İstanbul'da İkinci El Kıyafet Satan Mağazalar

İstanbul’da İkinci El Kıyafet Satan Mağazalar

Herkesin en temel ihtiyacı olan kıyafetler, aslında doğal kaynakların fazlasıyla kullanılmasına neden oluyor. Bu nedenle ihtiyaçtan fazlasını almamak veya kullanmadığımız kıyafetleri dönüştürmek çok önemli. Kıyafet değiş tokuşu veya ikinci el kıyafet satan mağazalar, giysilerin yeniden üretilmek yerine yıllar boyunca el değiştirmesine olanak tanıyor. 

Farklı dönemlere ait kıyafetler ve aksesuarlar, vintage mağazalar ile uzun yıllar boyunca kullanımda kalabiliyor. Modanın kendini tekrarladığını ve eski tarzların yeniden popüler olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda ise bu ikinci el kıyafetler günlük yaşamda kendilerine çok rahatça yer bulabiliyor. 

İkinci El Kıyafet Nereden Alınır?

İstanbul'da İkinci El Kıyafet Satan Mağazalar

Günümüzün en önemli ikinci el mağazalarından biri hiç kuşkusuz Dolap uygulaması. Kişilerin kullanmadıkları kıyafetleri kolayca satışa sunabildiği platform, kıyafet almak isteyen birçok kişi için ilk bakılan yerlerden biri. 

Fakat ben görmeden ve denemeden hiçbir şey alamam diyenler için İstanbul ucuz kıyafet bulabilecekleri çokça vintage mağaza yer alıyor. Uzun yıllardır hizmet veren bu mağazalar, hem insanların ihtiyaçlarını karşılamasını hem de hikayesi olan giysilerin yeniden hayat bulmasını sağlıyor. 

İstanbul’da İkinci El Kıyafet Satan Yerler

İstanbul’da ikinci el kıyafet alan ve satan pek çok mağaza var. Anadolu ve Avrupa yakasında en sık ziyaret edilen bu mağazaları sizin için listeledik. 

Sentetik Sezar 

İstanbul'da İkinci El Kıyafet Satan Mağazalar

AdresOsmanağa, Süleyman Paşa Sk. No:16/A, 34710 Kadıköy/İstanbul
Instagram@sentetiksezarkadikoy
Web sitesihttps://www.sentetiksezar.com

Kadıköy ve Beşiktaş olmak üzere İstanbul’da iki adet şubesi bulunan mağaza, aynı zamanda online olarak da satış gerçekleştiriyor. Gömlekten tişörte, elbiseden croplara kadar pek çok 2. el kıyafet mağazada yer alıyor. Gözlük, küpe gibi aksesuarları da kolayca bulabileceğiniz Sentetik Sezar, mağazalarında sık sık indirim günleri de düzenliyor. 

Madam Mare 

İstanbul'da İkinci El Kıyafet Satan Mağazalar

AdresCihangir, Kazancı Ykş. 26/A, 34433 Beyoğlu/İstanbul
Instagram@madammarevintage
Web sitesihttps://www.madammare.com/

İstanbul vintage mağazalar arasında en bilineni Madam Mare desek yalan olmaz. Galata, Taksim ve Kadıköy olmak üzere üç şubesi bulunan vintage mağazanın ürün çeşitliliği de oldukça geniş. Fiyatlarının oldukça makul olması ile birçok insanın favorisi halini gelmeyi başaran mağaza, web sitesinden online alışveriş imkanı da sağlıyor. 

Grandma Vintage

İstanbul'da İkinci El Kıyafet Satan Mağazalar

AdresŞahkulu, Kumbaracı İş Hanı, Kumbaracı Ykş. D:57A, 34421 Beyoğlu/İstanbul
Instagram@grandmavintageshop
Web sitesihttps://www.grandmavintageshop.com/

2014 yılında kurulan ve Kumbaracı Yokuşu’nda yer alan dükkanıyla hizmet veren Grandma Vintage, İstanbul ucuz giyim adreslerinden biri. İkinci el kıyafet seçeneklerinin yanı sıra objeler ve oyuncakların da yer aldığı dükkan, geniş ürün gamı ile dikkat çekiyor. 

Nillush Vintage

İstanbul'da İkinci El Kıyafet Satan Mağazalar

AdresAv. Süreyya Ağaoğlu Sokak Dor-ay Teşvikiye Caddesi No:3 D:Apt. No:3, 34365 Şişli
Instagram@nillushvintage
Web sitesihttps://www.nillushvintage.com/

Yaşanmışlıkların önemli olduğu vizyonuyla yola çıkan mağaza, dünyanın dört bir yanından ikinci el kıyafetleri bünyesinde topluyor. Eskiye duyulan özlemi benimsemesi sayesinde vintage tarzda yeni giysiler de üreten Nillush Vintage, aynı zamanda eski kıyafetlerin kiralanabildiği bir bölüme de sahip. Teşvikiye’de bulunan mağazanın ayrıca çocuk bölümü de bulunuyor. 

Eleni Vintage

İstanbul'da İkinci El Kıyafet Satan Mağazalar

AdresMüeyyedzade, Lüleci Hendek Cd. No: 67 / A, 34425 Beyoğlu/İstanbul
Instagram@eleni.vintage

Cihangir’de yer alan mağaza, rengarenk ikinci el ürünleri kullanıcılarla buluşturuyor. Kadın ve erkek kıyafetlerin yanı sıra çanta, gözlük, küpe ve ayakkabı gibi birçok ürünün de yer aldığı Eleni Vintage, zaman zaman İstanbul’un farklı noktalarında ikinci el kıyafet pazarı stantlarıyla da birçok kişiye ulaşıyor. 

Büyükannemin Sandığı

Instagram@buyukanneminsandigi
Web sitesihttps://www.buyukanneminsandigi.com/

Fiziksel mağazalarını kapatan Büyükannemin Sandığı, bugünlerde yalnızca web sitesi üzerinden satışa devam ediyor. Yüzlerce ikinci el kıyafeti bünyesinde barındıran site; farklı dönemlere ait kazaklar, gömlekler, paltolar, hırkalar ve daha pek çok ürün, bugünün modasına da yön vermeyi başarıyor. 

OriginalSeconds

lüks ikinci el kıyafet

AdresAkat, Akasya, Zeytinoğlu Cd. No:54 Apartmanı Daire 7-8, 34335 Beşiktaş/İstanbul
Instagram@original_seconds
Web sitesihttps://www.originalseconds.com/

OriginalSeconds, 17 yıl önce New York’tan ilham alarak kurulmuş bir şirket. Lüks markaların en beğenilen ürünlerini ikinci el olarak satan mağaza, yeniden kullanımı normalleştirmek için uzun süredir çaba sarf ediyor. Giyim ürünlerinin yanı sıra çanta, ayakkabı ve takılarla geniş bir ürün yelpazesi sunan OriginalSeconds, modanın yalnızca “yeni şeyler almak” olmadığını vurguluyor. 

Kapak fotoğrafı: Christelle BOURGEOIS