Instagram Çizim Hesapları İçerisinden 10 Öneri

Instagram Çizim Hesapları İçerisinden 10 Öneri

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2021

Uzunca zamandır ve bilhassa son zamanlarda sosyal medyada oldukça zaman geçiriyoruz. Böyle zamanlarda keyif almak, gözümüze de gönlümüze de hoş gelecek şeyler görmek istiyoruz. Belki gündemi bile sıkıcı bir yerden değil de daha renkli bir yerden kadrajımızda tutmak istiyoruz. Güncel hayatta sıkıcı onca şeye rağmen hala keyifli olan, düşündüren ve aynı zamanda eğlendiren alanlar var. Instagram çizim hesapları işte tam da böyle bir amaca hizmet ediyor. Bakalım bu hesaplar nelermiş…

@hisliseyler

Instagram çizim hesapları hisli şeyler

“Bazen kendini söylenmemiş bir söz gibi hissedersin.”  

“Her şeyin bir hissi vardır.” tarzında bir savla ortaya çıkmış olan bu proje, “Güzel Kelimeler Dükkânı” projesiyle paralel olarak yürütülüyor. Muhakkak hatırlayanınız olacaktır; kadirşînas, müstesnâ, ciğerpâre, ümitvâr, nâmütenâhî gibi kelimeleri heceleyerek ve bazen anlamları ile birlikte bardağa, çantaya, tişörte basmışlardı. Bu bir akıma dönüştü ve fazlaca yayıldı. Hatta artık instagramda filtresi bile var. İşte hisli şeyler bu ekipten çıkan bir sayfa. Instagram’da epey popüler olan bu sayfada “hisli şeyler” okuyacaksınız. 

@cemguventurk

Instagram çizim hesapları Cem Güventürk

“Geçmişteki ben… Gelecekteki ben… İkisini aynı bedende bir araya getirmekle uğraşıp duran ben…”

Uykusuz Dergisi’nde ve Kafa Dergisi’nde karikatürist olan Cem Güventürk en son “Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü?” filminin introsunda çizimleri ile bir animasyon hazırladı ve görsel bir şölen sundu. Instagram hesabında ise insan olmayı, insan olmanın gayretini, acziyetini, sevincini ve hüznünü çizimleri ile anlatıyor. Bunu öyle bir ustalıkla yapıyor ki “Bu benim işte!” diyorsunuz. Yakın zamanda bu çizimlerini bir araya getirdiği bir öykü kitabı çıkardı. Hatta sayfasını ziyaret ettiğinizde kitabını imzalı olarak satın alabileceğiniz bir link de göreceksiniz. Bu sayfa ve içeriği size ayna tutacak, siz ayna olacaksınız…

@pastelsezer

instagram çizim hesapları pastelsezer

 

“Uyu artık.”

Göndermeli neon yazılarla popüler olan @neonsezer hesabının sahibi pastel Sezer sayfasında daha çok ilişkiler üzerine paylaşımlar yapıyor. İlişkilerin klişe, olağan ve komik detaylarını aktaran sayfada en popüler olan çizimler “uyu artık” serisi. Okurken gülecek, gülerken belki var olan, belki geçmişte kalan ya da olmasını hayal ettiğiniz ilişkinizle benzerlikler göreceksiniz. 

@erencanerpolat

Instagram çizim hesapları Erencan Erpolat

“Bambaşka olabilirdi her şey.”

Kafka Okur dergisinin ve Konu Kitap’ın koordinatörlüğünü yapan Eren Caner Polat illustrator kimliği ile Instagram’da duygusal ve hatta biraz melankolik diyebileceğimiz çizimlere imzasını atıyor. Bu çizimlerde de iç dünyanıza ait şeyler bulacaksınız. İç sesinizin resmini göreceksiniz. 

@mertdolapciogluu

Mert Dolapçıoğlu çizim hesabı

“Kullanmadığınız beyinleri çöpe atın!”

Uykusuz Dergisi’nde karikatürist olan Mert Dolapçıoğlu, pastel boyalarla yaptığı çizimleri ile popülerlik kazandı. Beyinle, kalple konuşan bir karakter yaratan Mert Dolapçıoğlu aynı zamanda @cubuk.animasyon sayfasında da üretimler gerçekleştiriyor ve çizdiği karaktere dublaj yapıyor. Instagram çizim hesapları arasında yer alan Mert Dolapçıoğlu’nun sayfasında rengarenk bir dünya var. Bu dünyada beynimiz ve kalbimizin başımıza ne işler açtığını ve insanlarla olan ilişkilerimizin bizde ne gibi yaralar açılabileceğine rastlayacaksınız. Hatta bazen o umursamaz gibi duran hallerimizin ne denli aslında tam da umursadığımızı, “Evet ya…” iç sesiyle görecek, okuyacaksınız.

@erenbous

erenbous çizim hesabı

“Bir kırmızı güvercinler sürüsü düşüncemin yöresinde gürlüyor.”

“Aydınlatma Mağazası” sloganı ile yola çıkan Eren Bous, kişisel meseleleri çizmesinin yanı sıra daha çok ideolojik bir yerden meselelere bakıyor. Güncel olayların tam ortasından bir üslupla, yalın bir şekilde izah eden Eren Bous’un çizimlerini ve tuvallerini hesabındaki linke tıklayıp satın alabiliyorsunuz. 

@duygulariyerim

instagram çizim hesabı duygulariyerim

“Kibarsak güçsüz değiliz.” 

Aşka dair, ilişkilere dair veya kişisel olarak motivasyon mesajları veren bu sayfada çizimlerle içecek tarifi bile göreceksiniz. Kalbe dokunan cümleleri rengarenk dünyasına dahil etmiş olan bu hesap biraz duygusal, biraz melankolik ama bolca motivasyonlu.

@sizinnesilbiacayip

sizinnesilbiacayip çizim hesabı

“Acil durum halinde zaman kaybetmeden sarılın.”

Ufak hatırlatmalar ve yine kişisel meselelere ayna tutan, motivasyon mesajları içeren bu sayfada kendinizden bir şeyler bulacaksınız, muhakkak. 

@the_cloud_collector

instagram çizim hesabı @thecloudcollecter

“Mutluluk yaşanmayı sever.”

Instagram çizim hesapları listemizde sırada The Cloud Collector var. Paul Klee’ye ait “Bir çizgi, yürüyüşe giden bir noktadır.” sözünü sloganı olarak kullanan Sercan Tunalı, bazen ünlü sözleri kullanarak, bazen kendi sözlüğünden çıkardığı kelimelerle size iyi gelecek çizimli paylaşımlar yapıyor. Diğer sayfalarına göz atmak isterseniz şöyle: @sercantunali @aydinliknotlar @gobelins_ecole

@aslialpar

instagram çizer Aslı Alpar

“Baskılar bizi mırmırlayamaz.”

“Sınıfsız, sınırsız, sömürüsüz çizgiler.” sloganına sahip, yine güncel ve ideolojik meselelerin işlendiği sayfada kadınlara ve ötekileştirilen her şeye dair cesur içerikler bulacaksınız. Bi’ tık fazla cesur… Kitabın orta yerinden konuşan bir çizerin hesabı.