Motivasyonunuzu Artıracak 7 Instagram Hesabı

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2021

Instagram, uzun zamandır sadece kişisel hayatımızı paylaştığımız bir platform olmaktan öte her türden içeriğe ulaşabildiğimiz bir mecra haline geldi. Bu sayede günlük hayatımızda merak ettiğimiz her ne varsa Instagram aracılığıyla bağlantı kurabiliyor, her konuda oldukça yaratıcı profillere denk geliyoruz. İtici bir güce ihtiyacınız olduğunu hissettiğinizde artık Instagram motivasyon hesapları yardımıza koşuyor. Bu hesaplara göz atmanın faydalı olduğu da bir gerçek. Biz de sizler için motivasyonunuzu artıracak 7 Instagram hesabını derledik…

@womanistan

Womanistan, adından da anlaşılacağı üzere kadınların kendi deneyimleri üzerinden tüm kadınlara ilham verme ve bilgilendirme amaçları doğrultusunda paylaşım yapan bir Instagram hesabı. Sadece motive edici sözler paylaşmakla kalmıyor, aynı zamanda özellikle Orta Doğu ülkelerinde yaşayan kadınların tüm zorluklara rağmen başardıkları işlere yer veriyor. Ayrıca hesap, günümüz medyasının yarattığı güzellik ve beden algısını da irdeliyor.

@anda.misin

Gün içerisinde motive edici sözler sizi harekete geçiriyorsa bu hesaba göz atmanızda fayda var. Alanında önemli isimlerin cümlelerinden alıntı yapan hesap, hemen her konuda ilham veren cümlelerle motive olmanızı sağlayacak. Anda.misin, Instagram motivasyon sayfaları arasında da 258 bin takipçisiyle ön planda kalmayı başarıyor.

@fooduristik

Film, yemek ve seyahat, müzik ve daha fazlası… Fooduristik nispeten daha az bir kitleye hitap etmesine rağmen uzun yıllardır paylaşımlarıyla hayattan keyif alınan küçük detayları bizlere göstermeye devam ediyor; üstelik oldukça renkli bir şekilde… Hesapta sinema ve yemek kültürünün buluştuğu ortak noktalar, gezi notları ve Netflix dizi, film önerileri gibi birçok gönderi yer alıyor. Bizlere de bu eğlenceli hesabı takip etmek düşüyor.

@guywinch

Söz konusu motivasyon olduğunda zihinsel sağlığımız büyük önem taşıyor. Küçük bir ara verip Guy Winch’in paylaşımlarını incelediğinizde küçük ama etkili bir içsel yolculuğa çıkmanız olası. Guy Winch, bir psikolog ve yardımları sadece terapi odasıyla sınırlı değil. Winch, özenle hazırlanmış görselleriyle aynı zamanda Instagram üzerinden geniş bir kitleye hitap ediyor. Kendisi aynı zamanda bir TED konuşmacısı.

@cerenyavuz

Ceren Yavuz’un hesabında şaşırtan beslenme ve diyet yazıları bizleri bekliyor. Kendisi İngiltere’de Beslenme Bilimi üzerine yüksek lisansını tamamlamış bir beslenme uzmanı. Aynı zamanda şu anda Instagram’da oldukça aktif ve bugüne kadar doğru bildiğimiz yanlışları açığa çıkarıyor, diyet kültürüne savaş açıyor. “Diyet” ve “harekete geçme” konusunda motivasyona ihtiyaç duyuyorsanız @cerenyavuz’a bir göz atmalısınız. Ceren Yavuz, uzmanlığı dahilinde şekersiz beslenmeden kilo vermeye kadar birçok konuya görmeye alışkın olmadığımız bir tutumla ışık tutuyor.

@duygulariyerim

Mutluluğun her yerde olduğunu hatırlatan ve bunları görmemize yardımcı olan bir motivasyon Instagram hesabı var sırada: @duygulariyerim. Renkli profili sayesinde keyfinizi yerine getiren paylaşımlara imza atarken alıntılarla da bizlere yalnız olmadığımızı hatırlatıyor. Hesaba girdikten sonra ruh halinizin değişeceği ve motivasyonunuzun artacağı kesin.

@kucukilhamkutusu

“İyi yaşam platformu” açıklamasıyla karşılaştığımız bu hesap zengin paylaşımlarıyla ilham arayışınıza yardımcı oluyor. Motive edici cümlelere yer vermesinin yanı sıra ruhsal ve bedensel sağlığa dair gönderileri de mevcut, aynı zamanda aktif paylaşımları sayesinde kendinizi sıklıkla yenilenmiş hissetmeniz de oldukça olası.