Güneş Sonrası Yatıştırıcı Doğal Ürünler

Güneş Sonrası Yatıştırıcı Doğal Ürünler

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2021

Tatil sezonu hızla devam ederken, güneşin zararlı ışınlarından korunmayı ihmal etmemek gerekiyor. Hepimiz farkındayız. Güneş artık eskisi gibi dost değil. Ozon tabakasının hızla deliniyor olması, güneşin dik geldiği öğle saatlerinde uzun süre güneşlenilmesini pek sağlıklı kılmıyor. Kendinizi her ne kadar güneş koruyucu kremler ile korusanız da bu çabanız yeterli olmayabilir. Gün boyu güneşte kalınan bir günün devamında bazı önlemler almanız gerekebilir. 

Güneş sonrası cildin ihtiyaç duyduğu nemi ve bakımı sağlamak için doğru ürünlerden faydalanabilirsiniz. Çevre ve hayvan dostu, doğal içerikli ve organik ürünleri seçerek sağlığınız ve doğa için sürdürülebilir bir adım atabilirsiniz. Zira güneş koruyucular ve güneş sonrası bakım ürünlerinin kimyasal bileşenlerden oluşması, çevreye olan pek çok yıkıcı etkisinin yanında deniz suyundaki ekosisteme de büyük zarar veriyor.

Güneşlenme sonrası yüz ve vücudunuza doğal içerikli bir bakım için bu yazımızı mutlaka okuyun. İşte güneş sonrası yatıştırıcı ve nemlendirici nitelikteki ürünler karşınızda.

Homemade Aromaterapi Güneş Sonrası Bakım Kremi 60 gr

Güneş sonrası kremi Homemade Aromaterapi

Homemade aromaterapi markası, tamamen doğal formülü ile güneşlenme sonrası cildinize derinlemesine bir bakım yapıyor. Daha canlı ve daha esnek bir cilt görünümü için yardımcı olan krem, yüzde yüz saf uçucu yağlar ve soğuk press ile elde edilen sabit yağlar ile formülize ediliyor. Homemade Güneş Sonrası Kremi, herhangi bir sentetik koku, koruyucu ve boya içermiyor. Üründe shea butter, badem yağı, jojoba yağı, aloe vera ve lavanta yağı bulunuyor. Parmak ucunuz yardımıyla alacağınız kremi yüzünüz ve vücudunuzda kullanabilirsiniz.

BEE’O Güneş Sonrası Losyonu

Güneş sonrası losyonu BEE'O

Arıların ekolojik sistemde yarattığı mucizeler kadar arı ürünleri de kozmetik sektöründe sıklıkla kullanılıyor. BEE’O Apicare Güneş Sonrası Losyonu, hem cildi nemlendiriyor hem de ferahlatıyor. Propolis, mineral çinko, aloe vera, susam yağı ve E vitamini gibi yüzde yüz doğal içeriklerden üretilen losyon, cildinizi güneş sonrası çabucak yatıştırıyor.

Ecowell Organik Aloe Vera Jel 200 ml

Ecowell Aleo Vera Jel

Ecowell Organik Aloe Vera Jel, organik ve hayvan dostu bir ürün. Özellikle jelin içeriğindeki aloe vera jel, kuvvetli bir yatıştırıcı etki bırakıyor. Aynı zamanda besliyor ve nemlendiriyor. Cildin doğal nem dengesini korumasına yardımcı olan ürün, Cosmos onaylı özelliği sayesinde bebeklerde de rahatlıkla kullanılabiliyor. Formülündeki papatya, aynısefa, gül ve aloe vera cilt için koruyucu bir kalkan görevi görüyor. Sadece güneş sonrası değil, soğuk ve kuru havalarda da kullanıma uygun.

Soltis Organik Sertifikalı Güneş Sonrası Aloe Vera Jel 400 ml

Soltis güneş sonrası nemlendirici

Yine nemlendirici özelliğiyle ön plana çıkan organik sertifikalı Soltis Güneş Sonrası Nemlendirici Aloe Vera Jel ürünü; antioksidan, mineral ve vitaminle zenginleştiriliyor. Yaşlanmaya ve lekelenmeye karşı da savaşan jel ürün, ihtiyaç duyulan her bölgeye uygulanabiliyor. Güneş sonrası kurumuş cilde anında nüfus ederek cildi derinlemesine nemlendiriyor. Sık sık kullanılabiliyor. 6 aylık bebeklerden itibaren tüm yaş grupları için de idealdir.

Badger Organik Aloe Vera Gel 118 ml

Badger Aloe Vera jel


Badger Organik Aloe Vera Gel, hem güneş sonrası hem de günlük nemlendirici bir ürün olarak tercih ediliyor. Yüzde 96 saf aloe vera içeriyor ve nemlendirme performansı yüksek bir ürün olarak belirtiliyor. Kolay sürülmesi, kokusuz olması ve yapış yapış bir his bırakmaması da ürünün artı özelliklerinden. Çok hassas ciltler dahi güvenle kullanabilir. Ürünün ambalajında BPA bulunmuyor ve ambalajı geri dönüştürülebilir malzemelerden elde ediliyor. Hayvanlar üzerinde test edilmiyor.

Avene After Sun Güneş Sonrası Bakım Losyonu 200 ml

Avene After Sun Repair

Avene After Sun Repair, özellikle hassas ciltlerin ve diğer cilt tiplerinin güvenle tercih edebileceği bir ürün olarak raflarda yerini alıyor. Güneş sonrası uzun süre nemlendirme sağlayan losyon, güneşten kurumuş ve gerginleşmiş cildi yatıştırmaya yardımcı oluyor. 3 yaşından itibaren kullanılabilir. Losyonun duştan sonra yüz dahil tüm vücuda uygulanması tavsiye ediliyor.

Trukid Trubaby After Sun Yüz Ve Vücut Losyonu 236mL

Trukid Trubaby bebekler için güneş sonrası krem

Bebekler için tamamen doğal içeriklerle üretilmiş Trukid Trubaby Sweet Baby Daily Lotion, miniklerin yüz ve vücut bölgesine güvenle kullanılabilir. Ürünün içeriğinde Hindistan cevizi, kakao, ayçiçeği, tatlı badem, aloe vera, shea yağı, lavanta, papatya, portakal, cupuacu yağı gibi organik bileşenler bulunuyor. Formülü bebeklerin hassas ciltleri için özenle oluşturulmuş. Losyon ayrıca kuru cildi rahatlatıyor ve nemlendiriyor. 

Nuxe Sun Güneş Sonrası Şampuanı 200 ml

Nuxe güneş sonrası şampuan

Güneş sonrası krem, jel ve losyon ürünlerinden sonra sıra geldi saç bakımına. Güneş ve denizin etkilerinden yıpranan saçlar için güneş sonrası şampuanı hiç fena olmaz öyle değil mi? Nuxe Sun After Sun Hair Body Shampoo, güneş sonrası saçı kurutmadan temizliyor ve gün boyu nemini kaybetmiş saçlara canlılık katıyor. Saçların parlak görünmesine yardımcı olan ürünün ambalajı da doğada kolayca çözünüyor.

Kapak Fotoğrafı: Tawatchai07