Güneş Bakımı Dosyası: Çevre Dostu Güneş Kremleri

Güneş Bakımı Dosyası: Çevre Dostu Güneş Kremleri

Yaz yaklaşıyor, pandemi devam etse de tatil planları yapılıyor, seyahatler yavaş yavaş organize ediliyor. Kendinizi güneşe sere serpe bırakma hayalleri kuruyor olabilirsiniz ancak tehlikeli bir gerçek: Güneş artık eskisi gibi dost değil! Güneşin zararlı ışınlarından korunmanız için birtakım önlemler almanız şart. Bu ihtiyacınızı ise çevre dostu güneş kremi ürünleri ile sağlayabilirsiniz.  Hem ekolojik sürdürülebilirliğe katkı sağlayan hem de doğal güneş kremi ürünleri sayesinde yaz aylarını daha güvenli bir şekilde geçirebilirsiniz. Unutmayın, çok sayıda güneş kreminin içinde yer alan kimyasal maddeler, deniz canlılarının kabuklarını ve denizdeki doğal hayata olumsuz etkiliyor.

Yapılan bazı araştırmalara göre güneş kremlerinin içeriği, balıkların ölümüne dahi yol açabiliyor. Her yıl 14 bin ton güneş kremi sulara veya denize karışıyor. Özellikle “kimyasal” türündeki güneş koruyucularda, UVA ışınlarını bertaraf etmek için kullanılan sentetik bileşenler, doğal yaşama zarar veriyor. Bu maddeler kıyı boyunca yer alan mercan resiflerinin %40’ında, tüm canlıların da %10’unda stres oluşturuyor. Kimyasal güneş kremlerinde kullanılan oksibenzon; deniz kestaneleri, algler, balıklar ve mercanlara toksik etki bırakıyor.

O halde güneşten sağlıklı şekilde korunabilmek ve doğada yıkıcı sonuçlar oluşturmamak adına seçtiğimiz güneş ürünlerine dikkat etmeliyiz. Eğer yaz alışverişi yapacaksanız ve organik güneş ürünleri önerilerine ihtiyaç duyuyorsanız, bu yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

İşte doğal güneş koruyucu kategorisindeki çevre dostu güneş kremi ürünleri

Badger Spf30 Kokusuz Güneş Kremi

Badger güneş kremi

Badger’in doğada çözünür nitelikte olması ve denizdeki ekolojik yaşama zarar vermemesi en iyi özelliklerinden. Bu özelliği ürünü doğal güneş kremi listesinde ilk sıralara taşıyor. %100 doğal sertifikaya ve %98 organik içeriğe sahip Badger Spf30 Kokusuz Güneş Kremi içeriğinde sadece 5 adet doğal madde var ve kokusuz. Piyasadaki güneş kremlerinin çoğunda kullanılan oxybezone ve octinoxate gibi kimyasal maddeler yer almıyor. UVA ve UVB ışınlarına karşı geniş spektrumlu bir koruma sağlıyor. Formülündeki ayçiçeği yağı, balmumu, seabuckthorn ve E vitamini ile cildi nemlendirmeye de yardımcı. Hayvanlar üzerinde test edilmeyen ürünün ambalajında ise BPA ve ftalat maddeleri bulunmuyor. Tüm ciltler için uygun olan krem, suda 40 dakika dayanıklılık sunuyor. Ürünü, yüze ve vücudunuza güneşe çıkmadan 20 dakika kadar önce uygulayın.

Ecowell Organik Güneş Kremi Spf 50 

ecowell güneş koruyucu

Yüz ve vücut için kullanımı ideal olan Ecowell Organik Güneş Kremi Spf 50, Cosmos Organic ve Vegan sertifikalı içeriğe sahip. İçeriğindeki organik aloe vera ile gliserin sayesinde cildi güneşin UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyarak cilt lekelerinin önüne geçiyor, erken cilt yaşlanmasını engelliyor. Ürün cildi hem nemlendiriyor, hem de bronzlaşmayı sağlıyor. Krem yapısı yumuşak ve kolay bir sürülüm sunuyor. Titanyum Dioksit, parafin, boya, SLS, SLES, silikon ve paraben maddelerini içermiyor.

Eco Cosmetics Organik Güneş Koruyucu Kokusuz Losyon (SPF 50) 

eco güneş koruyucu

Eco Cosmetics Organik Güneş Koruyucu Losyon, hem kokusuz hem de hassas ciltler için son derece uygun. Kimyasal filtre içermemesi, mineral ve bitki pigmentleri kullanılması sonucu UVA ve UVB kalkanı sunması bu güneş koruyucusunun doğallık gücünü artırıyor. İçeriğindeki zeytinyağı ile cildi besliyor ve nemlendiriyor. Kolay emilimi sayesinde de rahat bir kullanım sunuyor. Bu doğal güneş koruyucu her şeyden önce size sağlık vadediyor.

The Organic Pharmacy Celluar Protection Sun Cream SPF 25

the organic pharmacy güneş kremi

The Organic Pharmacy Celluar Koruyucu Güneş Kremi SPF 25, bebekler ve çocuklarda dahi güvenle kullanılabilecek bir içeriğe sahip. Tam bir aile dostu ürün denebilir. Doğal içeriklerle güçlendirilen krem sadece güneşten değil, çevredeki serbest radikaller dediğimiz diğer dış etkenlerden de cildinizi koruyor. Ürün cildi nemlendiriyor, bakım yapıyor ve ten renginizi korumaya destek oluyor.

Coola Organic SPF30 Makeup Setting Sunscreen Spray 

coola organik makyaj sabitleyici sprey

Organik güneş ürünleri denince Coola Organic’ten bahsetmemek olmaz. Coola Organic SPF30 Makeup Setting Sunscreen Spray (SPF30 koruma faktörlü makyaj sabitleyici sprey) güneşe çıkmadan 15 dakika önce ve makyajınızı yaptıktan sonra kullanabileceğiniz bir ürün. Gözenekleri küçültmeye yardımcı ve ince çizgilerin görünümünü azaltıyor, cildi nemlendiriyor. Hassas ciltler ve diğer tüm cilt tipleri için uygun. Ürünü, makyajınızı bitirdikten sonra gözleriniz kapalı olacak şekilde yüzünüze 10 cm kadar mesafeden sıkmalısınız.

Soltis Organik Sertifikalı Güneş Sonrası Losyon 

soltis güneş sonrası losyon

Soltis Organik Sertifikalı Güneş Sonrası Losyon, güneşe maruz kaldığınız günlerin sonunda veya güneş banyonuzu bitirdiğiniz an cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi geri kazandırıyor. Cildi nem kaybına ve kurumaya karşı koruyor. Ürün, doğal ve organik olması sebebi ile 6 aylıktan itibaren bebeklerde de kullanılabiliyor. Başta E Vitamini ve aloe vera olmak üzere içeriğindeki jojoba, nar çekirdeği, argan, Hindistan cevizi yağları cildi doğal yoldan besliyor. Ayrıca anti aging özelliği olan Vitamin E sayesinde cildi daha diri ve canlı gösteriyor. Güneş sonrası cildinize dairesel hareketlerle uygulayabilirsiniz.