Evcil Hayvanlar İçin Tasarlanmış 10 Teknolojik Ürün

Evcil Hayvanlar İçin Tasarlanmış 10 Teknolojik Ürün

Evcil hayvanınızla aynı zaman diliminde mi yaşıyorsunuz? Yoksa siz akıllı telefonlar ve robot süpürgelerle teknoloji çağını yakalamışken minik dostunuz ta Mısır uygarlığı zamanında icat edilen basit köpek tasmalarıyla mı hayatını sürdürüyor? Hayatımızın biricik ortakları, can dostlarımızla en azından aynı zaman diliminde yaşasak harika olmaz mı?

Evcil hayvanlarınızın da çağı yakalamasına yardımcı olmak istiyorsanız aradığınız ürünler çok uzakta değil! Teknoloji neyse ki yalnızca insanlar için gelişmiyor. Birçok firma, evcil hayvanınızın daha konforlu, daha sağlıklı ve daha mutlu olması için çalışıyor. Öyleyse evcil hayvanlar için tasarlanan teknolojik ürünler nelermiş, gelin birlikte bakalım.

Petcube Play 2

petcube play kedi kamerası

Siz yokken evde kedinizin ne yaptığını hiç merak ettiniz mi? Ya da onu çok özleyip bir an önce eve gidip oyunlar oynamak istediniz mi? Petcube, işte tam da bu ihtiyaçlarınızı karşılamak için geliştirilmiş bir cihaz. 

Cihazın üzerinde bulunan kamera sayesinde istediğiniz an evinize bağlanabilir ve evcil hayvanınızın ne yaptığını görebilirsiniz. Hatta onunla konuşabilir ve Petcube Play 2 üzerinde bulunan lazeri kontrol ederek onunla oyun oynayabilirsiniz. Türkiye’de de satışa sunulan ürünü e-ticaret siteleri üzerinden satın alabilirsiniz. 

Vodafone V-İzci

 

vodafone v-izci

Vodafone V-izci, özgür ruhlu dostunuz için güvenli bir oyun alanı yaratırken sizin de içinizi rahatlatıyor. Oldukça hafif bir yapıda olan ve tasmaya kolaylıkla takılabilen V-izci, içerisinde bulunan sim kart sayesinde köpeğinizin yerini anlık olarak takip etmenizi sağlıyor. Ürün, haritalar üzerinden güvenli bir alan oluşturma imkanı sunuyor ve köpeğiniz bu alanı terk ettiğinde sizi uyarıyor. Ayrıca V-izci üzerinde yer alan hareket sensörü, köpeğiniz yer değiştirdiğinde de sizi bilgilendiriyor.

Tractive LTE GPS

Tractive, evcil hayvanlar için GPS’li tasma sunuyor. Her ne kadar geliştirdiği ürün Whistle ile benzer özellikler taşısa da kapsama alanı çok daha geniş. Tractive LTE GPS, 150’den fazla ülkede kullanılabiliyor fakat Türkiye henüz bu ülkelerden biri değil. Her 3 saniyede bir güncellenen konum bilgisiyle köpeğinizi takip edebilmeniz için ürünü aldıktan sonra aylık üyelik yaptırmanız da gerekiyor. 

Xiaomi Mijia Pet Besleyici

xiaomi otomatik mama kabı

Kendinizi “Aman çocuğun yesin de büyüsün!” diyen anneler gibi hissettiğiniz oldu mu? Evcil hayvanınızın kilosuna yeniden bakın ve bu soruya öyle cevap verin. Zamanında önüne geçilmeyen ve fazlasıyla tüketilen mamalar, minik dostunuzun normalden daha çok kilo almasına neden olabilir. Bunun en önemli nedenlerinden biri evde olmadığınız süre boyunca aç kalmaması için onun mama kabını doldurmanız. Xiaomi, geliştirdiği mama kabıyla bu sorunun önüne geçiyor. Türkiye’de de rahatlıkla bulabileceğiniz Mijia akıllı pet besleyici, mobil uygulaması sayesinde kolayca ayarlanıyor ve istediğiniz zamanda tam istediğiniz kadar mamayı yeme haznesine bırakıyor. 

Furbo Evcil Hayvan Kamerası

furbo köpek kamerası

Komşunuz aradı ve köpeğinizin sürekli havladığını söyledi. Acaba ne oldu? Bunu bilmenin artık kolay bir yolu var. Furbo kamera sayesinde komşunuzun sizi aramasına gerek kalmadan tüm acil durumlarda evinize canlı olarak bağlanabilirsiniz. Havlama alarmının yanı sıra telefonunuza indirdiğiniz uygulama sayesinde istediğiniz an minik dostunuza ulaşabilirsiniz. Ayrıca Furbo’nun ödül maması haznesi de bulunuyor. Dilediğiniz an köpeğinize bir mama fırlatabilir ve onu mutlu edebilirsiniz.

Türkiye’de satışa sunulan Furbo kamera, bir deneme paketiyle birlikte geliyor. Eğer köpek ağlama uyarısı, bulut kaydı ve yakında hizmete girecek olan boğulma uyarısı gibi gelişmiş özelliklere sahip olmak istiyorsanız aylık üyelik yaptırmanız gerekiyor. 

PetSafe Otomatik Kedi Tuvaleti

Ufak bir tatile çıkıyorsunuz ya da hafta sonu kaçamağı yapmaya karar verdiniz. Kedinizi beslemek için otomatik mama kabı aldınız, Petcube Play 2 ile onu izleyebiliyor ve onunla oynayabiliyorsunuz. Peki tuvaletini kim temizleyecek? 

Merak etmeyin teknolojinin bunun için de bir çözümü var. PetSafe otomatik kedi tuvaleti, her 1,5 saatte bir otomatik olarak çalışıyor ve kumun içerisindeki tüm yabancı maddeleri topluyor. Kendi çöp kutusu olan bu cihaz, oldukça sessiz çalışıyor ve koku sorununu azaltıyor. Türkiye’de de rahatlıkla bulunabilen ürün, titiz kedinizin tuvaletinin hep temiz kalmasını sağlıyor. 

iFetch Otomatik Top Atıcı

 

Köpeğinizle zaman geçirmek kolunuzda biraz ağrı yapabilir. Hayır, onu gezdirirken sizi çekmesinden bahsetmiyoruz. En sevdiği ve hiç bıkmadığı top atma oyunu, siz yorulsanız da son bulmayabilir. Bunun için bir yardımcıya ihtiyacınız varsa iFetch sizin için bu sorunu çözmüş. Oldukça kompakt tasarıma sahip olan bu cihaz, köpeğinizin üzerinden rahatlıkla topu bırakabileceği ve kısa bir süre içerisinde topun yeniden fırlatıldığı bir sisteme sahip. Türkiye’de henüz satışı bulunmayan bu oyuncak, evlerde veya parklarda köpeğinizin sınırsızca oynamasını sağlıyor. 

Bentopal Kedi Oyuncağı

Geceleri uykularınızı bölen ve sizinle oyun oynamak isteyen bir kediniz varsa artık yataktan çıkmadan onunla oynayabilirsiniz. Bentopal, her yöne hareket edebilen ve üzerine tüy olan bir oyuncak. Işıklı olması sayesinde karanlıkta da dikkat çeken bu ürün, kedinizin kendi başına oynamasını ve enerjisini atmasını sağlıyor. 10 dakika çalıştıktan sonra kendi kendine duran oyuncak, kedinizin can sıkıntısını kolayca geçiriyor. 

Wickedbone Oyuncak Kemik

Wickedbone oyuncak kemik

Köpeğinizin ağzına alabileceği, peşinden koşabileceği ve en sevdiği şey olan kemik şeklinde bir oyuncak düşünün. Wickedbone, tüm bunları bir arada sunuyor. Uygulaması sayesinde telefonla kolayca eşleşebilen oyuncak, uzaktan rahatlıkla kontrol edilebiliyor. Ayrıca dokunma sensörüne sahip olan oyuncak, köpeğiniz onu her yakalamak istediğinde kendi etrafında dönüyor, ileri veya geri gidiyor. 

Petkit Su Çeşmesi

Akan bir sudan kana kana su içtiğinizi hayal edin. Şimdi bu hissi evinizde kedinizin yaşadığını düşünün. Petkit su çeşmesi, işte tam da bu hissi vermek ve kedinizin her zaman taze su içmesi için tasarlandı. Türkiye’de de kolaylıkla bulabileceğiniz bu çeşme, özel geliştirilmiş bir filtreye sahip. Bu şekilde kediniz her zaman temiz suya ulaşabilir. Yaklaşık 2 litre hacmi olan bu su kabı, LED ışığı ile size suyun azaldığını da haber verir.