Deneyim Pazarlamasının “The Stay’’ Hali

Deneyim Pazarlamasının “The Stay’’ Hali

The Stay otellerinin dingin, özgün ve yalın duruşu, markanın aynı isimle hazırladığı giyim koleksiyonuna da yansıyor. Dünyada giderek yükselen athleisure ve sadeliğin göstergesi olan The Stay Line, konforu ve lüksü, özel temalı koleksiyonu Pastoral ile günlük yaşama taşıyor. Doğa ve insanın arasındaki bağdan yola çıkarak tasarlanan bu koleksiyon, sürdürülebilir materyallerle seri üretimden uzak bir özgürlük duygusu yaşatıyor. The Stay otellerinin DNA’sı, bu koleksiyonla beraber moda sektöründe de varlığını sürdürüyor.

Kapsayıcı Bir Deneyim ile Uzun Vadeli Bir İlişki

The Stay Line Pastoral

Son senelerde özellikle pandemiyle beraber markalar ve şirketler pazarlama yöntemlerini farklılaştırmaya, “Product Diversification” ile daha geniş bir tüketici kitlesine ulaşmanın yollarını aramaya başladı. Tamamen tüketici odaklı, “Experiential Marketing” stratejisine yönelmeyle birlikte markalar, bir yandan ihtiyaçları karşılarken diğer yandan da alıcılarıyla uzun vadeli bir bağ kurmayı, etkileşime geçmeyi hedefledi. 

Pek çok marka, “Experiential Marketing” stratejisi öncülüğünde hikâyelerini, mesajlarını, imajlarını ve amaçlarını tüketiciye bütünsel ve sürükleyici bir deneyim olarak iletebiliyor. Derin duygusal bağ kurmak ve müşteride kalıcı bir izlenim yaratmak için geniş bir faaliyet yelpazesi içeren bu strateji, hikâye anlatımını ustaca kullanarak canlı, interaktif ve kapsayıcı bir deneyim yaşatıyor. Bu yöntem, sadece tüketiciyi etkilemekle kalmıyor, aynı zamanda işletme ve tüketici arasında karşılıklı bir ilişki kuruyor. Marka, tüketicinin beklentilerini daha iyi anlarken tüketiciler ise işletmeyi daha yakından tanıyarak karşılıklı güven ilişkisi yerleşiyor. Böylece uzun vadeli bir sadakat garantilenmiş oluyor. 

Tüketicinin sürekli olarak yeni ürünler, yeni lansmanlar ve yeni markalarla bombardıman edildiği, seçeneklerin sınırsız olduğu bir dünyada kalıcı olmak isteyen markalar, müşterinin birçok alanda hayatının bir parçası olmayı hedefliyor. Peki nasıl? “Product Diversification” adı verilen ürün çeşitlendirme stratejisi ile… Bir işletmenin farklı alanlara tutarlı bir mesaj, bir imaj ile girişim yapması daha geniş bir erişime sahip olmasına ve böylece marka görünürlüğünü artırmasına yol açıyor. Örneğin, The Stay Line’ın ürünlerini beğenen tüketici, otellere ilgi duyuyor, müşteri ise otelde sunulan konfor ve hizmet anlayışını modada ararken koleksiyonu incelemeye, denemeye istekli oluyor.

The Stay Line’ın Özel Temalı Pastoral Koleksiyonu

The Stay Line Pastoral

Stay Line’ın ilk özel temalı koleksiyonu Pastoral, grubun Alaçatı’daki yeni oteliyle aynı ismi taşıyor ve 31 parçadan oluşuyor. Cinsiyetsiz bakış açısıyla hazırlanan koleksiyon, klasik ama bir o kadar da modern tasarımlarla günlük hayatın her anında vazgeçilemez oluyor. Havalı sweatshirt’ler, basic tişörtler, havlu bazlı kombinler ve athleisure görünümlü keten elbise, gömlek ve pantolonlar Pastoral’in öne çıkan parçaları arasında. Renk seçiminde ise doğada rastladığımız ağaçların envai çeşit yeşiline, denizin ve gökyüzünün çarpıcı mavisine, doğal taşların dinlendirici, naturel tonlarına yer verilmiş.

The Stay Line Pastoral, boğucu şehir yaşamından uzaklaşma, doğanın içerisinde anı yakalama duygusunu hissettirmeyi hedefliyor. Doğal havuz temaları, modern çadır konsepti ve doğal enerji kaynaklarına yönelme koleksiyonun çıkış noktasını oluşturuyor. 

Bu bakış açısı üretime de yansıyor. Gündelik hayatta konforu ön planda tutan Pastoral, doğal içerikli elyaflar ve yüksek kalitede sürdürülebilir materyallerden üretildi. Yüzde 90’ı pamuk içerikli kumaşlardan oluşan bu koleksiyonda, better cotton, organic cotton kullanılarak çevre dostu üretim yöntemlerine başvuruldu ve karbon ayak izi salımını azaltmak hedeflendi. 

Stay Line Pastoral koleksiyonuna online olarak ya da G-mall’da bulunan The Stay Line mağazasından, The Stay Warehouse, Bebek Otel by The Stay, The Stay Bosphorus ve The Stay Nişantaşı’ndan ulaşılabilirsiniz.