Bu Sene Hareketli Geçecek: 2022’de Çıkacak Oyunlar!

Bu Sene Hareketli Geçecek: 2022’de Çıkacak Oyunlar!

Siz de video oyunları aşığı mısınız? Hazır olun harika bir yıl geliyor! Bu sene aşina olduğunuz ve olmadığınız birçok oyun çıkacak. İşte sizin için derlediğimiz 2022’de çıkacak oyunlar listemiz…

God of War – Uncharted 

Bilgisayar oyuncularının en büyük sorunlarından biri sadece konsollara özel çıkan oyunları deneyimleyememek. Bu sene Playstation’ın en ünlü oyun serilerinden olan God of War ve Uncharted, bilgisayara da geliyor!

Şu an için Uncharted’ın tüm oyunlarının PC platformu için piyasa sürülmesi düşünülüyor. Fakat God of War serisinden yalnızca son oyun PC’yi tercih eden oyunseverlerle buluşacak. Aynı zamanda bilgisayar için grafik iyileştirmeleri olacak ve FPS değerleri de yükseltilecek. 

Dying Light 2

Çıktığı dönem yenilikçi mekanikleriyle büyük ilgi çeken Dying Light’ın devam oyunu da 2022’de çıkacak oyunlar arasında. Hayatta kalma ve açık dünya konseptlerinin birleştiği oyunda distopik bir gelecekte zombilere karşı hayatta kalmaya çalışıyoruz. Oyun içine çok iyi bir şekilde yedirilen parkur mekanikleriyle aksiyonun düzeyi bir hayli artıyor. 

Bu sene oyuna eklenecek olan rol yapma ögeleriyle oyunu yeni bir seviyeye taşımak isteyen yapımcılar, her oyuncuya özgü bir oynanış sunma peşinde. 

Elden Ring

Daha çıkmadan yılın oyunu ödülünü alması kesin gözüyle bakılan Elden Ring, ünlü oyun firması FromSoftware tarafından hazırlandı. Çıkardığı Dark Souls serisiyle yepyeni bir oyun janrası yaratan FromSoftware, yine fazlasıyla iddialı. 

Yeni oyunun hikayesini yazan ve evrenini yaratan kişi de tanıdık. Elden Ring’in hikayesi, Buz ve Ateş’in Şarkısı (Game Of Thrones) serisinin yazarı George R. R. Martin’in elinden çıktı. Şimdiye kadar yayınlanan beta sürümünde tüm kullanıcıları mest eden oyun, yıllarca unutulmayacak gibi duruyor. 

Zelda: Breath of the Wild 2

Konsol camiasının özgün firması Nintendo’nun elinden çıkan oyunlar her zaman mekaniksel anlamda video oyunları dünyasına damgasını vurmuştur. 2017 yılında piyasaya sürülen Zelda: Breath of the Wild oyunu ile büyük ses getiren firma, bu oyunla neredeyse tüm video oyunu listelerinde en üst sıraya oturdu. 

Hala birçok kişiye göre Zelda: Breath of the Wild, gelmiş geçmiş en iyi video oyun. Henüz ismi ve konusu kesinleşmese de 2022 yılında Nintendo’nun yeni bir Zelda oyununu piyasaya sürmesi bekleniyor. 

S.T.A.L.K.E.R: Hearth of Chernobyl

Yarattığı distopik ambiyans sayesinde oyuncuları dünyasına çekmeyi başaran S.T.AL.K.E.R’ın devam oyunu yolda. Oyunun evreninde, 1970’li yıllarda yaşanan Chernobyl Patlaması’nın sonrasında işler gerçek dünyadaki kadar iyi gitmiyor. Tamamen nükleer kirlenmeye maruz kalan Ukrayna’da hayatta kalmaya çalışan bir karakteri canlandırıyoruz. Çevremiz ise felaketin etkisiyle çoğalan silahlı insanlarla ve mutasyona maruz kalmış hayvanlarla dolu. 

2009 yılında ilk oyun çıktıktan sonra büyük ilgiyle karşılaşınca geliştirici firma GSC Game World, iki yıl içinde yeni bir oyun çıkaracağını duyurdu. Sıkıntılı geçen geliştirme süreci sebebiyle neredeyse 12 yıl geciken oyunun 2022 yılında bilgisayarlara ve Xbox konsollarına çıkması planlanıyor. 

Horizon: Forbidden West

Horizon: Zero Dawn oyunuyla beraber dinozorlar gibi arkaik yaratıkların birer makine olduğu evrene giriş yapmıştık. Özellikle sanat tasarımı, hikaye ve seslendirmesiyle dikkat çeken oyun, çıktığı sene Playstation’ın en sevilen oyunlarından biri olmayı başardı. Yakın zamanda bilgisayarlar için de yayınlanan oyunun ikincisinin geleceği kesin gibiydi. 

Yakın zamanda gerçekleşen Game Awards etkinliğinde Horizon: Forbidden West’e dair daha fazla bilgi edindik. Yapımcılar, ilk oyunda en çok eleştirilen oynanışa ve karakter modellemesine çok daha fazla yüklendiklerini, Playstation kullanıcılarını mutlu etmek için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Yani bir diğer deyişle Horizon: Forbidden West’in de 2022’de çıkacak oyunlar arasında olması bekleniyor.

Kapak Fotoğrafı: Viki_B