Yüksek Sofra Sanatı Omar Baban Design X Beymen Home

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2023

Sınırlı sayıda üretilen, her bir üründe el işçiliğinin ön plana çıktığı nesiller boyu kullanılacak tasarımlardan oluşan Alel Koleksiyonu, Omar Baban Design tarafından Beymen Home için özel olarak tasarlandı. 

Bu zamansız koleksiyonun etkileyici hikayesini birlikte keşfedelim!

Kültürel mirasımızı, modern detaylarla birleştirerek günümüze uyarlamayı imzası haline dönüştürmüş, bu konuda oldukça başarılı bir marka Omar Baban Design…

Markanın Beymen Home için özel olarak yarattığı yeni koleksiyonu; Alel Koleksiyonu da Omar Baban Design’ın karakteristik özelliklerini ve yüksek estetik anlayışını taşıyor. 

Karakterini sonsuz çeşitliliğe sahip Anadolu kilim motiflerinden, adını ise genlerin karakteristik özelliklerini kodlayan ve taşıdığı farklı kodlarla farklı özelliklerin ortaya çıkmasını sağlayan ‘alel gen’den alan Alen Koleksiyonu,

Omar Baban Design ve Beymen Home’un işbirliğinden doğdu!

Anadolu’nun kültürel kilim motiflerini sıraltı çini uygulamasıyla birleştiren Alel Koleksiyonu’nda her bir ürün elde yapılma eşsizliği numaralandırılarak, sınırlı sayıda sunuluyor. Kilimin kendini ifade edebilen anlamlı bir dili ve topraklarımızda köklü bir geçmişin olması Alel Koleksiyonu’nun en büyük ilham kaynağı. Kilimin dili kültürel kodlar ile koleksiyonun ruhuna işlendi.

 “Koleksiyonu, kişisel zevklerini ve ruhunu, eşyaların enerjileri, dilleri, hikayeleri ve geçmişleri aracılığıyla kendi yaşam alanına yansıtmaktan keyif alan, çok katmanlı, göçebe, eklektik, eski ve yeniyi beraber kullanabilen, el emeği ve kültürel kodlara sahip tasarım ürünlere değer veren, renklerin enerjisi, motif ve desenlerin zenginliğinin pozitif etkisinin farkında olan yaşam alanlarında kendini ifade ederken göreceğimize inanıyorum,” diyen tasarımcı Omar Baban bu koleksiyonun hitap ettiği kesimi özetliyor.