İstanbulun en iyi 7 pizzacısı

Ustalar Karması Evinize Geliyor: İstanbul’un En İyi 7 Pizzacısı

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2021

Yeniden evlerimize ve ev içindeki “sosyal” yaşantımıza sıkı sıkıya tutunduğumuz bugünlerde kendimize şunu mutlaka hatırlatmalıyız: Dışarıdaki hayatımızdan bütünüyle kopmak zorunda değiliz! Herkesin sevdiği ve vazgeçemediği alışkanlıkları olması dünyanın en normal şeyi. Siz de bu dönemde, size keyif veren yeme alışkanlıklarınızdan vazgeçmek istemiyorsanız işte eve serviste uzman İstanbul pizzacıları listesini beğeninize sunuyoruz…

1) Pizza Locale

Fotoğraf: Hulyaninsirlariblog

Moda, Akaretler ve Santralİstanbul’da şubesi bulunan Pizza Locale, saat 10.30 ve 24.00 arasında hizmet veriyor. Pandemi koşulları nedeniyle gün içinde gel-al ve eve sipariş seçeneklerini de bünyesine ekleyen Locale’in bu kadar beğenilmesinin en büyük sebebiyse her zaman incecik ve bol malzemeyle dolu olan hamuru. Klasik lezzetler yanında vegan pizza seçeneği de bulunduran Locale’de yazarın önerisiyse Cheddar Dolgulu Sosisli.

2) Fornello

Fotoğraf: ilfornello

Kadıköy’ün vazgeçilmezlerinden olan Fornello, ağzının tadını bilenlerin bir numaralı tercihi. İncecik ve kenarları çıtır çıtır bir hamur, üstündeyse çeşit çeşit malzemeler. Salgın döneminde online sipariş sistemine de uyum sağlayan Fornello’nun en çok tercih edilen lezzetiyse Quattro Formaggi Pizza.

3) Pizzeria Pera

Fotoğraf: Big Seven Travel

Menüsü oldukça çeşitli ve pizzaseverler tarafından sıkça tercih edilen Pera, İstanbul en iyi pizzacılar derlemelerinin daima başını çekiyor. Odun ateşinde ustalıkla pişen ve hamura asıl lezzetini geçiren bu hafif isli ateş, Pera pizzasını ortaya çıkaran asıl unsur. Beyoğlu’nda bulunan Pizzeria Pera, kapılarını öğlen 12.00’de açıyor ve sevenlerinin desteğiyle güne başlıyor.

4) Bacari Nişantaşı İtalian Food

Fotoğraf: Zomato

Muhteşem tasarımı ve birbirinden lezzetli başlangıçlarıyla gönüllerde taht kurmayı başaran Bacari Nişantaşı, diğerlerinden bir adım önde çünkü hayvan dostu bir restoran. Yani oraya, küçük dostunuzu evde bırakmak zorunda olmadan iç rahatlığıyla gidebilirsiniz. Bunun yanında incecik İtalyan tarzı hamuru ve malzemede esnekliğiyle herkesin damağına hitap ediyor. Siz de Bacari lezzetine varmak istiyorsanız, öğlen 12.00 itibarıyla eve sipariş seçeneğini kullanabilirsiniz.

5) Beppe Pizzeria

Fotoğraf: Bugünneyesem

Moda’nın göz bebeklerinden biri olan Beppe, “İstanbul pizza en iyi”, “İstanbul’un en iyi pizzacıları” gibi aramalarınızda daima karşınıza çıkan ilk isimlerden biri oluyor. Vegan seçenekleri de bünyesinde bulunduran Beppe, geniş menüsüyle kararsızların yüzünü güldürenlerden. Özellikle deniz mahsullerinden oluşan pizzalarını denemenizi öneririz.

6) Emporio Pizza

Levent ve Beşiktaş’ta şubesi bulunan Emporio, birbirinden lezzetli soslardan vazgeçemeyenlerin uğrak noktası. Çeşitli lezzetlerle dolu menüsünü birbirinden eşsiz soslarla tamamlayan Emporio’nun bazı sevilen sosları: Acı yağ, pesto ve özel pizza sosu. Siz de incecik hamurun her bir yerine işlemiş, damakta eşsiz bir lezzet bırakan Emporio lezzetlerini evinize sipariş ederek ya da gel-al seçeneğinizi kullanarak deneyebilirsiniz.

7) Miss Pizza&Pasta

Fotoğraf: İnciligastronomi

Meşrutiyet Caddesi’nde bulunan Miss Pizza, pizzaseverlerin mutlaka şans vermesi gereken bir adres. Şirin tasarımı ve dış alan seçenekleriyle gönlünüzce keyif yapabileceğiniz ve grup toplanmalarına uygun ortamı nedeniyle salgından önceki dönemde çokça tercih edilen Miss’e, şu an için tasarımının tadına varmak için gidemeyecekseniz de Miss lezzetlerini evinizde deneyerek onlarla tanışabilirsiniz.