Seyahat Özlemi Çekenlere: İlgi Çekici 6 Gezi Programı

Güncelleme Tarihi: 7 Ocak 2021

2020 yılı seyahat açısından pek iç açıcı bir yıl değildi… Aksine yapılan planların iptal olduğu, vize sürelerinin evde oturarak geçtiği, markete gitmenin bile seyahat olarak değerlendirildiği bir yıldı. Size evde kaldığınız bu süreçte gezi özleminizi doyuracak 6 program önerisi hazırladık. 

Jack Whitehall: Travels with My Father

Kaynak : netflix.com

Birbirinden farklı dünya görüşlerine sahip baba-oğulun dünyanın çeşitli yerlerinde yaşadıklarını izliyoruz. Ünlü bir komedyen olan Jack Whitehall ve aristokrat babası Micheal Whitehall’ın farklı rotalarda yaşadıklarının sizi gülümseteceğine eminiz. Netflix’te dört sezonu bulunan bu programın ikinci sezonunda bu komik ikiliyi İstanbul’da da görüyoruz.

Dark Tourist 

Kaynak : netflix.com

Sıra dışı gezi yerleriyle ilgi çeken Dark Tourist, Netflix’in en ilgi çekici programlarından biri. Gazeteci David Farrier alışılmış gezi rotalarının dışına çıkarak izleyicisine harika deneyimler yaşatıyor. Yayınlanan sekiz bölümde, David Farrier ile birlikte Kolombiya’da Pablo Escobar’ın tetikçisiyle buluşmak, nükleer patlamanın oluşturduğu bir gölde yüzmek, Endonezya’da mumyalaşmış bir cesedin temizlenmesini izlemek  gibi bir sürü maceraya tanıklık ediyorsunuz.

Farklı Rotalar

Her bölümünü Türkiye’nin önde gelen başarılı oyuncularının sunduğu Farklı Rotalar, size dünyanın farklı bölgelerinden manzaralar sunuyor. Bein Connect’te yayınlanan programı Youtube’dan BEIN İZ kanalından ücretsiz  izleyebilirsiniz. Ahmet Mümtaz Taylan ile Güney Amerika, Bennu Yıldırımlar ve Eylem Yıldız ile Fransa ya da Mete Horozoğlu ile İspanya’yı oturduğunuz yerden keşfedebilirsiniz.

Kesişen Kültürler

Bir coğrafyanın yeme-içme kültüründen moda anlayışına, mimarisinden kültürel özelliklerine kadar  hikayesini kendine has bir üslupla anlatan Aynaz Deedra’nın sunduğu Kesişen Kültürler, Bein Connect’te bulunuyor. Program iki sezondan oluşuyor. Deedra, yirmi bölüm boyunca Atina, Palermo, Sicilya hatta Mardin ve Hatay gibi görülmesi gereken şehirleri geziyor.

Bize Gezmek Olsun 

Kaynak : blutv.com

Türkiye’nin usta oyuncuları Güven Kıraç ve Erkan Can’ın Küba gezisini izlediğimiz Bize Gezmek Olsun, “Bir şehri en iyi tanımanın yolu kaybolmaktır.” diyerek kültürüyle, yemekleriyle, gelenekleriyle Küba’yı keşfediyor. Bu eğlenceli ve sıra dışı gezi programını BluTv’den izleyebilirsiniz. 

Kafayı Yersin

Geleneksel gezi programı anlayışının dışına çıkan Kafayı Yersin, on üç bölümden oluşuyor. Sosyal medya fenomeni olan ikili Ahmet Aksöz ve Sibil Çetinkaya Türkiye’nin farklı rotalarından farklı yemek geleneklerini eğlenceli bir şekilde seyirciye aktarıyorlar. Adana, Konya, Urfa, Tokat hatta İstanbul gibi birçok şehrin kendine has yemeklerini yine o şehrin yemek gelenekleriyle deneyimliyorlar. Alışılandan daha genç ve daha dinamik olan bu programı BluTv’den izleyebilirsiniz.