Keyif Dolu Toplanmalar İçin: İstanbul’un Brunch Mekanları

Keyif Dolu Toplanmalar İçin: İstanbul’un Brunch Mekanları

 

Sevdiklerinizle saatlerce sohbet edebileceğiniz, upuzun ve keyifli bir brunch deneyimiyle pazar günü tüm haftanın yorgunluğunu atmak istemez misiniz? İstanbul’un birbirinden güzel brunch mekanları arasından en lezzetli tarifleri, canlı müzik performansları ve geniş yelpazeli açık büfe seçenekleri ile misafirlerine unutulmaz bir gastronomik deneyim yaşatan yerleri sizin için derledik. Gelin, İstanbulluların sıkça tercih ettiği en iyi brunch mekanları hangileriymiş, birlikte bakalım…

İstanbul’un En İyi Brunch Mekanları

Keyif Dolu Toplanmalar İçin: İstanbul’un Brunch Mekanları
Fotoğraf: Unsplash | Jessy Smith

İşte İstanbul’un en çok sevilen brunch mekanları… Her pazar dolup taşan bu mekanlara gitmeden önce rezervasyon yaptırmayı sakın unutmayın!

Madera 

Keyif Dolu Toplanmalar İçin: İstanbul’un Brunch Mekanları

Adres: Harbiye, Darülbedai Cd. No:4, 34100 Şişli/İstanbul

Instagram: @maderaistanbul

Şehrin en merkezi noktalarından birinde konumlanan Madera, İstanbullulara keyifli bir brunch deneyimi yaşatıyor. Açık büfe istasyonlarında; yöresel peynirlerden şarküteri ürünlerine, zeytinyağlılardan sıcak lezzetlere, taptaze ekmeklerden birbirinden lezzetli tatlılara uzanan geniş yelpazeli brunch menüsünde her damak tadına hitap eden lezzetleri bulmak mümkün. 

Pazar brunch’ları için için şehirdeki en doğru adreslerden biri olan Madera; her pazar 11.00-16.00 saatleri arasında, canlı müzik ve DJ performansı eşliğinde, özenle hazırlanmış tarifleriyle konuklarını ağırlıyor.

Lokanta Feriye

Keyif Dolu Toplanmalar İçin: İstanbul’un Brunch Mekanları

Adres: Yıldız, Çırağan Cd. No:44, 34347 Beşiktaş/İstanbul

Instagram: @feriyeistanbul

Büyüleyici Boğaz manzarasına karşı keyifli bir hafta sonu kahvaltısı yapmaya ne dersiniz? Konuklarına 25 seneyi aşkın süredir ‘iyi bir yemek deneyimi’ sunmaya özen gösteren Lokanta Feriye; Anadolu’nun zengin mutfak kültüründen ilham alan yöresel lezzetlerle mevsimine uygun taptaze tatları bir araya getiriyor. 

Mekanın serpme kahvaltı seçeneklerinde; manda kaymağı, Kars Gravyeri, Afyon Sucuğu, Kıbrıs Hellimi, Antakya Halhalı Zeytini gibi birbirinden lezzetli yöresel tatlar dikkat çekiyor. Dahası, açık büfe istasyonlarında sınırsız tatlı, granola ve içecek imkanı da sunuluyor. 

Lokanta Feriye, hafta sonlarında güne hem erken hem geç başlayan misafirleri düşünerek kahvaltı menüsünü iki farklı saat aralığında servis ediyor. Her hafta sonu keyifli Boğaz manzarası ve canlı müzik eşliğinde, 10.00-12.00 ve 12.00-14.00 saatleri arasında açık büfe kahvaltı deneyimi vadediyor.

Hodan 

Keyif Dolu Toplanmalar İçin: İstanbul’un Brunch Mekanları

Adres: Firuzağa, Hayriye Cd., 34425 Beyoğlu/İstanbul

Instagram: @hodanistanbul

Beyoğlu’nun en güzel sokaklarından birinde konumlanan Hodan; şef Çiğdem Seferoğlu ve ekibinin özenle hazırladığı dopdolu brunch menüsü ile, her pazar 11.00-15.00 saatleri arasında misafirlerini ağırlıyor. Çeşit çeşit peynirler, sıcacık ekmekler, taptaze mevsim sebzeleri, enfes tatlılar ve saymakla bitmeyecek birçok lezzetle, pazar günleri brunch keyfini Beyoğlu’nda yaşamak isteyenler için Hodan, en doğru adreslerden biri.

La Boom

Keyif Dolu Toplanmalar İçin: İstanbul’un Brunch Mekanları

Adres: Emirgan, Sakıp Sabancı Cd. No:14/A, 34467 Sarıyer/İstanbul

Instagram: @laboom_emirgan

La Boom; misafirlerine her pazar 10.00-15.00 saatleri arasında, canlı müzik eşliğinde bir brunch deneyimi vadediyor. Emirgan’da sahil şeridinde konumlanan mekanda; pazar gününe iyi bir başlangıç yapmak isteyen konuklar için birbirinden lezzetli tatlılar, sıcacık hamur işleri ve taptaze kahvaltılıklar sunuluyor.

Cecconi’s

Keyif Dolu Toplanmalar İçin: İstanbul’un Brunch Mekanları

Adres: Evliya Çelebi, Meşrutiyet Cd. No:56, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Instagram: @cecconisrestaurants

Soho House İstanbul’da yer alan Cecconi’s, Beyoğlu’nda brunch deneyimi için gidilebilecek adreslerden bir diğeri. Pazar günleri açık havada zeytin ağaçlarının altında ve kapalı salonunda brunch servisi veren mekan, 11.30-15.00 saatleri arasında birbirinden lezzetli tariflerin yer aldığı zengin seçenekli brunch büfesi ile konuklarını ağırlıyor.