Saint Benoît Lisesi Kültür ve Sanat İçin Kapılarını Açıyor

Saint Benoît Lisesi Kültür ve Sanat İçin Kapılarını Açıyor

İstanbul’un en köklü eğitim kurumlarından olan Saint Benoît Lisesi, uzun yıllardır şiar edindikleri mutlu, dengeli, sorumlu, başarılı bireyler yetiştirme hedefleri kapsamında bu sene de kültür-sanat etkinlikleriyle dolu bir eğitim-öğretim yılına hazırlanıyor. Bütünsel eğitim projesi kapsamında öğrencilerin çok boyutlu olarak yetişmesi ve kültür-sanat ve sosyal faaliyetlerde aktif rol alması amaçlanıyor.

Bu bağlamda öğrencilerin kendini keşfedebilecekleri ve sosyal becerilerini geliştirebilecekleri oldukça detaylı ve yoğun bir kültür-sanat takvimi hazırlanmış durumda.

Yeni Sezonda Festivallerin Merkezi Saint Benoît Lisesi!

Saint Benoît Lisesi Kültür ve Sanat İçin Kapılarını Açıyor

Eğitim-öğretim hayatının başlamasıyla birlikte Saint Benoît Lisesi’nde kültür sanat takvimini başlatıyor. ITEF – İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali, 21-24 Eylül tarihlerinde, 212 Photography Istanbul etkinliği ise 5-10 Ekim tarihleri arasında Saint Benoît Lisesi’nde gerçekleştirilerecek. Öte yandan 25 Kasım’da ise İKSV tarafından düzenlenen İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında “İstanbul Mon Amour” projesi, Saint Benoît Lisesi’nde hayat bulacak.

ITEF – İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali kapsamında yurt dışından gelen Vidgis Hjort, Vladislav Bajac, Marec Sindelka gibi önemli yazarlar konuşmacı olarak yer alacak. Ayrıca Adelina Tershani ve Aleksandra Savanovic ise İngilizce Zümresi ile birlikte öğrencilere yönelik yazı atölyeleri düzenleyecek.

Öte yandan 5-10 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 212 Photography Istanbul, geçen sene bir ilke imza atılarak okul içerisindeki tarihi kilisenin ziyaretçilere açıldığı festivalin devamı olarak bu sene de yeni bir sergiyle görücüye çıkmaya hazırlanıyor. Festival kapsamında kilise kapıları bu kez ünlü yazar Jules Verne’in dünyasından ilham alan “Where are we/ Neredeyiz?” isimli sergi için açılacak.

Dolu dolu geçen kültür-sanat etkinliklerinin ardından 27. İstanbul Tiyatro Festivali, İKSV’nin önderliğinde Saint Benoît Lisesi’nde düzenlenecek. Festivalin kapanışı 25 Kasım’da “İstanbul Mon Amour I Beyoğlu” projesi ile Ahmet Sami Özbudak’ın kurguladığı; Beyoğlu’nun görkemli tarihi içinden geçen bu benzersiz yolculukta Osmanlı’dan günümüze sayısız yaşanmışlığın tanıklarından olan lise, sınıfları, koridorlarıyla bir sahneye dönüşecek.