Netflix'ten İzleyebileceğiniz En İyi Türk Dizileri | 2023

Netflix’ten İzleyebileceğiniz En İyi Türk Dizileri | 2023

Türkiye’de faaliyete başladığı andan itibaren Netflix, bünyesinde yerli yapımlara da yer vermeye başladı. Günden güne sayısı artan yerli diziler, izleyiciler tarafından da merakla bekleniyor. Netflix’teki en iyi Türk dizileri, gösterime girdiği andan itibaren en çok izlenen içerikler listesinin ilk sırasına oturmayı başarıyor. 

Netflix’teki En İyi Yerli Diziler

Netflix'ten İzleyebileceğiniz En İyi Türk Dizileri | 2023

Dram, polisiye, komedi, fantastik, tarihi veya distopik diziler… Netflix’te birbirinden farklı türlerde yerli yapımlar mevcut. İşte bu yapımlar arasından sizin için listelediğimiz en iyi Netflix Türk dizileri… 

Biz Kimden Kaçıyorduk Anne? 

2023 en iyi Netflix dizileri listemize 24 Şubat’tan itibaren platformda yer alacak bir yapımla başlıyoruz. Perihan Mağden’in romanından uyarlanan dizide başrolleri Melisa Sözen ve Eylül Tumbar paylaşıyor. Sürekli olarak birilerinden kaçan ve lüks otellerde kalan anne kızın hikayesini anlatan suç dizisi, bir süre sonra genç kızın bu kaçışı sorgulaması ve geçmiş sırların ortaya çıkması ile heyecanlı bir hal alıyor. 

Bir Başkadır | IMDB: 8.5 

Berkun Oya’nın yazıp yönettiği Bir Başkadır, hikaye örgüsü ve görüntülerinin yanı sıra Öykü Karayel’in muhteşem oyunculuğuyla seyirciye 8 bölümlük harika bir seyir sunuyor. Farklı sosyal hayatlara, ekonomik konuma ve kültüre sahip bir grup insanın yollarının kesişmesini ve ayrı ayrı hikayelerini anlatan dizi, yerli Netflix dramaları arasında en başarılarından biri olarak gösteriliyor.  

Mezarlık | IMDB: 7.8 

Neredeyse her bölümü bir sinema filmi gibi olan ve yalnızca 4 bölümden oluşan Mezarlık, kadın cinayetleri ve bunları çözmeye çalışan bir dedektifin hikayesini anlatıyor. Birce Akalay’ın başrolünde yer aldığı yapım, güncel bir sorunu ayrıntılı bir şekilde ele aldığı için seyirciyi yakalamayı başarıyor. 

Sıcak Kafa | IMDB: 7.2 

Netflix en iyi Türk dizileri listemizde distopik bir dünyaya ışınlanıyoruz. Konuşma ile yayılan bir salgın tüm ülkeyi sarmış durumda. Salgınla mücadele için kurulan SMK ise despotik kararları ile herkesi etkisi altına almış. Fakat bir dil bilimci bu hastalığa karşı bağışıklık kazanmış. Acaba Murat Siyavuş salgına çare olabilecek mi? 

Başrollerinde Osman Sonant, Haluk Bilginer, Şevket Çoruh, Kubilay Tunçer ve Hazal Subaşı gibi isimlerin yer aldığı dizinin ilk sezonu 8 bölüm sonunda final yaptı. Şu an için ikinci sezon çekilmeyecek gibi görünüyor. Fakat ilerleyen zamanlarda bu durum değişebilir, biz de merakla bekliyoruz. 

Şahmaran | IMDB: 5.1 

2023 Netflix Türk dizileri listesinde kimilerinin çok sevdiği, kimilerinin ise acımasızca eleştirdiği bir yapım var. Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz’in başrolleri paylaştığı Şahmaran, Şahsu’nun dedesi ile yüzleşmek için bir kasabaya gitmesi ile başlıyor. Burada tanıştığı bir adama aşık olan Şahsu, zamanla aslında bu adamın bir insan değil farklı bir ırktan olduğunu keşfedecek. Mistik ögelerin fazlasıyla yer aldığı dizi, efsanelere ilgi duyanların izleyebileceği bir yapım. 

Atiye | IMDB: 7.0 

İlk Netflix yerli dizileri arasında yer alan Atiye, İstanbul’da yaşayan bir ressamın Anadolu’ya yaptığı yolculuğu anlatıyor. Sürekli aynı şekli çizen Atiye’nin yolu bir gün arkeolog Erhan’la kesişiyor. Kendini insanlık tarihinin en eski yapılarından birinde bulan Atiye, burada geçmişi ile de yüzleşiyor. 

Fi | IMDB: 7.8 

Azra Kohen’in aynı adlı romanından televizyona uyarlanan Fi, yayınlandığı dönemde büyük bir ilgi gördü. Ozan Güven, Mehmet Günsür ve Serenay Sarıkaya’nın rol aldığı dizi, 22 bölümlük iki sezonuyla platformda yerini almış durumda. Aşk ve ihtirasın ön planda olduğu dizi, içerisinde yer alan sanat ögeleriyle seyirciye görsel bir şölen de sunuyor. 

Aşk 101 | IMDB: 7.4 

90’lı yıllarda genç olanlar toplansın! Bu dizi tam size göre! Netflix gençlik dizileri arasında oldukça eğlenceli iki sezonuyla yer alan Aşk 101, lise çağında bir grubun aşklarını, arkadaşlıklarını ve okuldaki hakimiyetlerini korumak için kurdukları planı anlatıyor. Özellikle müzikleri ile izleyiciyi geçmişe götüren Türk dizisi, gençliğini özleyenlerin yüzünde tatlı bir tebessüm bırakıyor. 

Kulüp | IMDB: 7.8 

1950’lerde geçen Netflix Türk dizisi, bir kulüp işletmecisi ve Yahudi bir kızın hikayesini anlatıyor. Müzik ve eğlencenin yanı sıra dönemin sosyal durumunu da gözler önüne seren yapımda, Türkiye’deki azınlık sorununa farklı bir açıdan bakılıyor. Salih Bademci, Asude Kalebek, Gökçe Bahadır, Barış Arduç ve Fırat Tanış gibi isimlerin yer aldığı dizi, iki sezon ve 18 bölümden oluşuyor. 

Masum | IMDB: 8.3 

Blu TV için çekilen ve çok sevilen Masum, yayın haklarının alınması ile Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi Türk dizileri arasında yer aldı. Genç bir polisin gizemli bir bölümü araştırmak için emekli bir komiserin evine gitmesi ile başlayan hikaye, küçük ipuçları ve yaşanan olaylarla yavaş yavaş aydınlanıyor. Bu hikayede kim suçlu, kim masum ayırt etmek oldukça zor. 

Uysallar | IMDB: 7.1

Oldukça değişik bir ailenin evine konuk olmaya hazır mısınız? Onlar Uysallar olsa da aslında her biri gizlice farklı bir hayat yaşıyor. Sıkışmışlık hissi içerisinde kendilerine buldukları kaçış yolları, çoğu zaman aile üyelerini zor durumda bırakıyor. Sırlar ve punk ile dolu bu dizi, sekiz bölümlük keyifli bir seyir sunuyor. 

Yakamoz S-245 | IMDB: 6.1

Jason George’un yazar Jacek Dukaj’ın kitabın esinlenerek yarattığı Into the Night dizisi ile aynı evrende geçen Yakamoz S-245, distopik bir dünyanın Türkiye bölümünü ele alıyor. Güneşin artık insanlar için öldürücü olduğu bir zamanda bir denizaltında kalan bilim insanları, yaşadıkları sorunlara çare bulmak için arayışa giriyor. 

Erşan Kuneri | IMDB: 6.7

Cem Yılmaz’ın G.O.R.A. filminde yer alan Erşan Kuneri karakterinin hikayesi, Netflix Türk dizileri listesinde yerini alıyor. Zamanında oynadığı erotik filmler ile ünlenen fakat hayatına yapımcı olarak devam eden Erşan Kuneri, sektörde ayakta kalmak için farklı projelere kapısını açıyor. Her bölümde hem Erşan ve arkadaşlarının hikayesini hem de çektikleri bir filmi izlediğimiz yapım, eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak dizilerden biri. 

Zeytin Ağacı | IMDB: 6.3 

Üç arkadaşın hikayesini anlatan Zeytin Ağacı, son yıllarda sıkça söz edilen aile dizimi konusunda değiniyor. Kanser olan Sevgi’nin isteği üzerine onu kıramayan arkadaşları, aniden Ayvalık’a doğru yola çıkıyor. Burada yaşadıkları ile kendileri ve hayatları ile yüzleşen arkadaşlar, gelecek planlarını yeniden gözden geçiriyor. 

Pera Palas’ta Gece Yarısı | IMDB: 7.0

Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi Türk dizileri listemizde şimdi dünyaca ünlü bir otele konuk oluyoruz. Başta Agatha Christie olmak üzere birçok kişinin konuk olduğu Pera Palas ile ilgili bir hikaye yazmak isteyen Esra, geceyi otelde geçirir. Gizemli bir şekilde bir anda kendini 1919 yılında bulan Esra, bu zaman yolculuğunda tesadüfen bir suikast planına şahit olur. Şimdi artık o planı engellemek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. 

Kuş Uçuşu | IMDB: 6.3 

Başarı için çok çalışmak mı gerekir yoksa en kısa yolu bulmak mı? Bir gazeteci ve stajyer arasında geçen mücadelede bu sorunun cevabını arıyoruz. Birce Akalay ve Miray Daner’in başrollerini paylaştığı Netflix dizisi, hırslı bir kızın amacına ulaşmak için başvurduğu yolları ve başına gelenleri anlatıyor. 

Andropoz | IMDB: 6.7

İnsan her zaman kendini genç ve güzel hissetmek ister. Bu duygunun erkekler için en yoğun yaşandığı dönem ise andropoz. Sıradaki Netflix dizisi de bize Yusuf’un yaşadığı bu duygusal durumu ve kendini iyi hissetmek için başvurduğu yolları anlatıyor. Fakat bu durum Yusuf’un ailesi tarafından yanlış yorumlanıyor ve bir dizi tuhaf olay birbirini izliyor. 

Fatma | IMDB: 7.4 

Kendi halinde sıradan bir temizlikçi olan Fatma, yanlışlıkla bir seri katile dönüşür. Başrolünde Burcu Biricik’in yer aldığı dizi, çaresiz bir kadının kendine tutunacak bir dal ararken başına gelenleri ve kendini korumak için yaptıklarını anlatıyor. 

Kardeş Payı | IMDB: 8.6

Televizyonda yayınlandığı dönemde izleyiciyi kahkahaya boğan Kardeş Payı da tüm bölümleriyle Netflix’te yer alıyor. Tesisatçı iki kardeşin bor madeniyle çalışan motor yapma çabaları ve kimsenin onlara inanmaması dolayısıyla yaşadıkları durumlar, oldukça komik bir şekilde aktarılıyor. Her karakteri birbirinden eğlenceli olan dizi, keyifli vakit geçirmek isteyenler için harika bir seçim.