En İyi Karaköy Kahvaltıcıları ⏐ 2023 Bilgileri

En İyi Karaköy Kahvaltıcıları ⏐ 2023 Bilgileri

İstanbul’un tarih kokan semtlerinden biri olan Karaköy, son yıllarda yenilenen yüzüyle birçok ziyaretçinin ilgisini çekiyor. Tarihi dokusunun yanı sıra, çeşitli kafeleri ve restoranları ile de ünlü olan semtin mekanları, özellikle hafta sonları kahvaltı yapmak için sıklıkla tercih ediliyor. İster manzaralı bir kafe, ister sokak aralarındaki geleneksel işletmeler… Karaköy kahvaltıcıları,  her damak zevkine uygun, lezzetli bir kahvaltı yapabileceğiniz pek çok seçenek sunuyor. 

Karaköy Kahvaltı Mekanları

En İyi Karaköy Kahvaltıcıları ⏐ 2023 Bilgileri
Fotoğraf: Pexels | Julie Aagaard

Her damak tadına, her tarza uygun kahvaltı mekanı bulabileceğiniz Karaköy’ün en iyi kahvaltıcılarını listeledik! İşte eşsiz lezzetleriyle dillerden düşmeyen Karaköy kahvaltıcıları…

Namlı Gurme

En İyi Karaköy Kahvaltıcıları ⏐ 2023 Bilgileri

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa, Mumhane Cd. No:6, 34425 Beyoğlu/İstanbul

Instagram: @namligurme

İstanbul’un en iyi kahvaltıcıları arasında yer alan Namlı Gurme, şarküteri, kafe ve restoran konseptinin en iyi örneklerinden biri. Kahvaltılık sosları, bal kaymağı, sucukları ve çeşit çeşit peynirleri ile ziyaret edenlere unutulmaz lezzetler tattıran mekanın zengin menüsünden beğendiğiniz tatları şarküteri bölümünden satın alabilirsiniz. Yıllardır değişmeyen lezzetiyle semtin simgelerinden biri haline gelmiş olan Namlı Gurme’de hala kahvaltı yapmadıysanız çok şey kaçırıyorsunuz…

Dandin Bakery 

En İyi Karaköy Kahvaltıcıları ⏐ 2023 Bilgileri

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa, Kılıç Ali Paşa Mescidi Sk. No:17, 34425 Beyoğlu/İstanbul

Instagram: @dandinkarakoy

Dandin Bakery’nin sakin ve huzurlu ortamında kahvaltı yapmaya bayılacaksınız! Ekmek üstü lezzetleri, serpme kahvaltısı ve kahvaltı tabaklarıyla Karaköy’ün en iyi kahvaltıcıları arasında yer alan Dandin Bakery’de her damak tadına uygun, zengin bir kahvaltı menüsü var.

Mums Cafe

En İyi Karaköy Kahvaltıcıları ⏐ 2023 Bilgileri

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa, Fransız Gç Sokağı 1/16 D:17, 34425 Beyoğlu/İstanbul

Instagram: @mumscafe

Karaköy Fransız Geçidi’nde yer alan Mums Cafe’de uzun uzun serpme kahvaltınızı yapabileceğiniz gibi, granola, pancake ya da kruvasan ile de güne tatlı bir başlangıç yapabilirsiniz. Karaköy kahvaltıcıları arasında akla ilk gelen mekanlardan biri olan Mums Cafe’de bizim favorimiz kendi ekmekleriyle hazırladıkları French toast!

Karabatak Karaköy

En İyi Karaköy Kahvaltıcıları ⏐ 2023 Bilgileri

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa, Karaali Kaptan Sk. No:7, 34425 Beyoğlu/İstanbul

Instagram: @karabatak_karakoy

Karaköy’ün en güzel sokaklarından birinde konumlanan Karabatak, Karaköy’de kahvaltı için tercih edebileceğiniz mekanlardan biri. Özellikle kahveleriyle ünlü olan mekanda, taptaze kruvasanla kahve eşliğinde kahvaltınızı yapabilirsiniz. 

Gran 

En İyi Karaköy Kahvaltıcıları ⏐ 2023 Bilgileri

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa, Odun Meydanı Sk. No:2/b, 34425 Beyoğlu/İstanbul

Instagram: @grankarakoy

Izgara hellim, sucuk, bal-kaymak ve daha birçok kahvaltılık ile doya doya kahvaltınızı yapabileceğiniz Gran Karaköy, Karaköy’ün en iyi kahvaltıcıları arasında yer alıyor. Kahvaltınız sonrasında tatlılarından denemek isterseniz sufleyi kesinlikle tavsiye ederiz.

Arada Endülüs

En İyi Karaköy Kahvaltıcıları ⏐ 2023 Bilgileri

Adres: Hacimimi, Kemeraltı Cd. No:31 D:b, 34425 Beyoğlu/Istanbul

Instagram: @aradaendulus

Eşsiz ambiyansıyla fotoğraf çekmeyi sevenlerin uğrak noktası olan Arada Endülüs, Lübnan mutfağından lezzetlerle misafirlerine renkli bir kahvaltı deneyimi sunuyor. Kahvaltıda farklılık isteyenlerin mutlaka denemesi gereken mekan, zengin menüsüyle dopdolu bir pazar kahvaltısı vadediyor! 

Mükellef Karaköy 

En İyi Karaköy Kahvaltıcıları ⏐ 2023 Bilgileri

Adres: Kemankeş Karamustafapaşa Mahallesi Maliye Caddesi No:8/A Karaköy / Istanbul

Instagram: @mukellefkarakoy

Ünlü şef Arda Türkmen’in Karaköy’de bulunan mekanı Mükellef, diğer lezzetleriyle olduğu gibi serpme kahvaltısıyla da dikkat çekiyor. Karaköy’ün en iyi kahvaltıcıları arasında bulunan Mükellef’te, Galata ve Karaköy manzarası eşliğinde doya doya kahvaltı yapmak isterseniz rezervasyon gerektiğini hatırlatalım! 

Kapak Fotoğrafı: Unsplash | Ruyan Ayten