Küresel Bir Vitrin: Milano Dijital Moda Haftası

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2023

Gelişen ve dönüşüme uğrayan ihtiyaçlarla birlikte moda dünyası da aynı yolda ilerlemeye devam ediyor. Ardı ardına gerçekleşen dijital moda haftalarının şimdiki ev sahibi Milano!

14-17 Temmuz tarihleri arasında Erkek Giyim İlkbahar/Yaz 2021 ve Erkek ve Kadın Giyim İlkbahar/Yaz 2021 Ön Koleksiyonları için Milano Dijital Moda Haftası, tüm modaseverlere küresel bir vitrin sunuyor. Haydi gelin Milano Moda Haftası’nın parlayan markalarına birlikte göz atalım.

Prada İlkbahar/Yaz 2021

Lüks moda markaları gösterilerini taşıdıkları dijital platformlarda son derece yaratıcı işler gerçekleştirerek beğeni topluyor. Milano merkezli Prada, Milano Dijital Moda Haftası’nın ilk gününe yakışır şekilde “hiç gerçekleşmeyen şov” alt başlığı ile modaseverlerle buluştu.

Dünyanın dört bir yanında ün salmış beş sanatçının hikayesini beş ayrı video aracılığıyla anlatırken koleksiyonlarını tanıtan marka, çoklu görünüm (multiple views) ile her zamanki cool Prada duruşunu daha da pekiştirdi.

https://www.youtube.com/watch?v=ghbvuaK_aSc&feature=youtu.be

Dolce & Gabbana İlkbahar/Yaz 2021

Covid-19 döneminde evlerde kaldığımız günlerde dayanışmanın, birlikte olmanın değerini daha çok anladık. Milano Moda Haftası öncesinde Dolce & Gabbana, İtalyan modasının kalbi, yönetimi National Chamber of Italian Fashion (Camera Della Moda)’ya 22 yıl sonra yeniden katılma kararı aldı. Bunun pandemi sonrasında İtalyan moda endüstrisine destek işareti olduğundan bahsediliyor.

1998 yılından beri bir anlaşmazlık yüzünden Milano Moda Haftası’na katılmayan Dolce & Gabbana Dijital Moda Haftası’yla geri döndü. Humanitas Üniversitesi kampüsünde sosyal mesafe kurallarına uygun bir biçimde gerçekleşen ve canlı yayınlanan defile ile marka Fondazione Humanitas per la Ricerca’ya bilimsel araştırmalar için desteğini sürdürüyor. Herkesi bu bağış toplama kampanyasına yönlendiren marka farkındalık yaratan çalışmalarına devam ediyor.

https://www.youtube.com/watch?v=gMF8GBzAnnA