Kore Cilt Bakımı Önerileri

Son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz Kore cilt bakımı ürünleri ve Kore cilt bakımı yönteminin neden bu kadar hızlı ve haklı bir ün kazandığını biliyor musunuz? Aslında cevap oldukça basit. Koreliler, cilt bakımı rutinlerini şansa bırakmıyor, genç yaştan itibaren cilt sağlıkları için temizleyici ürünler kullanıyorlar. Bu sayede oldukça zengin bir birikime sahip olan Koreliler, bu sektöre tutunmanın ve onu geliştirmenin ne kadar önemli olduğunu da farkındalar. Bu nedenle cilt bakımının günlük bir alışkanlık haline geldiği Kore’de sektörün gelişmesi için birtakım ar-ge çalışmalarına da hızla devam ediliyor.

Kore Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kore cilt bakımı maceranıza başlamak için ilk ve en önemli adımınız cildinizi ve kendinizi tanımak olmalı. Daha sonrasında neye ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. İhtiyaca yönelik hareket etmek sandığınızdan önemli olabilir çünkü size iyi gelmeyecek bir ürünü kullanmanız sonucu, büyülü Kore cilt ürünleri rüyanızdan hayal kırıklığıyla uyanabilirsiniz. “Cildimi tanımak ve ihtiyaçlarımı belirlemek için hangi soruları cevaplamam gerek?” sorunuzu duyar gibi olduk. İşte en temelde cevap vermeniz gereken sorular:

1) Cilt tipim nedir?

2) Cilt sorunlarına sahip miyim ve sahipsem bunlar nelerdir?

3) Yaşadığım yer ve getirdikleri cildimi nasıl etkiliyor?

4) Cildime iyi gelecek veya onu hassaslaştıracak ürünler neler olabilir?

Tüm bu sorulara cevap verebiliyor ve cildiniz için iyi olanı seçebiliyorsanız, sizleri ürün önerisi kısmını okumaya davet edebiliriz.

1) Neogen Real Fresh Foam Blueberry Yüz Yıkama Jeli

Fotoğraf: Shineskinbd

Hayvanlar üstünde test yapmadan ürünlerini geliştiren Neogen, yaban mersinli yüz temizleme jeli ile kuru cilde sahip insanlara ulaşmayı hedefliyor. Yaban mersini, yaban mersini suyu ve diğer çeşitli botanik ürünlerinden üretilen yüz yıkama jelinin en iyi özelliğiyse cildi kurutmadan ve tahriş etmeden gözenekleri küçültmesi. Üstelik bu Kore cilt bakımı ürünü alkol, sülfat ve paraben içermiyor.

2) Neogen Yeşil Çay Özlü Temizleyici

Fotoğraf: Smarter Travel

Yeşil çay tohumu, Hindistan cevizi ve kamelya gibi çeşitli yağ ürünlerinden oluşan stick temizleyici, makyajın cildinizden rahatça çıkmasını sağlar. Bu işlemden sonra yüzünüzü su ile temizlediğinizde cildinizde yağlı bir his bırakmaz ve kolayca temizlenir. Ciltte kuruluğa sebebiyet vermeyen bu ürün; paraben, sülfat, alkol ve silikon da içermez.

3) Neogen Bio-Peel Gauze Peeling Wine

Fotoğraf: K-Beauty Europe

Bio-Peel Peeling, ciltteki ölü deri hücrelerinin temizlenmesine yardımcı olmak için tasarlanmış. Bu üründe şarap üretiminde üzümlerin fermente edilmesi esnasında ortaya çıkan “resveratrol” içeriği kullanılıyor. Ortaya çıkan bu özel karışım,  bir yandan cildin kırışmasını engellerken, bir yandan da yenilenmesine yardımcı oluyor.

4) Neogen Real Vita C Serum

Fotoğraf: The Beauty Spy

Neogen üretimi bu C vitamini serumu, cildi aydınlatmaya ve ciltteki lekeleri gidermeye yardımcı oluyor. İçeriği, çeşitli narenciye ürünleriyle desteklenen C vitamini serumunu, sivilce ve sivilce izi problemleri, cilt sarkması ve cildin matlaşması problemlerinin çözümü için de kullanabilirsiniz.

5) Neogen Kanada Kili Özel Gözenek Temizleyici

Fotoğraf: Lavibeu

Kore cilt bakımı ürünleri arasında oldukça özel bir yere sahip olan killi gözenek temizleyici yılın her günü popüler kalan ürünlerden. Killi gözenek temizleyici; özellikle meşhur Kanada kili ve karbonatlı sudan oluşuyor. Gözeneklerdeki kalıntıları, siyah noktaları ve ölü derileri gidermekte oldukça başarılı olan bu ürünün özellikle karma ve yağlı cilt tipine sahip insanlara önerildiği de bilinen bir gerçek. Siz de killi gözenek temizleyici deneyebilir ve böylece canlı ve tazelenmiş bir cilde sahip olabilirsiniz.