Kokusuyla Büyüleyen Genç Parfümleri

Parfümler, bir kıyafetin tamamlayıcı aksesuarlarıdır. Bazılarımıza öz güven veren kokular, diğerlerimiz tarafından kendimizi hatırlatmak, etkilemek veya bulunduğumuz ortamlarda iz bırakmak için kullanılır. Pazardaki binbir seçenek arasında, okyanusun derinliklerinden çiçek bahçelerine ve yağmur ormanlarına kadar kadın-erkek, genç-yetişkin, herkesin kendini ifade edebileceği ve bütünleştiğini hissettiği bir koku bulmak mümkün. Geçtiğimiz yazılarımızda klasik kadın ve erkek parfümlerine değinmiştik. Peki ya daha hafif kokulara yönelmek, trend parfümleri keşfetmek isteyen gençler neler tercih etmeli? Gelin bu yazımızda genç parfümleri arasından taze hissettiren ve kimliğimizi vurgulayabileceğimiz kokulara bir göz atalım.

İşte Gençlerin Çok Seveceği Parfüm Önerileri!

Kadınlar İçin: Daisy, Marc Jacobs

Listemize karşı konulamaz derecede romantik ama bir o kadar da saf ve zarif olan Marc Jacobs Daisy ile başlıyoruz. 

Taze beyaz menekşe yaprağı ve yaban çilek aromasıyla açılan Daisy; yasemin demeti, rüya gibi vanilya notaları ve sandal ağacının getirdiği misk kokusu ile bizleri papatya dolu çayırlarda koşturuyor, iyimser ve ışıltılı bir dünyaya taşıyor. 

Hafifliğiyle genç kızlar için ideal olan Daisy’i deneyenler bırakamayacak!

Erkekler İçin: Light Blue Pour Homme, Dolce & Gabbana

Parfüm denince çoğumuzun aklına feminen kokular gelse de genç parfümleri erkek için de rahatlıkla tercih edilebilecek ürünler. Listemizdeki ilk erkek parfümü Dolce & Gabbana’dan Light Blue. 

Yaşam tutkusunu ve şehveti buluşturan Light Blue Pour Homme, bakımına önem veren, sağlığını ön planda tutan ve vücudunu sporla besleyen modern bir erkeği anlatıyor. Her mevsime uygun, yıllar içinde birçok gencin imza kokusu haline gelen Light Blue, Akdeniz’in taze ve hafif aromalarını ferahlatıcı bergamot, güneşte kurutulan Sicilya mandalinası ve greyfurt kabuğu notaları ile yakalıyor. Sichuan biberinin hafif baharatının ve gül ağacının maskülen kokularına eklenen Amerikan misk ağacı, tütsü ve meşe yosunu karışımı ile birleşerek şehveti klasik bir şişe içinde sunuyor. 

Kadınlar İçin: Kate Spade New York Eau de Parfum, Kate Spade

Peki genç parfümleri kadın için hangi duyguları çağrıştırıyor? Kate Spade’in yeni parfümü çiçeksi meyve kokusuyla bizleri çilek ve böğürtlen topladığımız çayırlara, bir bardak limonata içip ferahladığımız sıcak bir yaz gününe taşıyor…

Neşeli, ışıltılı ve feminen bir kokuya sahip olan bu parfüm; yabani çilek, gül özü ve frezya karışımına ambroks ve kaşmirin cezbedici ipuçlarını da ahenkle ekleyerek, Kate Spade’in deyimiyle vücudunuzun benzersiz kimyasını kutlamak ve geliştirmek için tasarlanmış.

Erkekler İçin: Nautica Voyage, Nautica

Nautica Voyage; su dokulu, odunsu notaları ile kıyı otlarının ve ağaçlarının romantik kokularını taşıyan taze bir deniz meltemi hissi veriyor. Erkek gücünün, vahşi doğa, aktif yaşam ve denizcilikle buluştuğu, yeşil yaprak ve elma aromasıyla açılan bu parfüm; nilüfer, sedir ağacı, misk ve deniz notalarıyla da bizleri özgürlüğü yaşayabileceğimiz heyecan verici maceralara sürüklüyor.

Kadınlar İçin: J’Adore, Dior

Genç parfümleri deyince aklımıza bir de Dior’dan J’Adore geliyor. 

Vallauris yakınlarında, Grasse bölgesinde yetişen çiçeklerden biri olan portakal çiçeği, J’adore da buluşan Şam gülü, yasemin ve ylang-ylang gibi çiçeklerden oluşan buketin kalbinde yer alıyor. Ayrıca kan portakalının sunduğu tatlı, taze ve enerji veren notalarıyla J’adore, bizleri sıcak Akdeniz kıyılarına taşıyor.

Erkekler İçin: Polo Blue, Ralph Lauren

Listemizi genç parfümleri arasında erkek için olan zamansız Ralph Lauren Polo Blue ile kapatıyoruz. 

Taze, olgun ve davetkar hislerin mükemmel birleşimi olan Ralph Lauren Polo Blue, hem klasik hem de karizmatik. Geniş gökyüzünün özgürlüğünü, açık ve derin okyanusların enerjisini ve temiz havayı çağrıştıran bu parfüm, su dokusuyla fesleğen, adaçayı, mine çiçeği, kavun, süet, yosun ve misk notalarını uyumla buluştururken hafif ama büyüleyici bir etki bırakıyor. 

Günlük hayatınızda veya özel anlarda kullanabileceğiniz bu parfüm bağımlılık yaratan türden.