Deniz ve Plaj Esintili 5 Yaz Parfüm Önerisi

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2023

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte şekerli ve yoğun parfümleri rafa kaldırıp, çiçeksi ve hafif parfümlere yöneliyoruz. Oryantal ve ağaç kokuları yerini çiçeksi ve taze notalara bırakıyor.

Gün geçtikçe zenginleşen parfüm sektöründe bu kadar çok seçeneğin arasında doğru kokuyu bulmak biraz zor olabiliyor. 

Yaz parfümü seçiminizi kolaylaştırmak ve yaz mevsiminin enerjisini teninizde hissetmek için bu yazımızda cıvıl cıvıl ve ferah parfüm önerileri yer alıyor.

Marc Jacobs Eau So Fresh EDT

Marc Jacobs Eau So Fresh EDT
Fotoğraf / Marc Jacobs

Marc Jacobs bu parfümü zarafetin ve cazibenin kokusu olarak tanımlıyor.

Yoğun olarak meyveli notalara sahip olan bu parfüm aynı zamanda çiçeksi kokular da barındırıyor. Uyum içindeki notaları sayesinde gün boyu zarif ve taze bir hissiyat sunuyor.

Sun Di Gioia by Giorgio Armani

Marc Jacobs Eau So Fresh EDT
Fotoğraf / Karly Jones

Giorgio Armani markası, bu parfümün yaratılmasındaki öncelikli düşüncenin insanlara yaz mevsimini ve deniz esintisini hatırlatmak olduğunu belirtiyor. Bergamot ve frezya çiçeği ağırlıklı olan parfüm, markanın istediği etkiyi kesinlikle yakalıyor. Yaz için parfüm arayışındaysanız, Sun Di Gioia’ya bir şans vermelisiniz.

Dolce & Gabbana 3 L’Imperatrice

Dolce & Gabbana 3 L'Imperatrice
Fotoğraf / Maxim Lozyanko

Taze ve ferah koku denilince akla gelen ilk parfümlerden biri olan 3 L’Imperatrice, yoğun olarak meyve kokuları barındırıyor. Üst ve alt notalarında kivi, pembe biber, karpuz ve yasemin, alt notalarında ise misk ve limon ağacı yer alıyor. Meyve ve hafif odunsu kokuların birleşimini seviyorsanız, denemenizi tavsiye ediyoruz.

Estee Lauder Bronze Goddess

Estee Lauder Bronze Goddess
Fotoğraf / Estee Lauder

Estée Lauder parfüm ailesinin üyelerinden biri olan Bronze Goddess, yazı her anıyla tek bir şişede size sunuyor. Bu parfümde bir yandan sahilde güneşlenirken teninizden yayılan güneş kremi kokusunu, diğer yandan denizden gelen hafif esintileri rahatça hissedebilirsiniz. Fransız Rivierası’nın ışıltılı güneşinden ilhamla oluşturulan parfüm, istenilen etkiyi kusursuz bir şekilde yakalıyor.

Louis Vuitton Sun Song 

Louis Vuitton Sun Song

Jacques Cavalier-Belletrud tarafında hazırlanan ve Louis Vuitton markasının ilk uniseks parfüm serisi olan Les Colognes, yaz için mükemmel seçenekler sunuyor. Sun Song, bu serinin en göze çarpan parfümü. Portakal çiçeği ve turunçgilin birleşimiyle hafif ve dinamik bir koku taşıyor.