Sürdürülebilir Moda Akımı Plajlara Taşınıyor!

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2022

Dünyanın sunduğu kaynakların bir sonu olduğu gerçeği, her sektörde sürdürülebilirlik algısının gelişmesini kaçınılmaz kılıyor. Özellikle üretim yapan sektörlerde bu durum çok daha büyük önem arz ediyor. Sürdürülebilir moda anlayışını destekleyen ve bu doğrultuda üretim yapan markaların ve tasarımcıların artması hepimizi geleceğe karşı daha da umutlandırıyor. İster hızlı moda, ister perakende, isterse de haute couture olsun, tasarımcı ekip ileri dönüşüme odaklanmış halde. Bilinçli tüketici ise kıyafeti kimin yaptığından ziyade, ürünlerin ne ile yapıldığına odaklanıyor.

Eh tabii sıcak yaz günleri gelince plaj giyimine de bu anlayış yansıyor. Mayo ve bikiniden plaj çantasına, pareolardan plaj havlusuna kadar sürdürülebilir moda anlayışını plaj giyim ve aksesuarlarına taşıyan markaları gelin birlikte keşfedelim.

Boden

Londra merkezli Boden, kadın, erkek ve çocuklar için tasarladığı plaj giiyminden bu ürünlerin paketlerine kadar doğa dostu, sürdürülebilir materyaller kullanıyor. ECONYL® kumaştan yapılan bikiniler, zamansız tasarımlarıyla her sezon bikini değiştirmeye son veriyor. 365 gün iade politikasıyla çalışan marka, dünyanın dört bir yanına gönderim yapıyor.

Boden

www.boden.co.uk

Vitamin A

Bronzlaşmak için A vitaminin ne kadar önemli olduğu bilinir. Bu sebeptendir ki havuç, bronzlaştırıcı yağların vazgeçilmez içerikleri arasındadır. Vitamin A, adını ilk duyduğunuzda doğal bir marka olduğunu hissettiriyor, değil mi? Kaliforniya’da kurulan, tasarlanan ve üretilen markanın mayoları ve bikinileri 70’lerin plaj modasını yansıtıyor. Her ikisi de geri dönüştürülmüş naylon elyaftan yapılmış EcoRib® ve EcoLux ™ kumaşlarından tasarımlarını üretiyor. Vitamin A markasında da ürünlerin tamamı geri dönüştürülebilir ve biyolojik olarak parçalanabilir ambalajlarla satılıyor.

Vitamin A

www.vitaminaswim.com

Londre

Markanın kurucu ortakları iç giyimde mükemmel kalıbı bulmak için çıktıkları yolda Londre markasını kurdular. Londre’nin hazır giyimden plaj giyimine kadar geniş bir yelpazesi bulunuyor. Oeko-Tex sertifikalı bir fabrikadan tedarik edilen geri dönüşümlü malzemelerden üretilen parlak renklerin ve desenlerin hakim olduğu tasarımlar, deniz, kum ve güneşin yıpratıcı etkilerine karşı uzun süre kullanılabiliyor. En sevdiğiniz mayonun yıllarca sizinle olduğunu düşünsenize… Harika bir duygu, değil mi?

Londre

www.londrebodywear.com

Sézane

Bikini ve mayolarında asil ve şık Fransız esintisini barındıran Sézane, zamansız kesimleri ve kaliteli kumaşlarıyla dikkatleri çekiyor. Ömür boyu kullanabileceğiniz sürdürülebilir tasarımları Tunus’ta denetlenmiş fabrikalarda üretiliyor ve dünyanın dört bir yanına geri dönüştürülebilir ambalajlarla gönderiliyor.

Sézane

www.sezane.com

allSisters

Senenin büyük bir bölümünde plaj modasıyla hayatınızı geçirebileceğiniz harika bir şehir olan Barselona, allSisters markasının doğduğu yer. Yüksek kalite geri dönüştürülebilir kumaşların kullanıldığı markanın tasarımları okyanus ve su sporlarından ilhamını alıyor. Doğanın dönüştürücü gücünü ve tüm kadınlar ile doğa arasındaki özel bağın yansımalarını görebileceğiniz mayo ve bikiniler rahat, zarif ve hoş bir görünüm sunuyor. 

allSisters

www.allsisters.com