İzmir’in En İyi Vegan Restoranları

İzmir’in En İyi Vegan Restoranları

Vegan hayatın zor olduğunu, vegan beslenme alışkanlıklarının sosyal hayatınızı etkileyeceğini düşünenlerden misiniz? Uzaktan bakınca seçenekler her ne kadar kısıtlı gözükse de biraz araştırma ile vegan beslenme tarzına uygun olan birçok işletme olduğunu görmemiz mümkün. İzmir’de yaşayan ya da İzmir’e gidecek bir vegansanız ve nerede yemek yiyeceğiniz konusunda kaygılarınız varsa hazırladığımız liste tam size göre! İşte İzmir’in farklı semtlerinde, birbirinden lezzetli %100 vegan menüleriyle İzmir’in en iyi vegan restoranları…

Yaşam Vegan Cafe

İzmir’in En İyi Vegan Restoranları

Adres: Alsancak, 1484. Sk. 8 A, Konak/İzmir

Instagram: @yasamvegancafe

Alsancak’ta bulunan Yaşam Vegan Cafe, İzmir’in ilk %100 vegan kafesi! Vegan iskender, baklagilden burgerler ve tantuni gibi klasik lezzetlerin vegan yorumlarını tadabileceğiniz gibi vegan tatlıları da deneyimleyebilirsiniz. Özellikle vegan bombayı hem sıcak hem soğuk mutlaka denemelisiniz. Yaşam Vegan Cafe’ye uğramak isterseniz, pazar ve pazartesi günleri hariç her gün 12.00 ile 21.30 arası açık olduğunu hatırlatmak isteriz. Ayrıca Yaşam Foods adında %100 vegan ürünlerin satışının yapıldığı bir markası da bulunuyor.

Cute Gastropub

İzmir’in En İyi Vegan Restoranları

Adres: Alsancak, 11460. Sk. No:10/B, Konak/İzmir

Instagram: @cutegastropub

Vegan sokak lezzetlerinin yanında şarap ve bira seçeneklerinin de bulunduğu Cute Gastropub, Alsancak’ta konuklarını ağırlıyor. Menüsünde bulunan ‘Glutensiz Cute Sandviç’ ve ‘Glutensiz Maydanozlu Köfte’ seçenekleri ile de glutensiz beslenen misafirler için de alternatifler oluşturan gastropubın menüsü oldukça zengin. Pazar günleri kapalı olan mekan, haftanın diğer günleri 11.00-22.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Perşembe günlerine özel hazırlanan Vegan Sushi’yi kaçırmayın!

Yaya Raw

İzmir’in En İyi Vegan Restoranları

Adres: Kültür, 1383. Sk. 7/A, Konak/İzmir

Instagram: @yayaraw_

Sebze çorbaları, vegan bowlları ve glutensiz/rafine şekersiz hazırladıkları tabakları ile sağlıklı beslenmek isteyenlerin Alsancak’taki bir başka durağı da Yaya Raw! Pazar günleri hariç haftanın her gününde açık olan mekan, 18.00’da kapılarını kapatıyor. Yaya Raw’a uğramak isterseniz öğle saatlerini tercih etmenizi öneririz!

Roi Healthy Foods 

İzmir’in En İyi Vegan Restoranları

Adres: Mimar Sinan, 1468. Sk., Konak/İzmir

Instagram: @roi.mode

Yemek menüsünün yanı sıra alkollü ve alkolsüz içecek menüsüyle de konuklarına zengin seçenekler sunan Roi Healthy Foods, menüsünde bulunan bitki çaylarının online olarak da satışını yapıyor. Roi Tea Shop’a buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Başlattıkları Roi Akademi çalışması ile birlikte çiftliklerinde üretilen ürünlerin iyileştirilmesi, geleneksel lezzetlerin vegan beslenmeye adapte edilmesi gibi konularda uzmanlarla biraraya gelerek isteyenlere atölye ve söyleşiler aracılığı ile eğitimler vermeyi hedefliyor. Roi Healthy Foods, haftanın her günü 10.00-23.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Gibi Vegan

İzmir’in En İyi Vegan Restoranları

Adres: Bostanlı, Şehitler Blv No:49/C, Karşıyaka/İzmir

Instagram: @gibivegan

‘Bildiğin, sevdiğin, alıştığın gibi!’ mottosuyla yola çıkarak, vegan beslenmeye herkesi teşvik etmeye çalışan Gibi Vegan, Karşıyaka’da vegan restoran arayanların mutlaka tercih etmesi gereken yerlerden… Bostanlı’da hizmet veren Gibi Vegan, pazartesi günleri hariç haftanın her günü konuklarını ağırlıyor. Hafta sonlarına özel 09.00-14.00 arası kahvaltı servisi yapıldığını da hatırlatalım.

Tyke Vegan Kafe

İzmir’in En İyi Vegan Restoranları

Adres: Alsancak, 1460. Sk. No:28, Konak/İzmir

Instagram: @tykevegankafe

Falafelci olarak açılsa da menüsünde vegan birçok seçeneği barındıran Tyke Vegan Kafe, Pazar günleri hariç her gün 12.00-21.00 saatleri arasında Alsancak’ta hizmet veriyor.

Noon Good Food 

İzmir’in En İyi Vegan Restoranları

Adres: Yenice, Park Sk. D:no:8, Urla/İzmir 

Instagram: @noongoodfood

Sağlıklı, vegan ve glutensiz lezzetlerle haftanın her günü 18.30’a kadar açık olan Noon Good Food, çölyak hastaları için de uygun lezzetler üretiyor. Glutensiz ve laktozsuz vegan tatlılarını ve zengin yemek menüsünü denemek isteyenler Urla’ya bekleniyor! 

Online olarak satışını yaptıkları vegan ürünlere buradan ulaşabilirsiniz.

Eli Cafe

İzmir’in En İyi Vegan Restoranları

Adres: Kazımdirik, 160. Sk. No:15/C, Bornova/İzmir

Instagram: @elicafevegan

Eli Vegan Cafe, vegan yemeklerinin yanı sıra, meyveli vegan tatlıları ile de 2014’ten beri Bornova’da hizmet veriyor. Pazar günleri hariç 11.30-23.00 saatleri arasında misafirlere lezzetlerini sunuyor.

Kapak Fotoğraf: Ella Olsson