TOP

İstanbul’da Bulunan Vegan Restoran ve Kafeler

Vegan beslenme biçimi, özellikle son dönemlerde gıda endüstrisindeki hayvan istismarının gözler önüne serilmesi ile beraber hızlı bir ivme ile yükselişine devam ediyor. 

Hayvanlardan elde edilen her türlü yiyeceği reddeden vegan beslenme biçimini uygulamak günümüzün imkânları ile çok daha kolay hale gelmiş durumda. 

İstanbul’un yeşil dostu kafelerini sizinle daha önce paylaşmıştık. Vegan beslenmeyi yaşam tarzı edinmiş kişiler veya vegan mutfağa ilgi duyanların uğramaktan keyif alacağı, birbirinden lezzetli vegan yemekler sunan bu adreslere de mutlaka göz atmalısınız.

Community Kitchen, Beyoğlu

Community Kitchen

Beyoğlu’nda yer alan Community Kitchen, vegan beslenme biçimini tercih edenlerin yanı sıra vegan mutfağa ilgi duyanları da mutlu edecek bir adres. İskender, hamburger, baklava gibi sevilen lezzetleri vegan halde sunan restoranda açık büfe hizmeti de mevcut. Taksim’de yer alması ile ulaşım kolaylığı da sağlayan Community Kitchen vegan restoran denince ilk gelen adreslerden biri.

Adres: Şahkulu, Kumbaracı Ykş. 35A, Beyoğlu

Mahatma Cafe, Kadıköy

Mahatma Cafe

Vegan mutfak konusunda Anadolu yakasının dikkat çekici alternatiflerinden biri olan Mahatma Cafe lezzetli ve besleyici vegan ürünlerini uygun fiyatlar ile birleştirmiş. Tamamı el yapımı ürünlere sahip kafenin kahvaltısı en meşhur seçenekleri arasında. Renkli sandalyeleri ile de dikkat çeken kafeye arzu ederseniz vegan doğum günü pastası siparişi de verebiliyorsunuz.

Adres: Rasimpaşa, Macit Erbudak Sk. 50/a, Kadıköy

Bir Nevi Deli, Etiler

Bir Nevi Deli

İlginç tarifleri ile vegan olmayanların bile dikkatini çeken Etiler’de yer alan Bir Nevi Deli vegan ürünleri şık sunumlar ile birleştirerek gözlere de hitap ediyor. Restoranda vegan beslenmenin yanında vejetaryen, çiğ, paleo ve glutensiz gibi farklı beslenme alışkanlıklarına uygun ürünleri bulmak da mümkün. En ünlü seçenekleri ise son zamanlarda trend haline gelen bowl’lar ve rafine şeker eklenmeden hazırlanan tatlılar.

Adres: Etiler, Bahtiyar Sk. 10-1, Beşiktaş

Vegan İstanbul, Cihangir

Vegan İstanbul

Cihangir’de bulunan Vegan İstanbul’u diğer alternatiflerinden ayıran en önemli özelliği belirli bir menüsünün olmaması. Sürekli olarak farklı ürünler sunan kafeye her gittiğinizde değişik bir vegan yiyecek ile karşılaşabilirsiniz. Günün her saatine uygun çeşitler bulabileceğiniz kafede kahvaltı ve zeytinyağlı seçeneklerinin yanında  tamamı vegan olan şinitzel, dürüm gibi yemekleri de tercih edebilirsiniz.

Adres: Firuzağa, Türkgücü Cd. No:51, Beyoğlu

Pasaj Cook and Book, Kadıköy

Pasaj Cook and Book

Kadıköy’ün Yeldeğirmeni semtinde yer alan Pasaj Cook and Book, vegan ve vejetaryen beslenme konusunda oldukça geniş bir mutfağa sahip. Kitaplarla çevrili sanat dolu bir atmosfere sahip bu kafede mercimek köftesi, fellah köftesi, dolma, humus gibi birçok lezzetin vegan yorumunu tadabilirsiniz. 

Adres: Caferağa, Moda, Şair Latifi Sk. NO:2/A, Kadıköy