İstanbul'da Bahar Fotoğrafları İçin Gezilecek Yerler

İstanbul’da Bahar Fotoğrafları İçin Gezilecek Yerler

İstanbul her mevsimde büyüleyici bir şehir. Ancak kabul etmeliyiz ki ilkbaharın gelişiyle farklı bir atmosfere bürünüyor. Anılar biriktirmek ve sosyal medyada paylaşmak üzere çektiğimiz fotoğraflar bu mevsimde yapraklarla renkleniyor. Elbette fotoğrafları nerede çektiğimiz de önemli bir kriter. Bahar aylarında İstanbul’da fotoğraf çekebileceğiniz yerleri bu yazıda inceliyoruz. 

İstanbul’da İlkbahar Fotoğrafı İçin Rota Önerileri

İstanbul'da Bahar Fotoğrafları İçin Gezilecek Yerler
Fotoğraf: Unsplash | Emre

Baharda çekilen fotoğrafların olmazsa olmazı doğal güzelliklerdir. İstanbul’da baharda gezilecek yerler arasında birçok bahçe, rengarenk semtler ve manzarasıyla ünlü yapılar bulunuyor. İşte sizler için derlediğimiz rota önerilerimiz:

Baltalimanı Japon Bahçesi

İstanbul'da Bahar Fotoğrafları İçin Gezilecek Yerler

Baltalimanı Japon Bahçesi, İstanbul ve Shimonoseki belediyeleri tarafından Sarıyer’de kurulan bir bahçe. Bu bahçe her mevsimde doğal bir güzellik sunuyor ancak ilkbahar aylarında sakura ağaçların pembe çiçekler açmasıyla rengarenk bir hale bürünüyor. Siz de Baltalimanı Japon Bahçesi’ni ziyaret ederek bahar fotoğraflarınıza bu renkli manzarayı dahil edebilirsiniz. 

İstanbul Boğazı

İstanbul'da Bahar Fotoğrafları İçin Gezilecek Yerler
Fotoğraf: Unsplash | Ezgi Deliklitaş

İstanbul Boğazı bizleri yılın her mevsiminde farklı bir güzellik ile buluşturuyor. Bahar aylarında denizin berraklığı, tekneler, köprüler, Kız Kulesi resmi tamamlıyor. Bu uyumlu görünümün yanı sıra birçok güzel görüntü de boğazda sıralanıyor. Denize kıyısı olan semtlerde bu manzara fotoğraflanabileceği gibi, tur tekneleriyle tüm boğazı seyretmek mümkün. Ayrıca İstanbul’un en özel tarihi yapılarını da bu turda fotoğraflayabilirsiniz. 

Atatürk Arboretumu

İstanbul'da Bahar Fotoğrafları İçin Gezilecek Yerler
Fotoğraf: Pexels | Emir Anık

Botanik bahçe olarak da tanımlanan arboretumlar ağaç ve odunsu bitki yetiştirmek ve sergilemek için faaliyet gösterir. Sarıyer’de bulunan Atatürk Arboretumu, içerisinde yer alan ağaçlar ve peyzajıyla estetik bir görünüme sahip. Aynı zamanda binlerce farklı ağaca ev sahipliği yapıyor. Çeşitli fotoğraf çekimlerinin de yapıldığı bu alanda ilkbahar fotoğrafları çekebilir, şehrin ortasında doğal bir ortamda vakit geçirebilir ve eğer ilgiliyseniz buradaki çeşitli bitkiler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz!

Kuzguncuk

İstanbul'da Bahar Fotoğrafları İçin Gezilecek Yerler
Fotoğraf: Unsplash | Tolga Ahmetler

İstanbul’da fotoğraf çekilecek sokaklar listelerinin vazgeçilmez rotalarından biri Kuzguncuk. Renkli evleri, mahalle kültürü ve tarihi atmosferini koruyan yapıları ile her geçen gün ziyaretçilerini artıran bu semtin en farklı özelliklerinden biri kendine ait bir bostana sahip olması. Kuzguncuk’ta yaşayanlar için oluşturulan bu bostanda halk kendi ürünlerini ekip biçebiliyor. Herkesin ziyaretine açık olan bostan bahar aylarında canlı renklerle ziyaretçilerini karşılıyor ve ‘’Kuzguncuk Evleri’’ olarak da bilinen renkli evlerle fotoğraf çekimlerine uyumlu bir görüntü oluşuyor. 

Galata Kulesi

İstanbul'da Bahar Fotoğrafları İçin Gezilecek Yerler
Fotoğraf: Pexels | Selim Çetin

Şehir tarihin önemli yapılarına ev sahipliği yapıyor. Bu yapılar arasında İstanbul’da fotoğraf çekmek için en özel yerlerden biri olan Galata Kulesi de yer alıyor. Kapısında oluşan kuyruk, tarihteki yeri ve önemiyle herkesin merakını cezbeden bu yapıda fotoğraf çekmenin keyfi bambaşka. Yapının kendisi hali hazırda bir manzarayken kulenin balkonundan çekilen İstanbul manzarası fotoğraflar için mükemmel bir arka plan sunuyor.

Adalar

İstanbul'da Bahar Fotoğrafları İçin Gezilecek Yerler
Fotoğraf: Adalara Gidelim

Mimari yapıları, şehir manzarasının deniz ile buluşmasını fotoğraflamak seyretmek için tepeleri ile baharda fotoğraf çekmek için en iyi rotalardan biri adalar! Her İstanbullu için bir adanın yeri başkadır. Siz de Büyükada, Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada arasından favori adanızı seçebilir, doğa yürüyüşlerinizi, bisiklet turlarınızı, mimarileri ve manzaraları fotoğraflayabilirsiniz. 

 

Kapak Fotoğrafı: Unsplash | İbrahim Uzun