İstanbul Kedi Otelleri

İstanbul Kedi Otelleri

Bir evcil hayvan size hayatınız boyunca dost olabilir. Ancak bazı durumlarda evcil hayvanınızdan mecburen uzaklaşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu noktada imdadınıza yetişen kedi otelleri, profesyonel bakım hizmeti sağladığı gibi gözünüzün arkada kalmasını engelliyor. İşte İstanbul’da tercih edebileceğiniz kedi otellerinden bazıları…

İstanbul’daki En İyi Kedi Otelleri

İstanbul Kedi Otelleri
Fotoğraf: Unsplash | Anastacia Dvi

Son yıllarda evcil hayvan sayısının artış göstermesiyle birlikte İstanbul gibi büyük bir şehirde birden fazla kedi oteli bulma imkanı doğdu. İstanbul’un çeşitli ilçelerinde bulunan hayvan otelleri, hem kedilere hem de köpeklerinize uygun bakım şartlarını sağlıyor. Kedinizin başka kedilerle kurduğu iletişimi, hastalıklarını ve alerjilerini göz önüne alarak bakım yapan kedi otelleri, verdiği hizmetlerle müşterilerinden pozitif geri dönüşler alıyor.

Tatlı Kedi Oteli

İstanbul Kedi Otelleri

İletişim: Tıklayın!

Üsküdar’da bulunan Tatlı Kedi Oteli, 2017 yılından beri işletiliyor. Armut.com sitesinde oldukça pozitif yorumlar alan otelde kedinizin konaklayabileceği bir oyun alanı bulunuyor. Müstakil bir yapı olan kedi oteli, doğa ile iç içe tasarımı sayesinde kedinizin sizin ayrılığınızla ilgili herhangi bir psikolojik sorun yaşamasını engelliyor. Ayrıca ev sahipleri dilediğiniz takdirde konaklama alanını canlı olarak görmeniz için görüntülü arama sağlayabiliyor. 

Pati Hotel

İstanbul Kedi Otelleri

İletişim: Tıklayın!

İstinye Sarıyer ve Cihangir olmak üzere iki farklı lokasyonda hizmet veren Pati Hotel, İstanbul’da en çok tercih edilen kedi oteller arasında yer alıyor. Güvenli ev ortamında kedinize sıcacık bir yuva vadeden işletme, bazı şartlar çerçevesinde evcil hayvan kabul ediyor. Kedilere özel olarak sağlanan alanda kendisine özel mamayla beslenen yavrunuz, oyun alanında keyifli vakit geçirebiliyor. Ayrıca Pati Hotel’in ihtiyaç duyulması dahilinde acil veteriner hizmeti de bulunuyor.

Pati Hotel’in kedi bırakma şartları ise şu şekilde:

  • Kedinizin kimliği (kedi pasaportu) olmalı
  • Aşıları tam olmalı
  • Fip hastalığı olmadığına dair test sonucu bulunmalı
  • Hastalığı varsa önceden belirtilmeli
  • Kediniz özel mama yiyorsa birlikte getirilmeli

Mutlu Kedi Oteli

İstanbul Kedi Otelleri

İletişim: Tıklayın!

Ev ortamında minik dostlarınıza hizmet veren Mutlu Kedi Oteli, her kedi için ayrı odacıklara sahip. Aynı zamanda kedilerin sosyalleşebilecekleri ve oyun oynayabilecekleri bir ortak alan da bulunan otelde bakım hizmeti de veriliyor.

Patilee

İstanbul Kedi Otelleri

İletişim: Tıklayın!

Yedi senelik bir deneyime sahip olan Patilee, İstanbul’daki en iyi kedi otelleri arasında gösteriliyor. Avrupa ve Amerika’daki modellerin incelenmesiyle oluşturulan işletmede hem köpek hem de kedilere bakım yapılıyor. Hayvanların ayrı bölgelerde tutulduğu tesiste kedilerinizin sosyalleşebileceği devasa kedi evi ağı, kapalı ve açık oyun bahçeleri yer alıyor. Patilee, acil durumlara karşın 7/24 veteriner hizmeti veren sayılı kurumlardan biri. 

İstanbul Kedi Pansiyon

İstanbul Kedi Otelleri

İletişim: Tıklayın!

Esenler Veteriner bünyesi altında hizmet veren İstanbul Kedi Pansiyon, her kediye ait 2.2 metrekare büyüklüğündeki odalarıyla ve profesyonel bakım hizmetiyle dikkat çekiyor. Kedinizin agresiflik durumuna göre diğer kedilerle sosyalleşebileceği bir oyun alanına da sahip olan tesis, Esenler’de yer alıyor.

Zen Pet Otel

İstanbul Kedi Otelleri

İletişim: Tıklayın!

Atatürk Havalimanı’na oldukça yakın bir mesafede bulunan Zen Pet Otel, hayvan sahiplerine sağladığı avantajlarla dikkat çekiyor. Kedinizi bıraktığınız takdirde Zen Pet Otel’in çeşitli yerlerinde yer alan kameralar üzerinden anlık olarak can dostunuzun ne yaptığını takip edebiliyor ve tatilinize içiniz rahat bir şekilde devam edebiliyorsunuz. Ayrıca doğaya ve hayvan sağlığına oldukça dikkat eden kurum, tüm ihtiyaçlarını doğaya saygılı markalardan karşılamaya çalışıyor. Zen Pet Otel’in hizmetleri arasında pet konaklama, günlük bakım, kuaför ve banyo hizmeti, transfer hizmeti ve fotoğraf çekimi de yer alıyor.

Pet Avrupa Kedi ve Köpek Oteli

İstanbul Kedi Otelleri

İletişim: Tıklayın!

Müstakil iş yerinde hem köpeklere hem de kedilere konaklama imkanı sağlayan Pet Avrupa, bakanlık onaylı bir tesis. 6 uzman çalışanı bulunan ve 75 hayvan kapasitesine sahip olan tesiste dostunuzun sağlığı için doğal ürünler kullanılıyor ve veteriner kontrolü ile birlikte günlük antrenman yapmaları sağlanıyor. Kedi oteli içerisinde can dostunuzun diğer kedilerle sosyalleşebileceği bir oyun odası da yer alıyor.

Kapak Fotoğrafı: Unsplash | dole77