istanbul gece dönercileri

İstanbul’un En İyi Gece Dönercileri

Türkiye’de “ekmek arası” kültürünün olduğu bir gerçek. Sokak lezzetleri denince ilk akla gelen lezzetlerden döner, son dönemin en popüler yiyeceklerinden. Sebebi ise ilk olarak Bursa’da başlayan gece dönercisi akımının 2024’ün ilk aylarından itibaren İstanbul gece dönercileri çılgınlığı ile karşımıza çıkmaya başlaması. Akşam 21.00 civarında pişmeye başlayan dönerler, gecenin geç saatlerinde acıkanlar için çorba, midye ve kokoreçe alternatif olarak imdada yetişiyor! 

Gece Dönercisi Nedir?

Gece dönercisi nedir diye merak ediyorsanız, hemen söyleyelim! Gece dönercilerinde gündüzden kalan ürünler kullanılmıyor, döner akşam saatlerinde hazırlanıp pişiriliyor. Akşam 21.00 gibi açılmaya başlayan mekanlar gecenin geç saatlerine kadar hizmet veriyor. 

Gece dönercisi, gece acıkanlara en büyük alternatif. Hele ki çorba içmek istemiyor ve sakatat sevmiyorsanız gece dönercisi sizin için büyük bir kurtarıcı! Dönerin ilk kesiminin en lezzetlisi olduğuna inanıyorsanız, İstanbul gece dönercileri açılmadan gidip beklemenizi tavsiye ediyoruz. 

Gece Dönercisi Önerileri

2024’ün ilk aylarından itibaren İstanbul’u çeşitli semtlerinde açılmayan başlayan İstanbul gece dönercileri her geçen gün artmaya devam ediyor. Size en yakın gece dönercisi hangisi belirleyip gecenin bir vakti döner yeme keyfi yaşayabilirsiniz. 

İşte sizin için seçtiğimiz en iyi İstanbul gece dönercileri… 

İstanbul Gece Dönercisi 

kartal gece dönercisi

AdresOrta, Gazi Osman Paşa Sk. No:10, Kartal/İstanbul
Telefon0537 313 86 09
Instagram@gecedonercisiistanbul

İstanbul’da gece dönercisi furyasını başlatan ilk mekan Kartal’daki İstanbul Gece Dönercisi. Kartal Gece Dönercisi olarak da bilinen mekan, ilk olarak kendi aralarında döner yemek için bu işe başlayıp, gece döner talebi artınca satışa başlamış. 

%100 kuzu döner satışı yapan İstanbul Gece Dönercisi’nde ekmek arası veya dürüm tercih edebilirsiniz. Çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi günleri hizmet veren İstanbul Gece Dönercisi, 21.30’da hizmete başlıyor ve döner ne zaman biterse o zamana kadar hizmet veriyor. 02.30-04.00 saatlerine kadar açık yakalamanız mümkün. Mekanda otopark var, üstelik sınırsız çay da ikram! 

Maltepe Gece Dönercisi 

maltepe dönerci

AdresBüyükbakkalköy, Başıbüyük Mh, Bağlantı Yolu No:94, Maltepe/İstanbul
Telefon0535 323 84 11
Instagram@gecedonercisimaltepe

Anadolu Yakası’nın en iyi İstanbul gece dönercileri arasındaki Maltepe Gece Dönercisi, deneyenlerin oldukça memnun kaldığı gece dönercilerinden biri. Salı, perşembe, cuma ve cumartesi günleri hizmet veren Maltepe Gece Dönercisi, 22.00’de kapılarını açıyor. Açılış saatlerinden itibaren uzun kuyrukların olduğu mekan, mutlaka denemeniz gereken İstanbul gece dönercileri arasında. 

Editör notu: Maltepe Gece Dönercisi sadece döneri ile değil lavaşları ile de büyük övgü topluyor! 

Ataşehir Gece Dönercisi

ataşehir gece dönercisi
Fotoğraf: Carlos Torres
AdresBarbaros, Sarkaç Sk. No:1, Ataşehir/İstanbul
Telefon0530 109 17 91
Instagram@gecedonercisiatasehir

Ataşehir’in ilk gece dönercisi olan Ataşehir Gece Dönercisi, Fenerbahçe Ülker Arena Spor Salonu’nun alt katında hizmet veren bir gece dönercisi. Çarşamba, cuma ve cumartesi günleri hizmet veren mekan 22.00’de döner satışına başlıyor. Yaklaşık 100 kişilik oturma alanına sahip mekanda otopark bulunuyor ve dilerseniz ödemelerinizi yemek kartları ile yapabiliyorsunuz. 

Ataşehir Karavan Gece Dönercisi

AdresKüçükbakkalköy, Kayışdağı Cd. No:9, Ataşehir/İstanbul
Telefon0532 529 80 83
Instagram@atasehirkaravangecedonercisi

İstanbul’un karavan konseptli ilk gece dönercisi farklı bir alternatif sunuyor. Ataşehir’deki mekan pazartesi hariç her gün 20.00-02.00 saatleri arasında hizmet veriyor. İstanbul gece dönercileri içinde en yenilerden olan Ataşehir Karavan Gece Dönercisi, çok yeni olmasına rağmen önünde uzun kuyruklar oluşuyor. Kalabalık gözünüzü korkutmasın, hizmet oldukça hızlı! Lezzet bakımından da oldukça memnun kalacaksınız. 

Gece Dönercisi Ümraniye

ümraniye dönerci

AdresFatih Sultan Mehmet Mahallesi Balkan Caddesi, Yeşil Vadi Sokaği :5/1, Ümraniye/İstanbul
Telefon0533 301 70 70
Instagram@gecedonercisiumraniye

Anadolu Yakası’ndan size bir diğer gece dönercisi önerimiz Gece Dönercisi Ümraniye. Müşterilerden gelen talep üzerine daha merkezi yere taşınan Gece Dönercisi Ümraniye, şu anda Buyaka AVM karşısında müşterilerini ağırlıyor. Hem açık hem de kapalı alanda hizmet veren işletlemenin oldukça lezzetli dönerinin yanı sıra otopark imkanının da olması büyük bir artı. 

Salı, çarşamba, cuma ve cumartesi günlerinde 21.00’de döner servisine başlayan mekan yaklaşık 02.30’a kadar satışa devam ediyor. Bazen daha geç saatlerde döner bulmanız da olası! 

Gece Dönercisi Beylikdüzü

beylikdüzü gece dönercisi
Fotoğraf: Doga Dogan
AdresAtatürk, Ferah Residence, 1993. Sk. No: 22, Esenyurt/İstanbul
Instagram@beylikduzugecedonercisi

Avrupa Yakası’nda İstanbul gece dönercileri arasına katılan ilk mekan Gece Dönercisi Beylikdüzü. Kısa sürede oldukça beğeni toplayan bu mekan çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günleri 21.00’den itibaren hizmet veriyor. Ne zamana kadar açık derseniz, döner bitene kadar. Diğer İstanbul gece dönercileri gibi, Beylikdüzü’ndeki bu gece dönercisi de her zaman oldukça kalabalık. Sıra beklemeyi göze alarak geliniz! 

Gece Dönercisi Bahçelievler

istanbul gece döneri

AdresBahçelievler, Adnan Kahveci Blv. No:60, Bahçelievler/İstanbul
Telefon0551 900 34 47
Instagram@gecedonercisibahcelievler

Gece Dönercisi Bahçelievler, küçük şirin bir dükkanda hizmet veriyor. Burada döner yemek istiyorsanız sıra beklemeniz oldukça muhtemel. Ancak içiniz rahat olsun, işletmenin servisi oldukça hızlı. Gece Dönercisi Bahçelievler, diğer mekanlardan farklı olarak paket servis de yapıyor. 03.00’e kadar hizmet veren mekanda 70, 90, 120 ve 140 gram olmak üzere dört farklı gramaj seçeneği bulunuyor. 

Florya Gece Dönercisi

florya dönerci

AdresGültepe Mahallesi Şehit Özgür Güven Caddesi Gür Sitesi NO:27D Küçükçekmece/İstanbul
Telefon0544 166 64 84
Instagram@floryagecedonercisi

İstanbul gece dönercileri içinde bir diğer önerimiz Florya Gece Dönercisi. Çarşamba, cuma ve cumartesi günleri 21.00-02.00 arası hizmet veren Florya Gece Dönercisi, bölgenin ilk gece dönercisi. %100 kuzu döner sunan Florya Gece Dönercisi dönerlerde farklı bir marinasyon kullanıyor. Bu sebeple dönerleri oldukça farklı bir lezzete sahip. 

Yumuşacık ve yağı tam ayarında bir döner yemek isterseniz, İstanbul gece dönercileri arasında tercihiniz Florya Gece Dönercisi olabilir. Üstelik otopark sorunu yok, ulaşımı oldukça kolay. 

Dehliz Restaurant ve Gece Döneri

fatih gece dönercisi

AdresMollafenari, Vezirhan Cd. No:48, Fatih/İstanbul
Telefon0212 522 20 28
Instagram@dehlizrestorant

Kendileri için “Eski dünyadan yeni dünyaya açılan mistik mekan” olarak bahseden Dehliz Restaurant 450 yıllık tarihi bir han içinde hizmet veriyor. 2024 yılında gece dönercisi kervanına katılan bu restoran, cuma ve cumartesi günlerinde gece dönercisi olarak kapılarını açıyor. 

Editör notu: Tarihi Yarımada içinde farklı bir mekanda gece dönercisi deneyimi yaşamak için bu mekanda döner yemek mutlaka denenmeli! Üstelik döner sonrasında odun ateşinde çay, patlamış mısır ve fırında patates de ikram. 

Şişli Gece Dönercisi, Taksim Büfe

şişli gece dönercisi
Fotoğraf: Yoad Shetjman
AdresMecidiyeköy, Abide-i Hürriyet Cd No:151/B, Şişli/İstanbul
Telefon0212 246 74 03
Instagram@sisligecekuzudonercisi

Gündüzleri Taksim Büfe, haftanın üç günü ise İstanbul gece dönercileri arasında Şişli’de hizmet veren  Şişli Gece Dönercisi, Avrupa Yakası’nda tercih edebileceğiniz bir gece dönercisi. Gündüzleri burada dana etinden hazırlanmış döner sunulurken, geceleri sadece %100 kuzudan döner hazırlanıyor. 

Sandviç, dürüm ve pide arasında döner yiyebileceğiniz Şişli Gece Dönercisi, çarşamba, cuma ve cumartesi günlerinde 22.00’den 02.00’ye kadar açık. Kapıda sıra uzun, bizden söylemesi! 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir