en iyi airfryer önerileri

En İyi 10 Airfryer Önerisi

Modern mutfak aletleri trendinin son harikası airfryer, bir süredir herkesin gündeminde. Çeşitli kolay tariflerin yapılmasına imkan tanıması ve az yağ ile kızartma seçeneği sayesinde artık neredeyse her evde bir airfryer görmek mümkün. Eğer hala kararsızsanız sizin için en iyi airfryer modelleri listesi oluşturduk.

Airfyer Önerileri – 2023

Airfryer, adından da anlaşılabileceği gibi klasik fırınların aksine konveksiyon yani sıcak hava dolaşımı prensibine dayalı olarak yiyecekleri pişirebiliyor. En büyük faydası ise özellikle kızartılan yiyecekleri, lezzetinin kaybolmasına neden olmadan oldukça az yağ ile sağlıklı bir şekilde hazırlayabilmesi. Öte yandan cihazın popüler hale gelmesiyle birlikte airfryer markaları da içerisinde barındırdıkları teknoloji, kapasiteleri ve fonksiyonları bakımından gitgide çeşitleniyor. Gelin beraber en iyi airfryer modellerini inceleyelim…

Philips Airfryer XXL Connected HD9880/90

en iyi airfryer önerileri

Kapasite: 8.3 L

Güç: 2200 W

Diğer Özellikler: Akıllı airfryer, tarif desteği, termometre, kolay temizlik

En iyi fritöz ve airfryer tavsiyelerini listelediğimiz yazımıza popüler bir modelle giriş yapalım. Eğer mutfakta kendinize muhteşem bir yardımcı arıyorsanız Philips Airfryer XXL Connected HD9880/90 tam size göre. 

Mutfak aletleri dendiğinde ilk akla gelen markalardan biri olan Philips’in en büyük airfryer modeli olan ürün, 8.3 L kapasitesiyle göz dolduruyor. Üstelik NutriU ile uzaktan bağlantıya da sahip olan ürün, yemek pişirme işlemini oldukça kolaylaştırıyor. İçerisinde yer alan termometre, yemeklerinizin her zaman istediğiniz seviyede pişmesine yardımcı olurken ürünle birlikte gelen yüzlerce airfryer yemek tarifi, misafirlerinize harika yemekler hazırlamanıza imkan sağlıyor.

Electrolux E6AF1-6ST AirFryer

en iyi airfryer önerileri

Kapasite: 5.4L

Güç:  1800 W

Diğer Özellikler: Dokunmatik LCD ekran, 8 program, paslanmaz çelik, zaman ayarı

Hem uygun fiyatlı hem de sağlam bir ürün istiyorsanız Electrolux markasının E6AF1-6ST modelini tercih edebilirsiniz. 5.4 L kapasitesiyle birlikte büyük porsiyonlu yemekler için de pişirme alanı sağlayan model, paslanmaz çelik kasasıyla bulaşık makinesinde yıkanabiliyor.

8 farklı tarif için ayarlanabilir programla birlikte gelen ürün, aynı zamanda sıcaklık ve zaman ayarına da sahip. Airfryer yorumları oldukça olumlu olan model, cihaz içerisinde sunulan ayarlar sayesinde “Acaba yemek pişti mi?” sorusunu da ortadan kaldırıyor.

COSORI Airfryer

en iyi airfryer önerileri

Kapasite: 5,5 L

Güç: 1700 W

Diğer Özellikler: 11 ön ayar, ısıtma ve sıcak tutma işlevi, dokunmatik LCD ekran, ücretsiz tarif kitabı

Mutfağınızı yeni bir ürünle daha da kapsamlı hale getirmek istiyorsunuz ama yeterli bütçeniz mi yok? O zaman COSORI Airfryer sizin için uygun olabilir. 5,5 litre kapasitesiyle kalabalık bir akşam yemeğini rahatlıkla yapabilmenize imkan tanıyan cihaz, içerisinde barındırdığı Thermo IQ teknolojisiyle birlikte yemeklerinizin her zaman eşit ve sulu pişmesine yardımcı oluyor. Ürün, içlerinde ön ısıtma ve sıcak tutma işlevlerinin de yer aldığı toplamda 11 farklı ön ayar ile birlikte geliyor. Üstelik yemek pişirme süresi söz konusu olduğunda neredeyse yarı yarıya hız kazandırıyor.

Yui M30 Maxifry

en iyi airfryer önerileri

Kapasite: 6,5 L

Güç: 1800 W

Diğer Özellikler: Sıcak tutma, otomatik kapanma, akıllı airfryer, 8 ön ayar

Ülkemize yeni giriş yapan Japon firması Yui’nin M30 markası, hem uygun fiyatlı hem de akıllı airfryer arayanların ilk bakması gereken ürünlerden biri. 6.5 L pişirme haznesiyle sağlıklı yiyecekleri tek seferde ve hızlıca pişirmenize imkan tanıyan ürün, aynı zamanda YUI mobil uygulamasıyla birlikte kontrol edilebiliyor. Zamanlayıcı da dahil olmak üzere birçok özellik, bu uygulama üzerinden kontrol edilebiliyor. Yeni ve gelişmiş hava dolaşım teknolojisi ise pişirme verimini %40 artırırken %90 oranında daha az yağ kullanımı sağlıyor.

Karaca Air Pro Cook XL 2 in 1

en iyi airfryer önerileri

Kapasite: 4.9 L

Güç:  1550 W

Diğer Özellikler: Yoğurt hazırlama, sebze ve meyve kurutma, kolay temizlik, konuşarak bilgilendirme, sulu yemek tenceresi

Ülkemizin en önde gelen mutfak ürünleri üreticilerinden olan Karaca’nın Air Pro Cook XL 2 in 1 modeli, içerisinde barındırdığı birçok yeni teknoloji ve özellikleriyle dikkat çekiyor. Diğer modellerin aksine yoğurt hazırlama, ısıtma, sulu yemek ve sebze-meyve kurutma programlarını da kullanıcılarına sunan ürün, bulaşık makinesinde kolaylıkla yıkanabiliyor. 

Circulation Air Tech teknolojisi ise çok daha az yağ ile daha hızlı bir şekilde yemeklerinizi pişirmenize olanak tanıyor. Konuşarak bilgilendirme teknolojisi, mutfakta diğer işlerinizle uğraşırken yemeğin durumu konusunda sizi sürekli olarak bilgilendiriyor.

Sem SC300 Aircook Airfryer

en iyi airfryer önerileri

Kapasite: 5.9 LT

Güç: 1650 W

Diğer Özellikler: Teflon pişirme haznesi, turbo hava teknolojisi, sıcak tutma, zamanlayıcı

Uygun fiyatlı airfryer tavsiye ve önerisi arayanlar için Sem SC300 Aircook iyi bir tercih olabilir. Yerli üretim olan ürün, firmanın geniş servis ağı sayesinde herhangi bir soruna karşı kolaylıkla servise gönderilebiliyor. Öte yandan uygun fiyatına rağmen 5,9 L pişirme hacmi ile bütün bir tavuk veya 1,2 kilograma kadar kızartmayı tek seferde pişirebiliyor. Teflon pişirme haznesi bulaşık makinesinde yıkanabilirken en iyi pişirme derecesi için zamanlayıcı imkanı da dikkat çekiyor.

Xiaomi Air Fryer 6L

en iyi airfryer önerileri

Kapasite: 6L

Güç: 

Diğer Özellikler: Buz çözme, yoğurt yapımı, meyve ve sebze kurutma, 24 saate kadar akıllı programlama 

Çin’in teknoloji devi Xiaomi, uygun fiyatlı ve yüksek teknolojiye sahip ürünleriyle mutfak alanında sektörün önde gelen markalarından biri olmaya devam ediyor. Kullanıcıları için “En iyi airfryer hangisi?” sorusunun sıklıkla cevabı konumuna gelen Xiaomi mi Smart Air Fryer modeli ise sahip olduğu akıllı tarifler, 24 saate kadar programlama özelliği ve mobil uygulama desteği ile dikkat çekiyor. Tek bir cihazın içerisinde yoğurt yapma makinesi, meyve kurutucu, mikrodalga fırın ve elektrikli fırın işlevlerinin birleştiği bir ürün olan Xiaomi Air Fryer, sunduğu işlevlere kıyasla oldukça uygun bir fiyattan satışa sunuluyor.

Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5 L

en iyi airfryer önerileri

Kapasite: 3.5 L

Güç: 1400 W

Diğer Özellikler: Akıllı airfryer, yüzlerce tarif desteği, buz çözme, meyve kurutma, yoğurt yapımı, kolay temizlik

Airfryer modelleri içerisinde belki de en ünlü olanlardan biri Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5 L olabilir. Kompakt ve sade yapısıyla kısa sürede mutfakların vazgeçilmezlerinden biri haline gelen ürün, 24 saate kadar sürekli pişirme özelliği ile göz dolduruyor. Xiaomi uygulamasında yer alan akıllı tarifler ise akşam yemeği için tarif düşünme derdini ortadan kaldırıyor. 

40-200 derece arasında zaman ayarlı bir şekilde yiyecek pişirme imkanı tanıyan ürünün aynı zamanda yoğurt yapma, buz çözme ve meyve kurutma işlevi de bulunuyor.

Tefal FW2018 Easy Fry & Grill & Steam+

en iyi airfryer önerileri

Kapasite: 6.5 L

Güç: 1700 W

Diğer Özellikler: Izgara ve buhar ile kızartma, 7 otomatik program, ekstra çıtırlık teknolojisi, 30 farklı tarif, 60 dakika zamanlayıcı

Büyük ailelerin ve profesyonellerin en sık tercih ettiği ürünlerden olan Tefal FW2018, üç farklı cihaz işlevini tek başına gerçekleştirebiliyor. Hava ile kızartmanın yanı sıra ızgara ve buharda pişirme imkanı da tanıyan ürün, 6.5 L sepetiyle dikkat çekiyor. 

Şef tarafından özel olarak hazırlanan dijital tarif kitabı, 30’dan fazla tarif seçeneği sunuyor. Öte yandan 7 otomatik program ise yemek yapma işini oldukça kolaylaştırıyor. Sıcaklık kontrolü ve dengeli sıcak hava akışının birleşimiyle ortaya çıkan ekstra çıtırlık teknolojisi, yemeklerinizin lezzetine lezzet katıyor.

Kumtel Digital Fastfryer HAF-02

en iyi airfryer önerileri

Kapasite: 5.5 L

Güç: 1500 W

Diğer Özellikler: 8 ön ayar, dokunmatik dijital ekran, zamanlayıcı, taşınabilirlik

Airfryer tavsiye listemizin son sırasında Kumtel Digital Fastfryer HAF-02 yer alıyor. Türkiye’de üretilen ürün, küçük yapısına rağmen 5.5 L kapasitesi ile kalabalık aileler için dahi uygun. Sekiz farklı ön ayar ile birlikte gelen ürün, aynı zamanda 200 dereceye kadar ayarlanabilir sıcaklık ve zaman ayarıyla da dikkat çekiyor. Isıya dayanıklı metal iç yüzey, mutfakta sevdiklerinizi tehlikeye karşı korurken aynı zamanda enerji verimliliğini artırıyor. Paslanmaz çelik iç yüzey ise bulaşık makinesinde kolaylıkla yıkanmasına olanak sağlıyor.