pool

Dünyanın En Sofistike Manzarasına Sahip 8 Havuzu

Güncelleme Tarihi: 1 Kasım 2022

Kimileri için keyifli bir tatilin altın kurallarından biridir havuz. Ancak bazı havuzlar yüzme ve serinlemenin yanında harika manzaralarıyla ruhunuzu dinlendirmeyi de vaadediyor. Gezip görmeye hasret kaldığımız bu günlerde sizler için dünyanın en sofistike manzarasına sahip 8 havuzunu derledik. Havuz tercih etmeyenleri bile, etkileyici manzarası sayesinde kendisine hayran bırakacak bu havuzlar kesinlikle görülmeye değer.

Hanging Of Bali Gardens – Bali, Endonezya

Hanging Of Bali Gardens

Deniz, doğa ve güneş deyince akla ilk gelen yerlerden biri olan Bali’deki bu havuz, yağmur ormanlarıyla çevrili bir vadinin kenarında yer alıyor. Havuzun mistik manzarasından etkilenmemek pek de mümkün görünmüyor.

Belmond Hotel Caruso – Ravello, İtalya

Belmond Hotel Caruso

İtalya’nın sessiz bir bölgesi olan Ravello kasabasında konumlandırılmış Belmond Hotel Caruso‘ya ait havuz, sakinliğinin yanı sıra gökyüzü ve Akdeniz’in arasında kalarak etkileyici manzarasıyla öne çıkıyor.

Hotel Villa Honegg – Ennetbürgen, İsviçre

Hotel Villa Honegg

Bürgenstock Dağı’nın yükseklerine kurulu bu buharlı havuz, hava sıcaklığının etkisini geride bırakıyor. İsviçre Alpleri ve Lucerne Gölü’nün harika manzarasının eşliğinde tertemiz havanın tadını çıkarmak için görülmeye değer bir seçenek.

One & Only Reethi Rah – Male, Maldivler

One & Only Reethi Rah

Yalın ve sofistike tasarımıyla dikkat çeken bu havuz, beyaz kumlar ve palmiye ağaçları ile çevrelenmiş. Hint Okyanusu’nun harika manzarasına sahip bu dinlendirici ortam huzur depolamayı kaçınılmaz kılıyor.

Marina Bay Sands – Sidney, Avustralya

Marina Bay Sands

Bu havuz, yerden 200 metre yüksekliğiyle dünyanın en yüksek havuzu olma unvanını taşıyor. Marina Bay Sands otelinin 57. katında bulunan ikonik havuz, ziyaretçilerine yüzmenin tadını çıkarırken bir taraftan da Singapur’un etkileyici manzarasını görebilme imkanı sağlıyor.

Hacienda Na Xamena -İbiza, İspanya

Hacienda Na Xamena

İspanya’nın en popüler tatil bölgelerinden biri olan İbiza’da yer alan havuz, listedeki en orjinal tasarımlardan birine sahip. Doğal kayalarla dekore edilen havuz, özellikle gün batımında harika bir seyir zevki sunuyor.

Anantara Golden Triangle Elephant Camp & Resort – Chiang Rai, Tayland

Anantara Golden Triangle Elephant Camp & Resort

Tropik bir ormanın içinde bulunan bu eşsiz manzaralı havuz, Myanmar ve Laos dağlarının manzarasına sahip Altın Üçgen Bölgesi’nin kalbinde yer alıyor. Yeşil ve mavinin dinlendirici uyumunu gözler önüne seren havuz, dinlenmek ve şehrin stresinden kurtulmak için harika bir seçenek.

Perivolas Hotel – Santorini, Yunanistan

Perivolas Hotel

Yunanistan’ın romantik adası Santorini’de bir uçurumun tepesine konumlandırılan bu sonsuzluk havuzu, konuklarına Ege Denizi’nin uçsuz bucaksız manzarası eşliğinde keyifli bir yüzme deneyimi sunuyor.