yil80

80 Kadın 80 Hikaye

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2022

British Council, 80. yılını kadınlara umut ve heyecan vermek amacıyla hayata geçirdiği ‘’80 farklı kadından 80 farklı hikaye’’ ile kutluyor.

80 farklı hikaye

1940 yılından bugüne, kadın istihdamı ve cinsiyet eşitliğine her fırsatta dikkat çeken British Council, 80. yılına özel hazırladığı projeyle kadınlara ilham olmayı hedefliyor. Birleşik Krallık’ın kültürel ilişkiler ve eğitim fırsatlarından sorumlu kuruluşu olan British Council, yolu British Council’dan geçen ve farklı bir hikayeye sahip olduğunu düşünenlerin başvurusunu bekliyor. Özellikle geçmişe yolculuk yapmak için uygun olan bugünlerde toplanan hikayelerin okuyanlara ilham vermesi hedefleniyor.

80 farklı hikaye

Bazıları için okul yıllarında bazıları içinse iş hayatının başlangıç noktasında British Council ile yolları kesişmiş olabilir. Kurum da British Council’ın hayatları nasıl etkilediğini bu projeyle tüm dünyaya duyurmak istiyor.

80 farklı hikaye

Yolları British Council ile kesişen tüm kadınların hikayelerini isterlerse fotoğrafları ile birlikte, 30 Haziran Salı gününe kadar sosyal medya hesaplarından #80Yıl80Kadın etiketiyle paylaşmaları veya https://www.britishcouncil.org.tr/about/80years-80… web adresinde yer alan form aracılığıyla iletmeleri bekleniyor.