Dalışlarınızı Ölümsüzleştirin: Su Altı Kamerası Tavsiyeleri

Dalışlarınızı Ölümsüzleştirin: Su Altı Kamerası Tavsiyeleri

Yeryüzündeki büyüleyici görüntüler kadar denizaltı da ayrı bir evrene sahip. Yaz tatiliniz boyunca denizde geçireceğiniz vakti daha da eğlenceli kılmak adına teknolojiden yardım almak iyi bir fikir olabilir. Ayrıca dalış yapanlar, su altı serüvenlerini kayıt altına almak için iyi bir ekipmana ihtiyaç duyabilirler. Su altı ya da denizaltı çekimleri ilk olarak kulağa fantastik gelse de işin içine girildiğinde müthiş görüntüler ortaya çıkıyor. Eğer siz de bir fotoğraf tutkunuysanız ve çekimlerinizi denizaltında da yapmayı istiyorsanız bu yazıyı mutlaka okuyun. Edineceğiniz bir su altı kamerası ile deniz keyfinizi unutulmaz kılmanız ve yaşadığınız eğlenceli anları ölümsüleştirmeniz mümkün. Biz de sizler için “Hangi su altı kamerası alınmalı?”, “Su altı kamerası modelleri nelerdir?” ve “Hangi su altı kamerası tavsiye ediliyor?” gibi soruların cevaplarını araştırdık. İşte tavsiye ettiğimiz beş su altı kamerası…

GoPro Hero9 Black

 Gopro hero 9

Su altı kamera önerileri arasında GoPro Hero9 Black, bir aksiyon kamerası ancak su altı çekimleri için kamera modelleri arasında en güçlü adayların başında. 9 Black 8x yavaşlatılmış çekim özelliğini bünyesinde barındıran kamera, 5K video ve 20 MP kalitesinde fotoğraflar çekebiliyor. GoPro Hero9 Black, derinliklerdeki birçok detayı kayıt almanızı kolaylaştırıyor ve gövdesindeki özelliği sayesinde 10 metre mesafeye kadar su geçirmiyor. Bir pratik tarafı da suyun altında çekim yapmak için farklı aparatlar gerektirmemesi. Ayrıca dalış yapma merakınız varsa ve su geçirmezlik seviyesini 45 metreye kadar çıkarmak istiyorsanız alacağınız housing kit aparatı ile bu avantajı elinizde bulundurabilirsiniz. Ön kısmındaki ekranı da size su altı çekimlerinizde kendinizi görebilme kolaylığı sunuyor ve çekmekte olduğunuz görüntüleri o an izleme fırsatınız da oluyor. Tek eksi yanı, ürün kutusu içinde çekim esnasında kullanılan kafa bandının bulunmaması.  

Nikon Coolpix W300

su altı kamerası tavsiye nixon

Nikon Coolpix W300, dizayn ve sağlamlığı açısından birçok ödül almış bir kamera. Her türlü koşula, darbeye, donmaya dayanıklı, hafif ve kompakt özellikleri ile öne çıkan ve 30 metre mesafeye kadar su geçirmez özelliği bulunan makine, 4K video çekimi yapabiliyor, 16 MP fotoğraf çekebiliyor. GPS özelliği ile konumunuzu ve suyun derinliğini ekrandan takip edebilme imkanı sunan bu teknoloji, sadece 231 gram ağırlığında. Nikon Coolpix W300, sezgisel dokunmatik su ekranına sahip ve su altı dalışlarında özel bir eldiven yardımıyla rahatlıkla kullanılabilir. Desen ve renk konusunda birçok alternatifi olan ürün, göz zevkinize de hitap ediyor.

Ricoh WG-60

 Ricoh WG 60

14 metre mesafeye kadar su geçirmeyen özelliğinin yanı sıra düşmeye, ezilmeye, donmaya ve toza karşı dayanıklı yapısı ile artı toplayan Ricoh WG-60, zorlu koşullar için ideal. Full HD video ve 16 MP fotoğraf çekebilen, beş kat optik yakınlaştırma özelliği bulunan kamera, çok kapsamlı bir su altı ürünü olmasa da üst düzey dayanıklılığı ile kaliteli, çözünürlüğü yüksek çekimler yapmanıza olanak tanıyor. Rakip ürünlere göre baktığımızda su geçirmezlik mesafesi biraz düşük kalıyor diyebiliriz. Ancak yeni başlayanlar ya da çekimleri eğlencelik bir hobi olarak görenler için hangi su altı kamerası alınmalı diye sorarsanız cevabımız Ricoh WG-60 olabilir. Ek olarak amatör seviyede dalış yapanlar, fazla derine inmeyen kişiler için de uygun bir kamera. 

Sjcam Sj8 Plus

su altı kamerası tavsiye SJCAM

İyi bir fiyat performans ürünü arıyorsanız Sjcam Sj8 Plus, ihtiyaçlarınıza karşılık verebilecek yüksek performanslı bir ürün. Hem bir aksiyon kamerası hem de su altı çekimleriniz için oldukça başarılı. 4K video ve 12 MP fotoğraf çekebilen kamera 170 derece geniş açılı bir lense sahip. Bataryası da uzun süre gidebiliyor. Örneğin 90 dakika boyunca kaliteli bir çözünürlükle kayıt yapılabiliyor. Ürünün kendi başına suyu dayanıklı olmayan gövdesi, su altı kabı ile birlikte kullanıldığında 30 metre mesafeye kadar su geçirmiyor. Sjcam Sj8 Plus’ın arka bölümünde yer alan dokunmatik ekranı oldukça kullanışlı ve büyük. Ürün kutu içeriği oldukça detaylı. Su altı çekimleri için gereken tüm ekipmanlar kutu içeriğinde mevcut. Ürünün tek handikapı ise ön kısmındaki küçük ve renksiz olan ekranı olarak değerlendiriliyor. Bu ekran, çekim verilerini takip etmek için iyi bir avantaj sunuyor fakat kendinizi çekmek istediğinizde bir miktar uğraştırıyor diyebiliriz.

Thieye T5 Edge

 thieye 5

Su altı kamerası modelleri içinde son ürün önerimiz uygun fiyatlı ama performansı yüksek bir ürün. Üst düzey özellikleri ile ön plana çıkan Thieye T5 Edge, 4K video ve 20 MP fotoğraf çekebiliyor. Uzaktan kumandası sayesinde ürünün fonksiyonlarını kolayca kontrolünüz altına alabiliyorsunuz. Telefon uygulaması ile akıllı telefonunuza bağlanabilecek bir sistemi olan Thieye T5 Edge, Wi-Fi üzerinden canlı yayın özelliği de sunuyor. Bu kulağınıza harika gelmiyor mu? Eğlenceli ve ilginç anlarını sosyal medyada yayınlamayı sevenler için bu canlı yayın özelliği çok ilgi çekici. Thieye T5 Edge, 60 metre mesafeye kadar su geçirmeyen özelliği ile birçok rakibini geride bırakıyor. 170 derece geniş açılı lensi yardımıyla su altındaki harika detayların tümünü çekebilmenize olanak tanıyor. Aqua modu da yüksek bir renk doygunluğu sunuyor. İşinize yarayacak tüm aparatları ürün kutusu içinde bulabilmeniz mümkün.

 

Kapak Fotoğrafı: Jakob Owens