Bursa’nın En İyi 5 Kahve Mekanı | 2023

Bursa’nın En İyi 5 Kahve Mekanı | 2023

Bursa; son yıllarda peşi sıra açılan kafeler ve restoranlar oldukça dikkat çekiyor. Şehirde tarihi dokunun korunduğu mekanların yanı sıra modern tasarımlara sahip kafeler de bulunuyor. Çalışan kesimin hafta içleri, aile ve arkadaş gruplarının genellikle hafta sonları en çok tercih ettiği yerler kahve mekanları… Bursa’da bulunan bu mekanlar farklı tasarımları ve nitelikli kahveleriyle kahveseverler için güzel seçenekler sunuyor. O halde hazırsanız, Bursa’nın en iyi kafeleri listemize göz atalım…

Bursa Kahve Mekanları

Bursa’nın En İyi 5 Kahve Mekanı | 2023
Fotoğraf: Unsplash | Adi Goldstein

Farklı atmosferleri ve birbirinden leziz kahveleriyle öne çıkan Bursa’nın en iyi kahvecileri listemiz karşınızda!

Yes White

Bursa’nın En İyi 5 Kahve Mekanı | 2023

Adres: Altınşehir Mah. Ahmet Taner kışlalı bulvarı.323. Sok. B1 blok No: 4, 16120 Nilüfer/Bursa

Instagram: @yes.cakes

Bursa’nın en iyi kahvelerinden birisini bu mekanda içebilirsiniz. Çekirdekten öğütülerek taze olarak servis edilen kahve çeşitleri oldukça lezzetli. Kahvenizde hangi çekirdeğin kullanıldığını soran bir kahveseverseniz burası tam size göre!

Yes White oldukça minimalist bir tasarıma sahip. Beyaz rengin ağırlıklı olarak kullanıldığı mekanda duvardaki tablolar ve aksesuarlar dikkat çekiyor. Ayrıca farklı yerlere konumlandırılan yeşil bitkiler de ortamı çok keyifli bir hale getiriyor. 

Blooming Brothers Coffee Co.

Bursa’nın En İyi 5 Kahve Mekanı | 2023

Adres: Balat, Ahi Evran Caddesi No:3A, 16140 Nilüfer/Bursa

Instagram: @bloomingbrothers

Kahve kültürü olan, ne içtiğini sorgulayan kısacası nitelikli kahve içen biriyseniz bu mekan tam size göre. Dört şubesi olan Blooming Brothers, kaliteli kahve ve keyifli bir ortam sunma garantisi veriyor. Enfes aromalara sahip, yetenekli baristaların ellerinde hazırlanan kahveler mutlu ediyor. 

Mekanın içi de oldukça farklı tasarlanmış. Vintage mobilyalar, birbirinden farklı bitkiler, duvarlarda yer alan tablolar… Her baktığınız noktada ayrı bir detay gözünüze çarpıyor.

Nack Coffee

Bursa’nın En İyi 5 Kahve Mekanı | 2023
Fotoğraf: Unsplash | Fahmi Fakhrudin

Adres: Ahmet Yesevi Mah. Gürvardar Sok. Panula Balat Sit. E:51, 16000 Nilüfer/Bursa

Instagram: @nack_coffee

Bursa’nın en iyi kafeleriı arasına girebilecek yerlerden birisi Nack Coffee… Bu mekanda baristaya sorarak damak zevkinize göre size en uygun kahveyi içebilirsiniz. Kahveleri kadar tatlıları da oldukça başarılı. Kahvenizin yanına Cream Puff söylemenizi tavsiye ederiz.

Nack Coffee tasarım olarak da oldukça dikkat çekici. Duvarda yer alan turuncu renkteki üniteler ve sandalyeler özel olarak tasarlanmış. 

Noww Croissants&Coffee

Bursa’nın En İyi 5 Kahve Mekanı | 2023

Adres: Altınşehir Mh Ahmet Taner Kışlalı Bulv, 325. Sk. No:2B B, 16120 Nilüfer/Bursa

Instagram: @nowwcroissants

Türkiye’nin sekiz farklı ilinde yer alan NOWW Croissants & Coffee, hem kahve hem de kruvasan tutkunları için harika bir tercih. Bu mekanda farklı damak tatları için çeşitli kahveler hazırlanıp sunuluyor. Mekanın öne çıkan kahveleri filtre kahve, latte ve cold brew…

Petrov Coffee

Bursa’nın En İyi 5 Kahve Mekanı | 2023

Adres: Cumhuriyet, Zafer Sk. No:19, 16130 Nilüfer/Bursa

Instagram: @petrovcoffee

Bursa’da en çok sevilen ve iç tasarımıyla da dikkatleri üzerine çeken bir başka kahve mekanı var sırada: Petrov! Bu mekanda V60 veya chemex ile demlenmiş kahve içebiliyorsunuz. Ayrıca Petrov, iki şubesiyle kahvenin yanı sıra mutfağıyla da farklı lezzetler sunuyor.