Bağdat Caddesi’nin En Yeni Mekanları ⏐ 2023

Bağdat Caddesi’nin En Yeni Mekanları ⏐ 2023

Anadolu Yakası’nın buluşma ve sosyalleşme noktaları her geçen gün daha da artıyor. Kadıköy’ün en çok tercih edilen yerlerinden olan Bağdat Caddesi’nin uğradığı yoğun ilgi, müdavimler için seçeneklerin her geçen gün artmasını sağlıyor. Caddede son yıllarda açılan restoranları sizler için keşfettik. Gelin, Bağdat Caddesi’nin en yeni mekanları arasında neler var, birlikte göz atalım!

En Yeni Bağdat Caddesi Mekanları 

Bağdat Caddesi’nin En Yeni Mekanları ⏐ 2023
Fotoğraf: Pexels | Mister Mister

Son yıllarda şehrin en canlı yerlerinden biri olan Bağdat Caddesi’ne ilgi giderek artıyor! Anadolu Yakası’nın en popüler caddesinde yakın zamanda açılan ve açıldığı günden beri çok ilgi gören restoranları listeledik. İşte Bağdat Caddesi’nin en yeni mekanları…

Vertical

Bağdat Caddesi’nin En Yeni Mekanları ⏐ 2023

Adres: Erenköy, Caddebostan, Bağdat Cd, Şerafettin Sk. 319-321 C, 34740 Kadıköy/İstanbul

Instagram: @verticalistanbul

Geçtiğimiz senenin mart ayında açılan Vertical, Bağdat Caddesi’ne bambaşka bir soluk getirdi: Atıksız, sürdürülebilir yaşamı destekleyen restoranın arka tarafında topraksız tarım alanı bulunuyor. Mutfakta kullanılmayan ürünler ve tabaklarda kalan yemekler ise patili dostlarımıza mama oluyor. Ön tarafında kendi kokteyl barı olan Vertical’ın food hall kısmında Markus, Kronotrop gibi tanıdık mekanlara da rastlayabilirsiniz. 

Şehirde sürdürülebilir hayatın mümkün olduğunu göstermek adına yola çıkan Vertical’ın aylık belirlediği atölye programları, yeme-içme sektöründe atıksız yaşamın nasıl mümkün olabileceğini öğrenmek isteyenleri workshoplarına davet ediyor. Atölye bilet bilgilerine ve aylık takvime buradan ulaşabilirsiniz.

Basta! Neo-Bistro 

Bağdat Caddesi’nin En Yeni Mekanları ⏐ 2023

Adres: Op. Cemil Topuzlu Cad. No:39 Çiftehavuzlar, Kadıköy, İstanbul

Instagram: @basta_neobistro

Kadıköy’deki sokak lezzetleri mekanı Basta!’dan sonra Çiftehavuzlar’da açılan Basta! Neo-Bistro’nun lezzetlerini hafızanızdan silemeyeceksiniz! Bağdat Caddesi’nin en iyi mekanlarından olan Basta! Neo-Bistro’nun klasik lezzetlerinden humus ve taramayı mutlaka denemelisiniz. Haftanın her günü akşam 22.00’de kapılarını kapatan mekana gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

The Rua” ⏐ Suadiye 

Bağdat Caddesi’nin En Yeni Mekanları ⏐ 2023

Adres: Suadiye, Ulus Sk. No:6A, 34740 Kadıköy/İstanbul

Instagram: @theruasuadiye

Açılalı daha birkaç ay olmasına rağmen Bağdat Caddesi’nin büyük ilgi gören restoranlarından olan The Rua’nın yemek ve kokteyl menüsü kesinlikle denemeye değer. Mekanın genişliği ve şık tasarımı, özel gün kutlamaları için de uygun bir atmosfer sunuyor. Haftanın her günü 10.00’da açılan mekan kahvaltı tercihi için de uygun bir seçenek. The Rua’nın lezzetlerini deneyimlemek isterseniz, gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Mélopée Kitchen & Coctail ⏐ Suadiye 

Bağdat Caddesi’nin En Yeni Mekanları ⏐ 2023

Adres: Suadiye, Bağdat Cd. No: 367/B, 34740 Kadıköy/İstanbul

Instagram: @melopee.suadiye

Bağdat Caddesi yeni ve en iyi mekanları denince Mélopée’yi saymadan olmaz! İmza kokteylleri ile eşleşebilecek özgün yemek menüsünü mevsimin taze ürünlerine göre değiştiren restoran; misafirlerine sadece yeme-içme deneyimi değil, keyifle bir araya gelebilecekleri bir sosyal ortam sunmayı da amaçlıyor. Suadiye’de bulunan mekan, her sabah 10.00’da açılışından itibaren brunch servisi de veriyor.

StradaSuadiye 

Bağdat Caddesi’nin En Yeni Mekanları ⏐ 2023

Adres: Suadiye, Bağdat Cd. No:459, 34740 Kadıköy/İstanbul

Instagram: @strada.suadiye

Dünya mutfağından bambaşka lezzetleri bir araya getiren Strada, son dönemlerde Suadiye’nin en çok tercih edilen mekanlarından. Hafta içine özel ‘Royal Tea Time’ ile 15.00-18.00 saatleri arasında eğlenceli bir çay saati geçirebilir; pazar günlerine özel açık büfe brunch ile 10.00-14.00 saatleri arasında keyifli bir pazar kahvaltısı yapabilirsiniz. 

Zengin yemek menüsünde vegan seçenekler de görebileceğiniz mekanda, yemek deneyiminizi imza kokteyller ile taçlandırabilirsiniz. 

Pigalle Suadiye

Bağdat Caddesi’nin En Yeni Mekanları ⏐ 2023

Adres: Suadiye, Plaj Yolu Sk. 12A, 34740 Kadıköy/İstanbul

Instagram: @pigallesuadiye

Pigalle Suadiye’nin geniş menüsü ve ferah atmosferini çok seveceksiniz! Bağdat Caddesi’ndeki en çok tercih edilen mekanlar arasında yer alan Pigalle Suadiye’de dilerseniz balkabaklı makarna ya da humus eşliğinde şefin özel köftesi ile damak tadınızı zenginleştirebilir, mısırlı karides ve zencefilli mantı ile yeni lezzetler keşfedebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz sadece Pigalle imzalı kokteylleri tatmak için de uğrayabilirsiniz.

Ronay’s Deli 

Bağdat Caddesi’nin En Yeni Mekanları ⏐ 2023

Adres: Göztepe, Bağdat Cd. No:215/C, 34730 Kadıköy/İstanbul

Instagram: @ronays_deli

Şef Ali Ronay’ın yeni mekanı; hem alışveriş yapabileceğiniz bir şarküteri, hem de birbirinden lezzetli yemeklerini tadabileceğiniz çok samimi bir ortam. Sabahları zengin kahvaltı seçeneklerini değerlendirebilir veya unutulmaz lezzetlerinden “Kral ve Ben”, “Atomica” gibi pizzalarını keyifle deneyebilirsiniz.

Cafe 460 Suadiye

Bağdat Caddesi’nin En Yeni Mekanları ⏐ 2023

Adres: Suadiye, Bağdat Cd. 460/D, 34740 Kadıköy/İstanbul

Instagram: @cafe.460

Kahvaltı, kahve, akşam yemeği ve kokteyl seçenekleri ile günün her saati uğrayabileceğiniz Cafe 460, Bağdat Caddesi’nin en iyi mekanları arasında yer alıyor. Pretzel, baget ve ekmeklerin günlük olarak üretildiği mekanda, vegan seçeneklerin de bulunduğu zengin bir yemek menü yer alıyor. Çok seçenekli içki menüsünden bizim favorimiz ise kesinlikle sıcak şarap!

Cotto ⏐ Suadiye

Bağdat Caddesi’nin En Yeni Mekanları ⏐ 2023

Adres: Suadiye, Kazım Özalp Sk., 34740 Kadıköy/İstanbul

Instagram: @cottogastro

Bağdat Caddesi en iyi mekanları arasında rahatlıkla sayabileceğimiz Cotto, İtalyan lezzetlerinin müdavimi olanlar için harika bir alternatif! Geniş yemek ve içki menüsünde damak tadınıza uygun lezzetleri rahatlıkla bulabileceğiniz restoranın imza kokteyllerini mutlaka denemelisiniz. Cotto, her gün 09.00-02.00 saatleri arasında Suadiye’de konuklarını ağırlıyor.

Allen Kitchen & Cocktail Suadiye

Bağdat Caddesi’nin En Yeni Mekanları ⏐ 2023

Adres: Suadiye, Bağdat Cd. No: 477/B, 34728 Kadıköy/İstanbul

Instagram: @allensuadiye

Bağdat Caddesi en yeni mekanları arasında sayabileceğimiz Allen Kitchen & Cocktail, Suadiye’nin en çok tercih edilen mekanlarından bir diğeri… El yapımı şurupları, 40’a yakın imza kokteyl seçeneği ve farklı sunum biçimleriyle kokteyl konusundaki iddiasını ortaya koyan restoran, mutfak menüsüyle de misafirlerine çok seçenekli bir yemek deneyimi sunuyor. Mekanın kokteyllerini hafif bir salata, mac & cheese burger, sahlep soslu sorbe ya da panelenmiş karidesleri ile birlikte deneyebilirsiniz.

Kapak Fotoğraf: Unsplash | Carlos Lindner