Anadolu Efes ile Pub-Up!

Anadolu Efes ile Pub-Up!

Üretim hacmi olarak dünyanın en büyük onuncu bira şirketi olan Anadolu Efes, altı ülkede pazar liderliği ve 70’ten fazla ülkede ürünlerini tüketici ile buluşturması ile ülkemizin lokomotif şirketlerinden birisi. Spordan tarıma, turizmden girişimciliğe hemen her alanda faaliyet gösteren Anadolu Efes, yıllardır Türkiye’nin sosyo-kültürel hayatına dokunma heyecanını da üzerinde taşıyor.

Tam 35 yıldır kesintisiz olarak kültür-sanat çalışmalarına destek olan Anadolu Efes, bu heyecanını yepyeni projesi ‘’Pub-Up Mavi Sahne’’ ile yeniden gözler önüne seriyor.

Şirket, 2018 yılında sahne bulmakta zorluk çeken tiyatro topluluklarını desteklemek ve başta üniversite öğrencileri olmak üzere tüm sanatseverler için tiyatroyu daha erişilebilir kılmak adına Mavi Sahne’yi kurdu. Dördüncü yılında da çalışmalarına hızla devam eden Mavi Sahne, şimdi yepyeni bir konseptle yeme-içme ve eğlence mekanlarına taşınıyor. Pub-Up Mavi Sahne kapsamındaki ilk etkinlikler Oyuncu Berkay Ateş ve sürpriz konukları ile beraber İstanbul, Ankara, İzmir ve Eskişehir’de gerçekleştirilecek.

Yazarlar Ormanı

Anadolu Efes ile Pub-Up!
Berkay Ateş, Selda Susal Saatçi, Yağız Can Konyalı, Bihter Dinçel

Etkinlik kapsamında Tiyatro D22’de doğan Yazarlar Ormanı sahneye koyuluyor. Yazarlar Ormanı; bar tiyatrosu ve antoloji dinletisinin bir araya geldiği son derece eğlenceli, interaktif bir gösteri. Pub-Up Mavi Sahne kapsamındaki etkinliğin İstanbul ayağındaki ilk gösterimi 9 Mart’ta Kozmonot Bomonti’de yapıldı. Seyircinin büyük ilgisi karşısında gerçekleşen gösteride Berkay Ateş, konukları Bihter Dinçel ve Yağız Can Konyalı ile beraber sahnedeydi. İstanbul temalı bir şiir antolojisi üzerinden gerçekleşen çok keyifli bir dinletinin yanı sıra seyircilerin katılımı ile beraber şiirlerin hikayeleri üzerine renkli anların yaşandığı sohbetler edildi.

Doğaya Dönen Gece

Anadolu Efes, Pub-Up Mavi Sahne ile beraber yalnızca çok keyifli bir akşam vadetmiyor. Ayrıca katılan her seyirci adına tohum topu atışı yapılıyor. Bunun yanı sıra Anadolu Efes’in yeşil şişelerinin üzerindeki QR kod vasıtasıyla seçtiğiniz bir ağacın bir yerde yeşermesini sağlayabiliyorsunuz.

Kısacası Anadolu Efes; Pub-Up Mavi Sahne ile beraber sosyal hayatın, sanatın ve ekolojinin sürdürülebilirliğine paydaş olabileceğiniz, Vedat Türkali’de Orhan Veli’ye Nazım Hikmet’ten Yahya Kemal’e şiir dolu ve eğlenceli bir gecenin kapılarını aralıyor.

Kapak Fotoğrafı: Pub-Up Mavi Sahne