Youtube’dan Takip Edilebilecek Minyatür Tasarım Kanalları

Youtube’dan Takip Edilebilecek Minyatür Tasarım Kanalları

Son yıllarda bizi pençesine alan pandemi sebebiyle evlere tıkılı kalan insanlar, hobiler ile kendilerinin farklı bir yönünü keşfetme imkanını buldu. En popüler olan hobilerden biri de minyatür tasarımlar. Eğer siz de maket yapımı, minyatür tasarımı ve heykelcilik gibi alanlara ilgi duyuyorsanız bu yazı tam size göre! İşte sizin için hazırladığımız Youtube’da takip edilebilecek minyatür tasarım kanalları…

Studson Studio

Hayao Miyazaki’nin eşsiz eseri Howl’ın Yürüyen Şatosu çalışmasıyla milyonlarca kişiye ilham veren kanal, minyatür tasarım kanalları içerisinde en ünlülerden biri. Çoğunlukla popüler kültür ögelerini canlandırmasıyla tanınıyor. Studson Studio’nun bir diğer özelliği ise çalışmalarında geri dönüşüme çok fazla önem vermesi. İnsanların çöp olarak nitelendirip attığı şeyleri öylesine güzel değerlendiriyor ki ilk halini hatırlamak neredeyse imkansız hale geliyor. Hobiye başlangıç aşaması için fazla profesyonel içerikler üretse de ilham almak için birebir.

Little Gear

Minyatür tasarımı için kendinize bir rehber arıyorsanız Little Gear bu alandaki en iyi içerik üreticilerden biri. Daha çok minyatür ev tasarımı üzerine yoğunlaşıyor olsa da bu kanalın videolarından her türlü tasarım için çok iyi yöntem ve ipuçları öğrenebilirsiniz. Little Gear; neredeyse tüm videolarını adım adım anlatarak gitmesi, ürün tanıtımları, ilginç tasarım fikirleri sayesinde Youtube’da takip edilebilecek minyatür tasarım kanalları arasında yer alıyor.

Pocket of Craft

Figür tasarımı konusunda uzmanlaşmış olan bu kanalda animelerden ve popüler kültür ikonlarından ilham alınarak eşsiz eserler üretiliyor. Üstelik kanalda kil heykel üretimi eğitim videoları da bulunuyor. Ayrıca kanaldaki videoları takip ederek sadece size özel küpe, kolye gibi takıları da yapmaya başlayabilirsiniz!

Minibricks

Youtube minyatür tasarım kanalları içerisinde en ünlüsü şüphesiz ki Minibricks. Özellikle filmlerdeki ve video oyunlarındaki karakterleri ve sahneleri, korkutucu derecede gerçeğe uygun bir şekilde üretebiliyorlar. Epoksi kullanımında ise neredeyse uzmanlaşmış kişilerce yapılan tasarım videolarından kendi üretimleriniz için değerli ipuçları yakalayabilirsiniz.

Erdem Çarıkçı

Eğer minyatür tasarım konusunda Türkçe içerikler arıyorsanız eşsiz eğitim serileri ile Erdem Çarıkçı’nın çalışmaları size bu yeni hobinizde ışık tutacak. Tasarım aşamasından itibaren çektiği video günlükleri ile neredeyse her üretimini izleyicilerine sunan bu kanalda figür tasarımından minyatür mobilyalara, dijital resim tasarımından maket yapımına kadar neredeyse her konuda kendinize uygun içerik bulabilirsiniz. 

Woodart Vietnam

Kimisi ahşap kokusu olmadan yapamaz. Eğer siz de onlardan biriyseniz minyatür tasarım ile ahşap oymacılığını eşsiz bir şekilde birleştiren Woodart Vietnam kanalını takip etmelisiniz. Youtube minyatür kanalları içinde ahşap oymacılığı üzerine yoğunlaşan çok az kanal var. Haliyle Vietnamlı bu sanatçının üretimleri fazlasıyla değerli. 

Kapak Fotoğrafı: Sammy-Sander