Yeni Çıkacak Marvel Filmleri ve Dizileri Bizleri Evrende Yolculuğa Davet Ediyor

Yeni Çıkacak Marvel Filmleri ve Dizileri Bizleri Evrende Yolculuğa Davet Ediyor

The Falcon and the Winter Soldier (2021)

Yeni çıkacak Marvel yapımları listemizi 19 Mart’ta, Disney+ üzerinden yayınlanacak olan The Falcon and the Winter Soldier ile açıyoruz. 

Marvel’in WandaVision’dan sonraki bu ikinci dizisi, Avengers: Endgame’in olaylarından sonrasını ele alıyor. Captain America’nın kalkanını devralan Sam Wilson/Falcon, yeteneklerini ve sabrının sınırlarını test eden küresel bir macerada Bucky Barnes/The Winter Soldier ile iş birliği yapıyor.

Captain America: Civil War’da karşılaştığımız tanıdık bir yüzün de dahil olduğu bu dizi, 6 bölüm olarak ekrana gelecek.

Loki (2021)

Marvel fanlarının çok sevdiği Loki’nin de kendi dizisi başlıyor! Daha doğrusu bu dizi, Loki’nin alternatif bir versiyonunun farklı bir zaman çizelgesindeki maceralarını konu alıyor. 

Avengers: Endgame’de Tesseract’ı çaldıktan sonra Loki gizemli bir organizasyonuna getiriliyor. Ancak Tesseract’ı kullanarak insanlık tarihini değiştirecek bir zaman yolculuğu yapma kararı onu kendi suç geriliminde mahsur bırakıyor.

11 Haziran’da, Disney+ üzerinden ekranlara gelmesi beklenen dizi, 6 bölümden oluşuyor.

Spider-Man: No Way Home (2021)

spider

Fotoğraf: Mashable 

Yeni Marvel filmleri listemize tam gaz devam ediyoruz. Sırada daha birkaç gün önce ismi açıklanmış olan Spider-Man: No Way Home var.

Spider-Man: Far From Home’un kaldığı yerden devam eden bu filminin başrollerine Tom Holland ve Zendaya geri dönüyor! Aynı zamanda kadroya Benedict Cumberbatch’in canlandırdığı Doctor Strange de dahil edilmiş.

Daha konusu belli olmayan filmin, aralık sonu vizyona girmesi bekleniyor. Hayran teorilerine göre, WandaVision’da gerçekleşen bazı olaylar Spider-Man: No Way Home’un olay diziminde de etkili olacak!

Doctor Strange in the Multiverse of Madness (2022)

doctor strange

Fotoğraf: Wallpaper Cave

Doctor Strange ve Wanda demişken, Marvel, 2022’de çıkması planlanan Doctor Strange in the Multiverse of Madness ile bir ilke daha adım atacak. 

Marvel’in ilk “korkutucu sahneleri” olan filmi olması beklenen Multiverse of Madness, aynı zamanda da çoklu evren teorisini ilk defa seyirciyle buluşturacak. Aslında Quicksilver gibi karakterlerin hem X-Men hem de MCU (Marvel Sinematik Evreni) film imtiyazlarında var olmaları ile bir gün bu konunun gündeme gelmesi kaçınılmazdı. Ancak WandaVision’da herkesi çok şaşırtan bir sahne, bunun çok yakında gerçekleşeceğinin habercisi oldu.

Avengers: Endgame ve WandaVision’ın olaylarından sonrasını ele alan Doctor Strange in the Multiverse of Madness’i heyecanla bekliyoruz!

Thor: Love and Thunder (2022)

thor

Fotoğraf: Wallpaper Cave

Bir önceki Ragnarok isimli filmi ile Thor serisini başarıyla canlandıran Marvel çıkacak filmler arasına bir tane daha Thor filmi ekledi.

Yönetmen ve senaryo yazarı koltuğuna geri dönen Taika Waititi ile birlikte MCU’nun bir başka tanıdık yüzü ile daha yeniden karşılaşacağız: Natalie Portman! 

Avengers: Endgame’in hikayesinin sonrasında geçen ve Guardians’ların da dahil olduğu, konusu daha belli olmayan bu proje, eminiz ki 2022’de bizleri eğlence dolu maceralara çıkaracak.

Guardians of the Galaxy Vol. 3 (2023)

guardians of the galaxy

Guardians demişken, yeni çıkacak Marvel filmleri listemizi müziğiyle efsane olmuş Guardians of the Galaxy’nin üçüncü filmi ile kapatıyoruz.

Konusu henüz net olmayan ve çekimleri henüz başlamamış Guardians of the Galaxy Vol.3’ün 2023’te vizyona girmesi bekleniyor.  Avengers: Endgame ve 2022’de vizyona girecek olan, Disney+ için çekilen The Guardians of the Galaxy Holiday Special’ın hikayesinin sonrasında geçen bu filmi hep birlikte heyecanla bekleyeceğiz.