En İyi Marvel Filmleri

Marvel filmleri ve çizgi romanları tutkunlarına sesleniyoruz! Spider-Man: Far From Home’la beraber Marvel’in üçüncü evresinin bittiğine üzülüyor musunuz? Her hafta heyecanla WandaVision’ın yeni bölümünü beklerken keşke Avengers serisini bir daha izleyebilsem diye iç mi çekiyorsunuz? O zaman en iyi Marvel filmleri listemiz tam size göre!  

Peki ya Marvel filmlerini hiç izlememişler? Aksiyon ve macera dolu, süper kahraman filmleri ile başka boyutlara, serüvenlere atılmaya ne dersiniz? Cevabınız evetse, o zaman bu yazımızda yer verdiğimiz, PlumeMag ekibi olarak da beğendiğimiz filmlere bir göz atmanızı tavsiye ederiz. 

Marvel Sinematik Evreni’nden çıkan filmler, dizi bölümleri gibi birbirini takip etse de içlerinde bazıları var ki gerçekten öne çıkıyor. Quinjet’inizi kalkışa hazırlayın, kemerlerinizi bağlayın, kalkan ve çekiçlerinizi elinize alın çünkü başlıyoruz…

İşte Aksiyon Dolu Maceralara Atılabileceğiniz Marvel Film Önerileri

Iron Man | IMDB: 7.9

Listemizi Marvel film serisi serüvenini başlatan ve PlumeMag ekibi olarak bir numaraya yerleştirdiğimiz Iron Man ile açıyoruz.

Konusu: Bir Afgan mağarasında esir tutulan milyarder mühendis ve dahi mucit Tony Stark, kaçmak için eşsiz bir silahlı zırh yaratır. ABD’ye döndükten sonra kostümünü geliştirir ve dünyayı kurtarmak için kötü güçlerle savaşmaya karar verir.

Marvel evreninin en çok sevilen karakterlerinden biri olan Tony Stark, Robert Downey Jr.’ın cazibesinden güç alarak süper kahraman türüne eğlence duygusu katıyor.

Captain America: The Winter Soldier | IMDB: 7.7

Captain America: The Winter Soldier “Captain America” trilojisinin ikinci filmidir. Bir önceki Marvel filmlerinin devamı olsa da bağımsız olarak izleyip birçok şeyi anlayabileceğiniz türden gizli bir cevher.

Konusu: Avengers’larla birlikte New York’ta yaşanan dehşet verici olayların ardından, Captain America, Steve Rogers, çağdaş bir dünyanın karmaşıklıklarına uyum sağlamaya çalışır. Kısa süre sonra bir Avenger ve S.H.I.E.L.D ajanı olan Black Widow ve yeni müttefiki olan Falcon ile bir tehditle savaşmak için güçlerini birleştirir: The Winter Soldier olarak bilinen bir suikastçı. 

Aksiyon, politika ve entrika konuları sevenler mutlaka bu gizem dolu filmi izlemeliler!

Doctor Strange | IMDB: 7.5

Listemize, en iyi Marvel filmleri arasında yer alması gerektiğini düşündüğümüz başka bir filmle devam edelim: Doctor Strange! 

Konusu: Fiziksel ve ruhsal şifa yolculuğunda dahi bir beyin cerrahı olan Dr. Stephen Strange, geleneksel tıp başarısız olunca mistik sanatlar dünyasına yönelir. Çok geçmeden Strange, servet ve statü hayatını seçmek ya da dünyayı kurtarmak için her şeyi geride bırakmak zorunda kalır. 

2022’de yeni filmi gelmesi beklenen, Sherlock dizisinden tanıdığımız Benedict Cumberbatch’in başrolde yer aldığı Doctor Strange, sinematografisiyle göz kamaştıran görseller sunarken, eğlenceli bir süper kahraman olma hikayesini izleyiciyle buluşturuyor. 

Thor: Ragnarok | IMDB: 7.9

İlk iki Thor filminin beklenen ilgiyi görmemesi üzerine, Thor karakterine ve filmlerine yeni bir soluk getirmek için yönetmen Taika Waititi projeye dâhil oldu. “Filmin adı ve ana karakter Thor olacaksa, o zaman filmdeki en havalı karakter Thor olmalı” düşüncesinden yola çıkan Waititi, doğaçlama üzerinden yürüyen komik ama bir o kadar da aksiyon dolu bu filme imza atıyor! 

Konusu: Evrenin diğer tarafında, Sakaar gezegeninde hapsolan Thor’un hayatta kalma arayışı, onu Asgard’a geri dönme ve ölüm tanrıçası Hela’nın anavatanını ve Asgardlı medeniyetini yok etmesini önlemek için zamana karşı bir yarışa sürükler.

The Hulk ve Doctor Strange gibi diğer Marvel karakterlerinin de yer aldığı Thor: Ragnarok’la, Marvel Sinematik Evreni’nin geri kalanı için yeni bir standart belirleyen renkli, eğlenceli ve kahkaha ile güleceğiniz kozmik bir maceraya atılacaksınız. 

Guardians of the Galaxy | IMDB: 8.0

Thor: Ragnarok’dan üç sene önce vizyona giren Guardians of the Galaxy, en iyi Marvel filmleri arasında çizgi romanın komik, heyecan verici ve yürekten gelen ruhunu yakalayabilen ilk film. 

Konusu: Uzay maceracısı Peter Quill, kötü adam Ronan’ın istediği bir küreyi çaldığını fark ettikten sonra kendisini ödül avcılarının taş ocağında bulur. Ronan’dan kaçmak için Quill, dört dışlanmış karakterle bir grup oluşturmak zorunda kalır: Rocket Raccoon, ağaca benzeyen insansı yaratık Groot, esrarengiz Gamora ve intikam ateşiyle kavrulan Drax… Ancak, kürenin gerçek gücünü ve yarattığı tehdidi keşfettiklerinde, bu galaksiler arası suçlular grubu, evreni arındırma planları olan fanatik savaşçı Ronan’ı durdurmak için bir araya gelmelidir.

Görsel ihtişamla dolu bu film hem komik hem de efsane müziğiyle bizleri uçsuz bucaksız evrende başka galaksilere götürüyor!

Captain America: Civil War | IMDB: 7.8

Görsel: Ryan Meinerding

Sıradaki filmimiz: Avengers 2.5 olarak da bilinen Captain America: Civil War! 

Konusu: Avengers’ların eylemleri ikincil hasara yol açtığı zaman bir hesap verebilirlik sistemi kurmak için politik baskı artar. Yeni statüko, ekip üyelerini derinlemesine böler. Captain America süper kahramanların insanlığı hükümetin müdahalesi olmadan savunmakta özgür kalmaları gerektiğini savunurken, Iron Man gözetimi destekler. Sürtüşme kızıştıkça Black Widow, Scarlet Witch ve diğer üyeler bir taraf seçmek zorunda kalır. 

Avengers serisini seviyorsanız ve gezegen dışı düşmanlar yerine daha gerçekçi çatışmalar peşindeyseniz o zaman bu filmi şiddetle tavsiye ederiz!

Avengers Infinity War | IMDB: 8.4

Captain America: Civil War’dan sonra yer alan Avengers: Infinity War, çoğu fanatikler tarafından Avengers serisinin en iyi filmi olarak adlandırılıyor. 

Konusu: Avengers’lar ve müttefikleri, güçlü Thanos’u yenmek için her şeyi feda etmeye hazırdır. Altı Sonsuzluk Taşının tümünü toplama görevinde olan Thanos, bu taşları kötü amaçlı düşüncelerini harekete geçirmek için kullanmayı planlar. Avengers’ların uğruna savaştığı her şey, işleri öyle bir noktaya getirdi ki gezegenin kaderi ve varoluşun kendisi hiç bu kadar belirsiz olmamıştı. 

Bu listeyi hazırlarken önce birbirinin devamı olan Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame’in arasında kaldık. Ancak Infinity War’da karar kıldık. Zira spoiler’sız, yankıladığı duyguları ve heyecanı hissederek izlemeniz gereken bir film olduğunu düşünüyoruz!