Anadolu Efes Mavi Sahne’de Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları

Anadolu Efes Mavi Sahne’de Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2021

Özel tiyatroların gelişimine destek vermek amacıyla kurulan Tiyatro Kooperatifi, uzun bir aradan sonra sevenleriyle buluştu. Sanata ve sanatçıya her alanda destek olmayı şiar edinen Anadolu Efes, kapılarını tiyatroya açarak Caddebostan’da eşsiz oyunlara ev sahipliği yaptı. 

Mayıs 2018’de 13 farklı özel tiyatronun dayanışmasıyla ortaya çıkan Tiyatro Kooperatifi, bugün 60’tan fazla tiyatro topluluğu ile çevresine sanat saçmaya devam ediyor. 2 Ağustos – 25 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Yaz Buluşmaları sayesinde 3 farklı mekanda 39 oyun sergilenecek. 

Anadolu Efes Mavi Sahne’de 17-31 Ağustos tarihleri arasında sergilenen oyunlar, seyirci tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Pandeminin en çok etkilediği alanlardan biri olan sanat, yavaş yavaş normale dönmeye başladığımız bu günlerde en çok destek vermemiz gereken mecralardan biri. Pandemi döneminde sanat ve sanatın sürdürülebilirliği üzerine konuşan Anadolu Efes Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü Selda Susal Saatçi, “Bu zorlu dönemi dayanışma ruhuyla beraber atlatacağız. Tiyatrolara destek olmaktan vazgeçmiyoruz.” açıklamasında bulundu. 

Türkiye’de tiyatroyu yeniden kalkındırmayı amaçlayan Tiyatro Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Iraz Yöntem, “Yaz Buluşmaları’nda seyircileri, tiyatronun iyileştirici gücüyle yeniden bir araya getirmek için çalışıyoruz.” şeklinde konuştu. Tüm bunlara rağmen özel tiyatrolar, halen desteğe ihtiyaç duyuyor. Pandemi sonrası Türkiye’de sanatın yeniden yeşermesi için oyunlara bilet alıp alkışlarımızla sanatçılara saygımızı göstermeliyiz. Unutmayalım ki sanat, her daim takipçilerinin gücüyle ayakta kalabilir. 

Anadolu Efes Mavi Sahne’de Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları
Anadolu Efes Mavi Sahne’de Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları

Anadolu Efes Mavi Sahne’de, 17-31 Ağustos tarihleri arasında birbirinden farklı 15 oyun sergilendi. Dünyanın En Güzel Arabistanı ve Bir Delinin Güncesi gibi uyarlama oyunların yanında özgün senaryolar da görücüye çıktı. Amfi tiyatro olarak hazırlanan sahnede sergilenen oyunlar, açık havanın keyfi ile izleyicilerine eğlenceli dakikalar yaşattı. 

Şimdilik Mavi Sahne’de sergilemeler bitmiş olsa da ümitsizliğe kapılmayın. Çünkü Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları, eylül ayı boyunca Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı Amfi Tiyatro’da devam edecek. Biletlerinizi Mobilet’ten temin ederek 10-25 Eylül tarihleri arasında Tezgah, An-Sızı-N ve Boşlukta Kal Öyle Çok Güzelsin adlı oyunları izleyebilirsiniz.