Tarte Cosmetics, Sephora Aracılığıyla Türkiye’de!

Tarte Cosmetics, Şimdi Sephora Türkiye’de!

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2023

Bir işe kadın eli ve kadın ruhu değdiğinde o, sadece bir “iş” olmaktan öteye geçiyor ve çoğunlukla insanların hayatlarını güzelleştirmeyi amaç ediniyor. Bugün tüm dünyada en başarılı makeup artistlerin çantalarının demirbaşı olan Tarte ürünleri, artık Sephora aracılığıyla Türkiye’de! 

Çoğumuz için yurt dışına çıkan herkesten “Shape Tape kapatıcı” isteme dönemi nihayet sona erdi. Göz çevresindeki koyulukları muazzam şekilde kapatırken hepimizin korkulu rüyası ince çizgiler ve kaz ayaklarına dolmayan Shape Tape, gerçekten emsaline zor rastlanır bir yapıda. Fakat markanın tek mucizesi o değil elbette… Tarte Cosmetics’in karadul cinsi örümceklere atıfta bulunan “Maneater” maskarası, harika renk hikayeleri ve pigmentiyle çoğumuzun favorisi far paletleri ve kendi cildinizin en iyi hali gibi duran fondötenleri de takdire şayan… 

Bir Evin Odasından Dünyaya Uzanan Güzellik Yolculuğu

Tarte Cosmetics, Sephora Aracılığıyla Türkiye’de!

Tarte Cosmetics’in ürünleri kadar marka hikâyesi de kalplerde yer ediniyor. Markanın kurucusu ve CEO’su Maureen Kelly, bu renkli hikâyenin başlangıcını şöyle anlatıyor: 

“Cildime sürdüğüm ürünlerin içeriklerine odaklanmıştım ve favori ürünlerimin çoğunun içeriği pek de iç açıcı değildi. Ben de New York’taki dairemde pizza karşılığı çalıştırdığım arkadaşlarımla beraber ilk ürünüm olan stick allığımızı geliştirdim ve piyasaya sürdüm. Nihayet acai, acerola, maracuja, goji ve nar gibi doğal -ve telaffuz edilebilir- içeriklere sahip bir malzemem vardı.”

23 yıldır bir kadın girişimcinin hayallerinin başarıya dönüşmüş hali olan Tarte Cosmetics, kadınlara kendilerini görmek istedikleri gibi olmayı hediye ederken diğer canlılardan da şefkatini esirgemiyor. Doğal içerikleri, sürdürülebilirliği koruyan ve adil koşullarda üretilmesine özen gösterilen ham maddelerin yanı sıra hayvanlar üzerinde test edilmeyen Tarte ürünlerinin çoğu aynı zamanda vegan içeriklere sahip. Kendini kurumsal web sitesinde “yüksek performanslı doğal ürünler” olarak tanımlayan Tarte’ın ürünlerinden vazgeçemeyeceğiz gibi gözüküyor. Ürünlere yakından bakmak için mağazaları ziyaret edebileceğiniz gibi sephora.com.tr’ye de göz atabilirsiniz.