PlumeMag’den Yılbaşı Şarkı Listesi

PlumeMag’den Yılbaşı Şarkı Listesi

Güncelleme Tarihi: 7 Ocak 2024

Yeni yılın gelişine gün sayacak kadar yaklaştığımız bu hafta boyunca sizlerle sofranızı süsleyecek kurabiye tarifleri, zaman kaybetmeden hazırlayabileceğiniz pratik yemek tarifleri ve sıcak şarap tarifleri paylaştık. Yemekten sonra evde neler yapabileceğinizi göstermek için bir rehber hazırladık ve son olarak şarkısız sözsüz olmaz diyerek serinin son parçasını sizlere takdim ediyoruz: İşte karşınızda yılbaşı şarkı listesi ve listeden birkaç atıştırmalık!

 • Yılbaşı şarkı listesine göz atmak için tıklayın!

  1) Rockin’ Around the Christmas Tree


  Fotoğraf: Andy Holmes

  Johnny Marks tarafından Noel için yazılan ve Brenda Lee tarafından 1958 yılında seslendirilen Rockin’ Around the Christmas Tree şarkısı, çıktığı ilk andan beri yılbaşı listelerinin vazgeçilmezi haline geldi. Yıllar geçtikçe farklı farklı sanatçılar tarafından seslendirilen ve 2008’de -yani ellinci yılında- yirmi beş milyon kopya satan parça için geçmişten günümüze değişen bir şey yok. Şarkı bu yıl da favori parçalar arasında!

  2) Last Christmas


  Fotoğraf: Dimitri Houtteman

  1984 yılında Noel şarkılarında bir numara olmak umuduyla piyasaya sürülen Last Christmas, çıktığı yıl birinciliği yakalayamasa da günümüzde bile yılbaşı şarkı listesi için düşünülen ilk isimlerden olmasıyla zamansız başarısını kanıtlıyor.

  3)  A Sneg Idjot


  Fotoğraf: Dyana Wing

  Evet, bu şarkı alışık olduğunuz yılbaşı şarkılarından biraz farklı. Maya Kristalinskaya tarafından seslendirilen A Sneg Idjot, Rusça konuşulan ülkeler dışında pek popüler değil fakat bence kendisine mutlaka bir şans verilmeli. Oldukça eski bir şarkı olan Sneg Idjot, dinledikçe sizi içine çeken parçalardan. Bu yılbaşında nostaljik bir yolculuk yapmak isterseniz, Sneg Idjot ile hüzünlü bir mutluluğun tadına varabilirsiniz.

  4) Thank God It’s Christmas


  Fotoğraf: Caleb Woods

  Yine 1984 yılında Queen tarafından piyasaya sürülen Thank God It’s Christmas şarkısı, inişli çıkışlı melodisiyle ve hafızalara kazınan Mercury sesiyle yılbaşı şarkı listesi içinde favoriler arasında. Ayrıca şarkının bazı sözleri de geçirdiğimiz 2020 yılı için oldukça uygun. “Zor bir yıldı fakat artık yeni yıl geldi!”  Bu yeni yıl, yeni umutlarla bize kucak açıyor. Öyleyse ritme kapılmayı başaralım!

  5) Have Yourself a Merry Christmas


  Fotoğraf: Andreas Brun

  Yılbaşı şarkı listemizin belki de en yaşlı üyesi ve emektarı olan Have Yourself a Merry Christmas, ilk defa 1943 yılında Hugh Martin tarafından yazıldı ve ilerleyen yıllarda Frank Sinatra tarafından kaydedildi. Sakin ve huzurlu melodisiyle bizi karlı bir günde hissettiren Have Yourself a Merry Christmas, elimizde sıcacık kahvemizle kocaman pencerelerimizden dışarı baktığımızda gece içinde parlayan beyazı görmemizi sağlayarak bizi gelen yeni yılı kucaklamaya yönlendiriyor.

  Biz de sizi, zor geçen bu yılın ardından -biraz da umutla- yeni yılın kollarına huzurla bırakmayı arzu ediyoruz. Dilediğinizce geçen, daima kendinizi gerçekleştirebileceğiniz sağlıklı yıllarınız olsun… Mutlu yıllar!