plajda okunacak kitaplar

Plajda Okunacak Kitaplar | 7 Öneri

Yaz mevsiminde, kumsala uzanıp denizin huzur verici sesi eşliğinde bir kitabın sayfalarında kaybolmak gibisi yok! Plajdaki anları daha keyifli hale getiren iyi bir kitap hem ruhu dinlendirir, hem de tatilin unutulmaz olmasına yardımcı olur. Yazımızda plajda okunacak kitap önerilerini paylaşacağız. Hazırsanız, plaj çantasına atmanız gereken mükemmel kitapları birlikte keşfetmeye başlayalım!

Bir Rüya Gibi Hatırlıyorum Seni | Nazlı Eray

bir rüya gibi hatırlıyorum seni

Kumsalda hafif rüzgarın esintisi altında bambaşka bir dünyaya kapı aralamak istiyorsanız, tercihiniz Nazlı Eray’ın Bir Rüya Gibi Hatırlıyorum Seni olmalı. Eğer anı okumayı seviyorsanız bu kitabı önceliklendirebilirsiniz. Eski bir aşk, iki erkek, iki şehir… Yaşlı bir halanın zihninin sınırlarında aranan, bulunmaya çalışılan yaşamı okurken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Lyon’da Düğün | Stefan Zweig

lyon'da düğün

Üç öyküden oluşan bu kitap, sahilde otururken bir çırpıda bitecek türden! Lyon’da Düğün, İki Yalnız İnsan, Wondrak öykülerinin her biri okuyucuyu kendine bağlıyor. Kitabın arka kapağında yazan “Karakterlerinin başlarından geçenler yazgı değil, insanlığın iflasının sonucudur.” cümlesi, aslında her şeyi özetliyor. Kitabın içindeki öykülerin ortak noktası ise toplum tarafından dışlanan, psikolojik ya da fiziksel şiddete maruz kalan karakterlerden oluşuyor olması. 

Adam ve Kız | Deniz Erbulak

adam ve kız

Yalnız bir kız ve yalnız bir adam. Üstelik her ikisi de birbirlerini gördüklerinde ne hissedeceklerine ya da ne yapacaklarına emin değiller. Saklandıkları köşelerden çıkarak birbirine dokunan, kentteki yüz binlerce kaybolmuş insanlardan ikisini okurken gözün uzaklara dalıp gidebilir. Plajda okunacak kitaplar arasında oldukça sakin ve tatlı ilerleyen bu eserin içinde birbirinden güzel şiirler yer alıyor. 

Yalnız Seni Arıyorum | Orhan Veli Kanık

orhan veli mektuplar

Plajda okunacak kitaplara klasiklerden bir eser eklemesek olmaz. Eğer mektup okumayı seviyorsanız, Orhan Veli’nin kaleminden dökülen Nahit Hanım’a yazdığı mektupları okuyabilirsiniz. Orhan Veli, Nahit Hanım’a duygularını en ince detayına kadar ifade ettiği mektuplar yazıyor ve her mektup, içtenliğiyle göz dolduruyor. Bizden söylemesi…

Aşka Çağrı | Tagore 

aşka çağrı

Sahilde şiir okumayı sevenlerden misiniz? O zaman Aşka Çağrı şiir ihtiyacınızı bir güzel karşılayacak! Adı gibi aşka davet eden dizeleriyle her satırın altını çizmek isteyeceksiniz. Üstelik şiirlerin her biri bütünlük içerisinde. Duygusal olarak derin, bir o kadar içli şiirlerin yer aldığı bu kitap sevgiliye armağan etmek için de ideal!

Benim Hüzünlü Orospularım | Gabriel Garcia Marquez

benim hüzünlü orospularımKitap, 90 yaşına gelmiş yalnız bir adamın hikayesini anlatıyor. Kolombiyalı yazar Marquez’in son romanı olan eserin içinde detaylı tahliller yer alıyor. Kısa olması sayesinde bir çırpıda bitirivereceğiniz kitap, aşk algısını farklı yönlerden inceliyor.

Eylül | Mehmet Rauf

eylül

Türk edebiyatının ilk psikolojik romanı olan Eylül, imkansız bir aşkın heyecanını anlatıyor. Eserin içinde yer alan derin analizleri ve iç betimlemeleri ile karakterlerin ruh halini en saf haliyle görebiliyorsunuz. Kitapta genel olarak olaylar Suat, Süreyya ve Necib üçlüsü etrafında geçiyor. Psikoloji üzerinde çokça durulduğu için biraz ağır ilerliyor olsa da sahil kenarında bu kitabı elinizden düşüremeyeceğinize eminiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir