Ölümlü Dünya 2 Filmi

Ölümlü Dünya 2 Filmini Sinemada İzlemek İçin 5 Neden

Güncelleme Tarihi: 7 Aralık 2023

Çok sevilen Ölümlü Dünya filmi, hikayeyi oldukça tatlı bir yerde bitirmişti. Filmi izleyen herkes bir devam filmi olacağını düşündü ve bu konuda da yanılmadı. Bir süre önce çekimlerinden kareler paylaşılan ve geçtiğimiz günlerde lansmanı yapılan Ölümlü Dünya 2 artık sinemalarda! 

Filmin, kısa sürede yüksek bir izleyici kitlesine ulaşması bekleniyor. İlk filmin oldukça beğenilmesi ve oyuncu kadrosunun korunması, ikinci filmin de çok iyi olacağının habercisi gibi. 

Öncelikle henüz izlememiş kişiler için ilk film Ölümlü Dünya hangi platformda sorusuna cevap verelim. İlk film; Netflix, Apple TV ve TVPlus’ta yayında! İkinci film Ölümlü Dünya ise henüz sinemalarda kapılarını yeni açtı. Peki, Ölümlü Dünya 2 sinemada neden izlenmeli? İşte sizin için hazırladığımız 5 sebep…  

Eşsiz Replikler

Doğu Demirkol Feyyaz Yiğit

Aziz Kedi ve Feyyaz Yiğit uyumunu daha önce başka projelerde deneyimledik. Bu ikili bir araya gelince bambaşka bir mizah seviyesine ulaşıyorlar. Bir de bunların yanına Ali Atay eklendiğinde olacakları siz düşünün. 

Ölümlü Dünya replikleri ilk filmi izlediğimiz andan itibaren dilimize dolandı. Her karakterin kendine has tarzı ve olaylar içerisindeki ince esprileri çok sevildi. İkinci filmde de izlediğimiz ilk andan itibaren dilimize dolanacak replikler olduğuna eminizin. Fakat öncesinde Ölümlü Dünya Serbest karakteri başta olmak üzere hayatımıza nüfuz etmiş repliklerden bazılarını sıralayalım.

  • “Bakın benim parolam sevgidir ama ben şiddeti de yerine göre bir enstrüman olarak kullanırım.”
  • “Sakın ha örgüt olarak beni karşınıza alma gafletine düşmeyin, bakın yemin ediyorum. Yemin ediyorum sakın, sakın öyle bir hata yapmayın, patlamaya hazırım! Bıçak kemiğe dayandı, her gece yeminler ediyorum her gece! Bitecek, herkes adımını sağlam yere atacak, herkes haddini bilecek, görünmez çizgilerimiz var biliyorum…”
  • “Obsesif kompulsif bozukluk var bende ya. Kadifeye dokunamam ben mesela, balon falan yalayamıyorum.”
  • “Oğlum adam atmasanıza aşağıya.”
  • “u, evet u harfi. İki u daha. Birincisi büyük u, ikincisi küçük u. 1 j. 3 3. Yani 3 tane üç rakamı ama üçüncüsü küçük üç. Yumuşak g, altı a, küçük hı, altı milyon. Yaz sen, iki milyar…”
  • “Mermer Merve, Mermer Merve, Mermer Merve..”
  • “Beni yarım saat orada insan azmanına dövdürttünüz. Tekmesinden tokadına, dönen tekmesinden uçan sırtına, ensesiyle bile, vücudunun her zerresiyle adam beni dövdü. Bir kişi demedi ki Serbest’cim yardıma ihtiyacın var mı? Adam odadaki her şeyi benimle kırdı. Dolabından komidinine, havlularından yastıklarına… Beni boğdu boğdu boğdu duvara attı. Boğdu boğdu duvara attı. Çığlıklar, yardım çığlıkları…”

Kara Mizah Dozu

Ölümlü Dünya fragman konusunda da diğer komedi yapımlarından ayrışıyor. Biz bugüne kadar komedi filmlerinde hep tüm esprileri olduğu gibi fragramda görmeye alıştık. Fakat Ölümlü Dünya bu konuda da oldukça cimri davranıyor. Hem esprilerin birçoğu fragmana eklenmiyor, hem de eklenen kısımlar tek başına anlaşılmıyor. Tam da bu nedenle film, fragmandan daha komik oluyor.

Ölümlü Dünya konusu bakımından aslında cinayetler işleyen bir ailenin kaçış hikayesini anlatıyor. Fakat bunu usta bir kara mizaha dönüştürmeyi başarıyor. Elbette bu durum, mizah dozunu dengede tutan usta kalemler sayesinde oluyor. 

Ölümlü Dünya 2’nin de ilk film kadar heyecanlı, aksiyon dolu ve komik olacağına eminiz…

Muhteşem Ölümlü Dünya 2 Kadrosu

Ölümlü Dünya Ekibi

Ölümlü Dünya oyuncuları bakımından da oldukça geniş bir kadroya sahip. Ahmet Mümtaz Taylan, Feyyaz Yiğit, Sarp Apak, İrem Sak, Doğu Demirkol, Alper Kul gibi isimlerin yanı sıra ikinci filmde kadroya Giray Altınok da ekledi.

Bu tür geniş kadroya sahip ve oyuncularının her biri iyi isimlerden oluşan filmlerde, genellikle kadroyu korumak çok kolay olmaz. Fakat Ölümlü Dünya 2, sanki hiç ara verilmemiş gibi aynı kadroyla devam etmeyi başarmış. Bu arada ilk filmin 2018 yılında yayınlandığını ve aradan 5 sene geçtiğini de belirtelim. 

Sürükleyici Hikaye

Feyyaz Yiğit Doğu Demirkol Ölümlü Dünya

Ölümlü Dünya, bir komedi filminin yanı sıra gayet akıcı bir hikayesi olan heyecan dolu bir yapım. Her ne kadar hilkaye oldukça absürt olsa da seçilen oyuncular ve muhteşem performanslar, karakterleri oldukça inandırıcı hale getirmeyi başarıyor. 

Biz, filmi izlerken ve oyunculara gülerken bir yandan da kendimizi hikayenin akışına kaptırıyoruz. Bu durum, aslında filmin başarılı olmasını sağlayan en önemli ayaklardan biri. İlk filmde ailenin kaçış macerasını izledikten sonra Ölümlü Dünya 2 filminde de hayatta kalma ve başlarındaki bu dertten kurtulma çabasını izleyeceğiz. 

Kahkahaları Paylaşmak 

Ölümlü Dünya 2 Ekibi Set

Bazı filmleri sinemada izlemek daha güzeldir. Her ne kadar dijital platformlar arttığından beri sinema salonları eskisi kadar rağbet görmese de yine de sinemanın farklı bir büyüsü olduğu kesin. Orası hala bir ilk randevuya gidiyormuş gibi dakik olmamız gerektiği ve artık günümüzde bağımlı olduğumuz cep telefonlarını elimize almadığımız bir yer. Bu nedenle teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin yine de sinema salonları var olmaya devam edecek. 

Tüm bunların yanı sıra sinemaya gitmek, duygularımızı benzer zevklere sahip insanlarla paylaşmak demek. Onlarla birlikte heyecanlanmak, onlarla birlikte şaşırmak ve onlarca insanla kahkahalarımızın birbirine karışması… 

Hem sevdiğimiz arkadaşlarımızla, hem ailemizle hem de tanımadığımız birçok insanlar mutlu bir anı paylaşmak için bizce Ölümlü Dünya 2 sinemada izlenmeye değer bir yapım…