Netflix Yeni Gerilim Dizileri Arasından Öneriler

Netflix Yeni Gerilim Dizileri Arasından Öneriler

Netflix, yeni sezona yine bomba gibi girdi. Son yıllarda özellikle uluslararası yapımlarıyla büyük başarı yakalayan platform, bu sene gerilim dizisi tutkunlarına son derece sürükleyici yapımlar sunuyor. İşte sizin için hazırladığımız Netflix yeni gerilim dizileri listemiz…

Archive 81

Çıktığı gün büyük bir başarı yakalayan dizi, şimdiden Netflix gerilim dizisi klasikleri arasında yerini almayı başardı gibi duruyor. Archive 81’in senaryosu aslında bir podcast serisine dayanıyor. Eğer tarikatler ve şeytani ritüeller temalı Netflix gerilim dizisi önerileri arıyorsanız Archive 81’i kaçırmayın deriz. 

Konusu:

Eski VHS kasetlerin tamirinde ustalaşmış bir tekniker olan Dan’e 1970’lerden kalma korku gerilim türünde bir TV şovunun restorasyonu işi teklif edilir. Tarikatlar ve ritüeller ile ilgili olan kurgu videoyu ustalıkla restore eden Dan, LMG adlı gizemli bir şirketten uzun sürecek ve total gizlilik gerektiren yeni bir iş teklifi alır. Şirketin gizli evine tek başına taşındıktan sonra Melody adlı bir üniversite öğrencisinin eski bir apartman hakkında yaptığı video çalışmasının restorasyonuna başlar. Kasetleri restore ettikçe bu gizemli apartmanda yaşananlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olan Dan, birdenbire kendini gizli bir tarikatın içine çekilmiş olarak bulur. 

All of Us Are Dead

Netflix yeni gerilim dizileri listemizde zombi konulu bir dizi olmasaydı eksik hissederdik. Son dönemde dizileriyle oldukça ön plana çıkan Güney Kore’nin yeni gençlik dizisi All of Us Are Dead, zombi temasını sevenlerin kaçırmaması gereken bir yapım. 

Konusu: 

2009-2011 yılları arasında yayınlanan aynı isimli webtoon’dan (internet çizgi romanı) uyarlanan dizi, ters giden bir deney sonrası Güney Kore’de zombi salgının patlak vermesiyle başlıyor. O sırada okulda olan öğrenciler, zombi salgını sırasında enfekte olmamak için ellerinden gelen mücadeleyi vermek zorunda kalıyor. 

The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

İsminin uzunluğu bile okuyanı korkutmaya yeten dizi, 28 Ocak 2022’de Netflix yeni gerilim dizileri arasında yerini aldı. Kara komedi ve gerilim türlerinden sayılan yapım, karışık eleştiriler alsa da başroldeki başarılı oyuncu Kristen Bell’in harika performansı, diziyi izlemeye değer kılıyor. 

Konu: 

Anna adında depresif bir kadın, bir gün camdan bakarken cinayete tanık olduğunu düşünür. Psikolojik sorunlar da yaşayan Anna, terapistinin verdiği ilaçları alkol ile karıştırarak zaman zaman halüsinasyon da görür. Tüm bunlara rağmen bir cinayetin işlendiğinden emin olan karakter, yaşanan cinayeti kanıtlamak için elinden geleni yapmakta kararlıdır. 

Feria: The Darkest Light

İspanyol yapımı fantastik gerilim dizisi olan Feria: The Darkest Light, 28 Ocak’ta gösterime girdi. Yapım, İspanya’da yazdığı suç ve gerilim dizileri ile tanınan Agustin Martinez ve Carlos Montero iş birliğinde hazırlandı. 

Konusu: 

90’ların başında bir köyde yaşayan Eva ve Sofia, ortadan kaybolan ebeveynlerinin 23 kişiyi öldürdüklerini öğrenir. Bir tarikata bağlılıkları yüzünden bu duruma düşen anne ile babalarını kurtarmanın tek yolu ise cehennemin kapılarının açılmasıdır. 

Bonus: OATS Studios

Kendisi yeni bir yapım olmasa da Netflix’e yeni gelen OATS Studios, bilim kurgu ve gerilim türlerinin birleşmesini sevenler için kaçmaz bir fırsat. District 9 ile türe yeni bir soluk getiren Neil Blomkamp’ın yapımcılığında çekilen kısa filmler, favorileriniz arasında mutlaka yerini alacaktır. Fakat oldukça gerçekçi vahşet görüntüleri hakkında sizleri uyarmak isteriz! 

Eğer Netflix hesabınız yoksa Trailer’ın paylaşıldığı kanala giderek bazı OATS Studios bölümlerini ücretsiz bir şekilde izleyebilirsiniz. 

Kapak Fotoğrafı: Sammy-Sander