vegan

Mutlaka Takip Edilmesi Gereken Vegan Instagram Hesapları

Bugün günlerden Dünya Vegan Günü! İnsana, hayvana ve doğaya sağladığı faydayı düşünürsek bugünün kutlamaya değer olduğunu yürekten söyleyebiliriz… 

Veganlık artık bir beslenme biçiminden öte yaşam tarzına dönüşürken sahip olduğu kitlesi de küçük bir topluluktan daha geniş ve felsefesi olan bir komünite olmaya doğru ilerliyor. Bu yüzden kafamızı çevirdiğimizde marketlerde vegan ürünlerle karşılaşıyor, yürürken vegan kafelerin önünden geçiyor, mağazalarda vegan giysileri görüyoruz. Veganlıkla bu içli dışlıyken bu yolda adım atmak isteyen ve itici bir güce ihtiyaç duyan insanlar için yol gösterebilecek, mutlaka takip edilmesi gereken vegan Instagram hesaplarını sizin için listeledik.

Kevser Başkara 

Türkiye’nin ilk Vegan Yaşam Beslenme Uzmanı olan Kevser Başkara, vegan beslenme ile ilgili tüm sorularınızın cevabına sahip, üstelik motive edici içerikleriyle de vegan olmak isteyenlere dolu dolu birikimi ile yol gösterici durumda.

https://www.instagram.com/vegandiyetisyen/

Vegan Derneği Türkiye 

Vegan Derneği Türkiye ise veganlık ile ilgili her türlü bilgiye sahip. Veganlığa girişte mutlaka incelenmesi gereken bir sayfa.

https://www.instagram.com/p/CG2A7LZgdpk/

Vegan Teacher

Vegan bir öğretmenin paylaştığı leziz tarifleri, mekan keşiflerini içeren sayfada aynı zamanda ürün incelemelerini de bulabilirsiniz.

https://www.instagram.com/p/CFpXGMrgJ8X/

Dr. Suat Erus

Veganlığı bir de vegan bir sağlık profesyonelinden dinlemek eminiz çok daha farklı olacaktır. Kolay Mutlu Mutfak adlı kitabının da yazarı olan Dr. Suat Erus’un hesabında birbirinden faydalı bilgi yer alıyor.

https://www.instagram.com/p/CE__j6YgUr_/

Vegvorus

Vegan içerik platformu olarak kendini tanımlayan bu sayfada veganlık ile ilgili farklı türde birçok bilgiyi bir arada bulabilirsiniz. 

https://www.instagram.com/p/CGO-YrUJt4B/

Vegan Olurken

3 yıldır kendini etik vegan olarak tanımlayan bu hesabın sahibi Başak adlı bir avukat. Vegan yolculuğunu anlatırken, birbirinden lezzetli tarif de paylaşıyor.

https://www.instagram.com/p/CGNI9k1AHN5/

Vegan Anneden Tarifler

Vegan bir annenin birbirinden leziz tariflerinin yer aldığı bu hesap iştah açan cinsten. 

https://www.instagram.com/p/CFfR13MgZwL/