Killing Eve İzlemek İçin 5 Sebep

Güncelleme Tarihi: 7 Ocak 2021

İzledikten uzun bir süre sonra da aklınızdan çıkmayacak bir suç dizisi arıyorsanız sizi Killing Eve ile tanıştıralım. Luke Jennings’in Kod Adı Vilanelle adlı kitabından uyarlanan dizi, bölümler ilerledikçe sevmeye başlayacağınız seri katil Vilanelle ve onun peşindeki İngiliz istihbarat ajanı Eve Polastri’nin maceralarını anlatıyor. Yayınlandığı yıldan bu yana BAFTA dahil bir sürü ödüle layık görülen diziyi neden sevdiğimizi sizler için 5 maddede listeledik: 

Sandra Oh & Jodie Comer 

Kaynak: vanityfair.com

Grey’s Anatomy’den tanıdığımız Sandra Oh ve Vilanelle’e hayat veren Jodie Comer olmasaydı Killing Eve bu kadar konuşulur muydu açıkçası bilmiyoruz. Sıradan hayatı Vilanelle ile hareketlenen Eve karakterinin değişimini en iyi şekilde yansıtan Sandra Oh ve performansıyla soğukkanlı ama sempatik katili yaratan Jodie Comer, rollerinin hakkını en iyi şekilde veriyor. Bu sayede dizinin gerçekliğine kendinizi kaptırmanız an meselesi haline geliyor.

Sıra Dışı Bir Seri Katil: Vilanelle

Kaynak: tvinsider.com

Bildiğiniz tüm seri katilleri unutun! Killing Eve’in baş karakteri Vilanelle sayesinde akıllardaki seri katil imajı değişmek üzere. Vilanelle, birçok farklı aksanı ve dili kusursuzca konuşan, hayatın tadını çıkarmayı bilen, kazandığı parayı kıyafetlere yatıran bir karakter. Kusursuz gözüken dairesi ve çocuksu halleri onu oldukça ilginç kılıyor, bir yandan dizinin senaryosu sayesinde ilerleyen bölümlerde gitgide iç dünyasına yolculuk yapıp empati kurmanız da mümkün hale geliyor.

Kostümler

Kaynak: vogue.com

Dizinin en dikkat çeken noktalarından biri de Vilanelle’in giyimi. Kıyafetlere oldukça düşkün olduğunu fark edeceğiniz baş karakterimizin ne giyeceği de en az olaylar kadar merak uyandırıyor. Bir seri katile nasıl hayranlık duyabileceğinizi düşünüyorsanız Vilanelle her sahnede büyüleyici görüntüsüyle izleyiciyi etkilemeyi başarıyor. Üstelik stili, çoktan Vogue gibi köklü dergilerden hayranlarının Youtube ve Instagram sayfalarına kadar birçok mecrayı etkilemiş durumda.

Killing Eve Dünya’nın Her Yerinde

Kaynak: fooduristik.com

Mesleği gereği dünyanın dört bir yanında bulunması gereken Vilanelle, onu yakalamaya çalışan ajanlar sayesinde Barselona’dan Paris’e, Rusya’dan Londra’ya uzanan bir hikayenin içinde yer alıyor. Birçok farklı şehirde geçen dizi, şehirlerin en bilindik yerlerinin yanında yeraltı dünyasına da göz kırpıyor. Killing Eve, seyahat etme isteğinizi arttıracak ve gezip görmeliyim dediğiniz yerler hakkında fikirler edinmenizi sağlayacak bir dizi. 

Bir Phoebe-Waller Bridge Projesi

Phoebe-Waller Bridge
Kaynak: hellomagazine.com

Fleabag’den sonra adını unutmaz hale geldiğimiz Phoebe Waller Bridge, Killing Eve’ini senaristi. Yayınlanan üç sezon boyunca soluksuz izlenmesinin sebebi kuşkusuz senaryosunun başarısı, aynı zamanda her yeni bölüm merak duygusunu perçinliyor ve kendinizi ortadaki gizemi çözmek için vakit harcarken buluyorsunuz. Phoebe Waller Bridge ve tüm bu unsurlar bir araya geldiğinde Killing Eve’in BAFTA ödüllerinde 14 adaylık alması hiç de şaşırtıcı değil.