miele

Miele ile Topraktan Başlayan Sürdürülebilir Lezzetler

Sürdürülebilirlik yaklaşımını her daim merkezine alan dünyanın en ünlü premium ev ürünleri markalarından Miele, yepyeni bir iş birliğine gidiyor. Marka, sürdürülebilir tarım ilkelerine bağlı kalarak mevsime uygun ve doğal ürünler yetiştiren Komşuköy ile birlikte son derece keyifli ve bilgilendirici bir YouTube serisi hazırladı. Seri, tarladan sofraya uzanan tüm süreçlerde daha iyi bir gezegene ulaşmak için ihtiyacımız olan ipuçlarını sunuyor.  

Dünyaca ünlü Alman mutfak ürünleri ve premium ev ürünleri markası Miele, uzun yıllardır sürdürülebilirlik alanında farkındalık yaratmayı hedeflediği projeler yürütüyor. Miele ve Komşuköy iş birliğinde gerçekleşen bu proje ise sürdürülebilir gelecek adına son derece faydalı bir çalışmayı evlere taşıyor.

Miele ve KomşuKöy İş Birliğinde YouTube Serisi

Şef Banu Yeşilmen
Şef Banu Yeşilmen

Sürdürülebilirlik, topraktan başlayarak evlerimizde devam eden bir süreç… Miele ve Komşuköy iş birliğinde hazırlanan YouTube serisi de tam olarak bu konuya vurgu yapmayı amaçlıyor. Aynı zamanda Komşuköy’ün mutfak şefi de olan Banu Yeşilmen’in sunumuyla hazırlanan seri, iki bölümden oluşuyor. Serinin konukları ise mutfağa dair ilgileriyle bilinen Pınar Hotiç, Gamze Biran, Pelin Çutakyan ve Burak Kan

YouTube üzerinden erişilebilen seride Banu Yeşilmen ve konuklar, mevsimsel beslenmenin önemi, sıfır atık uygulamalarının nasıl gerçekleştirilebileceği ve doğru gıda saklama teknikleri gibi konular üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştiriyor. Programın katılımcıları aynı zamanda geri dönüşüm ve enerji verimliliği gibi konularda da birbirinden değerli ipuçlarını izleyicilerle paylaşıyor.

Sürdürülebilir Tarım: Tarladan Sofraya Tarifler

tarladan sofraya tarifler

Miele ve Komşuköy iş birliğinde hazırlanan YouTube serisinde yalnızca sürdürülebilir tarıma dair teorik bilgilere değil, pratik uygulamalara da yer veriliyor. Şef Banu Yeşilmen ve konukları, Komşuköy’de gerçekleşen hasadın hemen ardından Zorlu Center AVM’de bulunan Miele Experience Center’a doğru yolculuğa çıkıyor. Katılımcılar, burada mevsiminde taze taze hasat ettikleri ürünleri harika tariflerle birbirinden eşsiz lezzetlere dönüştürüyor.

Serinin ilk bölümünde Şef Banu Yeşilmen, hasat edilen ürünleri kullanarak muhteşem bir sebze çorbası ve biberiye, armut, zencefilin bir araya geldiği harika bir kış içeceği hazırlıyor. İkinci bölümde ise sebzeli tart ve limon otu ile lezzetine lezzet katılan, isteğe göre sıcak veya soğuk olarak tüketilebilecek bir kış çayı tarifi izleyicilerle paylaşılıyor.

Sürdürülebilirlik İpuçları ve Tarifler YouTube’da

miele sürdürülebilir tarifler

Birbirinden değerli isimlerin bir araya geldiği iki bölümden oluşan YouTube serisi, Miele YouTube kanalında izleyicilerle buluşuyor. Tarladan sofraya sürdürülebilirlik nasıl olur, mutfaklarda gıda israfı nasıl önlenir, sıfır atık tarifler nasıl hazırlanır gibi pek çok önemli soruya dair nokta atışı ipuçlarına ulaşmak isterseniz buradaki linke tıklayarak videolara ulaşabilirsiniz.