lancome skin science care

LANCÔME Skin Science Club’ı Can Cicioğlu’ndan Dinleyin!

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2024

Lancôme, cilt bakımındaki otoritesini ve bilimin gücünü vurgulayan Skin Science Club deneyimini, bu yıl ikinci kez Akaretler Sıraevler’deki alanında sunuyor. 16 Mart tarihinde açılan Skin Science Club 5 Nisan 2024 tarihine kadar tekno-güzellik dünyasında misafirlerini ağırlayacak.

Biz de PlumeMag olarak 27 Mart tarihinde gerçekleştirdiğimiz etkinlikte Skin Science Club deneyiminin bir paydaşı olmaktan büyük mutluluk duyduk. Ekosistem dostlarımızı ağırladığımız bu özel günde bize harika ev sahipliği yapan Lancôme marka müdürü Can Cicioğlu ile özel çay ritüeli eşliğinde çok hoş bir sohbet gerçekleştirdik.

can cicioğlu

Lancôme sözlüğüne göre “Güzellik” tanımı nedir?

Güzellik felsefesini mutluluktan alan bir marka için elbette asıl önemli olan nasıl göründüğümüzün ötesinde; nasıl hissettiğiniz. Çünkü olduğun anda ve kendinle mutlu olmanın, en güçlü güzellik hali olduğuna inanıyoruz. 

“Güzelliğin bir cinsiyeti olmadığını düşünüyoruz.”

skin science club

Güzellik sadece neden kadınların özelinde ele alıyor?

Modernizmle birlikte geçmişte fiziksel güzelliğe verilen önemin artması ve güzelliğe ilişkin bir standart yaratılması ile güzellik kavramının daha çok kadınlar için kullanımını görsek de güzelliğin bir cinsiyeti olmadığını düşünüyoruz. Güzellik kesinlikle bir his ve standartlara sığdırılamayacak kadar kişiye özgü.

Teknolojinin güzellik dünyasına kattığı en temel 3 değişiklik nedir?

Bilgiyi herkes için erişilebilir kılma, ürünler ve içeriklerine dair daha derin bilgi sahibi olabilmeyi sağlama ve kişiye özel deneyimler oluşturma.

Güzellik dedik, teknoloji dedik, Peki bu kavramları bir de “Bilim” ile buluştursak aklına ilk ne gelir?

Elbette Skin Science Club!  Biz buraya teknoloji ve bilimin güzellikle buluştuğu yer diyoruz. 

Lancôme, 89 yıllık tecrübesi ile cilt bakımına dair ileri düzey bilim ve teknolojinin gücünü, Skin Science Club ile yeniden ortaya çıkarıyor. Misafirler, bu yıl daha fazla sayıdaki cilt analizi cihazlarına sahip Tekno-güzellik deneyim alanında, Lancôme cilt bakım uzmanları eşliğinde cilt bakımının teknoloji ile buluştuğu noktaları keşfederken kişiselleştirilmiş bir cilt bakım deneyimi yaşama fırsatı buluyor. Lancôme’un öncü teknolojilerinden Skin Screen, cilt ihtiyaçlarınızı analiz edip en uygun çözümü bulma fırsatı sunarken cildi 3 farklı ışık altında detaylı bir şekilde inceleyerek 13 klinik parametrede analiz ediyor.

lancome open lab

Lancôme Skin Science Club’ın 2. yılında ilk yıla göre neler değişti?

Bu sene ilk kez deneyimlenecek olan Open Lab alanında misafirler bilimsel içerikleri mini deneylerle yakından tanıma fırsatı bulurken aynı zamanda ürünlerin dokularını ve etkilerini keşfediyorlar. Bu alan ayrıca, yeni Lancôme UV Expert Supra Screen’i yakından tanımanın yanında interaktif UV filtreleri ile etkisini gözlemleme fırsatı sunuyor.

Rénergie Deneyim Alanı’nda misafirler, Lancôme’un cilt bakım ürünlerini vazgeçilmez kılan aktif içeriklerle zenginleştirilen formüllerini ve bu ürünlerin arkasındaki bilimi keşfederken yeni çıkan Renergie Triple Serum Eye ile ilk kez bu alanda tanışıyor.

Bu yıl aynı zamanda Lancôme, Skin Science Club’da iki yeni cilt bakımı ürününü tanıtıyor. Renergie Triple Serum Eye ve UV Expert Supra Güneş Koruyucu Lancôme sevenleri ile buluşuyor. Renergie Triple Serum Eye, göz çevresindeki kırışıklıkları, sarkmaları ve koyu halkaları hedefleyen yoğun bir bakım sunarken, UV Expert Supra Screen Güneş Koruyucu, cildi güneşin zararlı etkilerine karşı koruyan güçlü bir kalkan oluşturuyor.

lancome cilt bakımı

İstanbul’da bir Lancome Skin Science Club açma konusunda ne düşünüyorsun?

Geçtiğimiz yıl sadece iki hafta kalacak şekilde planladığımız Skin Science Club için en çok aldığımız yorum bu alanın daha uzun süre açık olması gerektiğine dairdi. Elbette bizi çok mutlu eden bir yorum oldu ve bu yıl ikincisini düzenlerken bir aya yakın bir süre alanımızı Lancôme-severler ile buluşturmaya çalıştık. Bu yıl ise bu soru herkes tarafından soruluyor. Ne mutlu! Bir gün belki, neden olmasın?!

“Güçlü bir makyaj için güçlü bir cilt olmazsa olmaz.”

makyaj uzmanı tavsiye

Günümüzde iyi bir cilt güçlü bir makyajın tahtını sallar desek doğru olur mu?

Güçlü bir makyaj için güçlü bir cildin olmazsa olmaz olduğu aşikar!

Son dönemlerde “clean look”un trend olmasıyla da görüyoruz ki kendi cildini, en iyi haliyle görmek bu dönem en iyi hissettiren şeylerden biri. Günlük makyaj uygulamalarının dahi bu anlamda sadeleştiği bir dönemdeyiz. Cilt kalitesini güçlendirmek amacıyla özellikle fondöten ve kapatıcı gibi makyaj ürünlerinin formülüne cilt bakım serumlarının eklendiğini de görüyoruz. 

Özellikle bakım ürünleriniz özelinde konuşacak olursak kadın ve erkek için eşit fırsatlar sunduğunuzu söyleyebilir miyiz?

Lancôme cilt bakım kategorisinde hangi ürünü konuşacak olursak olalım, kendimizi; cildin ihtiyaçları ve ürünlerin bu ihtiyaçlara sunduğu çözümlere dair konuşurken buluruz. Bu anlamda cilt bakım kategorisindeki ürünlerimizin ne cinsiyet ne de yaş ayrımı yapmadığını paylaşabiliriz.

Güzellik ve bilimin buluştuğu Skin Science Club, 5 Nisan sonuna kadar misafirlerini bekliyor. Bu benzersiz deneyimin yanı sıra, Lancôme PhotoBooth ve ışıltı dolu köşelerin sunduğu eğlenceli noktalarda unutulmaz deneyiminizi ölümsüzleştirebileceğiniz unutulmaz bir güzellik serüvenine adım atmak için ihtiyacınız  olan tüm bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir