İzmir'in En İyi Kahvecileri

İzmir’in En İyi Kahvecileri

Kahve içmek her zaman vakit geçirmenin en iyi yollarından biri olmuştur. Son dönemlerde yeni demleme yöntemleri ve özgün kahve çekirdeklerinin yaygınlaşmasıyla beraber artık sadece vakit geçirmek isteyenlerin değil lezzet tutkunlarını da peşinden sürükleyen bir aktivite haline geldi. Biz de sizin için İzmir’deki en iyi kahveciler listesi oluşturduk. Afiyet olsun…

Poka Coffee Roasters | Alsancak, Bostanlı, Bornova, Mordoğan

İzmir'in En İyi Kahvecileri

Adres: 

Kıbrıs Şehitleri Cd.No:171 Alsancak/İZMİR

Cemal Gürsel Cd.No:472 Bostanlı/İZMİR

Süvari Cd.No:27 Bornova/İZMİR

@sealbeachclub içi, Mordoğan/İZMİR

Instagram: @pokacoffee

İzmir’in en güzel semtlerinden birinde, Alsancak’ta yer alan Poka Coffee Roasters, 2016 yılından bu yana iyi kahve mottosuyla hizmet veriyor. Kahve çekirdeklerini dünyanın çeşitli yerlerinden özenle seçen ve kendisi kavuran mekan hoş dekorasyonuyla da keyifli saatler geçirmenize yardımcı. Tatlı, tuzlu menüleri ve bitki çayları menüsü de en az kahve menüleri kadar zengin. Aynı zamanda mekan, demleme teknikleri ve tadım atölyeleriyle deneyimini bir adım öteye taşımak isteyenlerin uğrak noktası. Instagram hesapları üzerinden bazı ürünlerini satın alabilmenizin yanı sıra atölye ve workshop’larla ilgili detaylı bilgi de edinebilirsiniz. Öte yandan yakın zamanda genişleme politikasına giden markanın Bostanlı, Bornova ve Mordoğan’da da şubeleri bulunuyor.

Brothers Coffee Roasters | Alsancak

İzmir'in En İyi Kahvecileri

Adres. Kültür, Cumhuriyet Blv No:151/B, 35220 Konak/İzmir

Instagram: @brotherscoffeetr

Uygun fiyatlı ve iyi bir kahveci arayışındaysanız Brothers Coffee Company akla gelen ilk mekanlardan biri. Üstelik mekan, samimi ve sıcak bir atmosfer yaratmayı başarırken kahvelerinin kalitesinden de ödün vermiyor. İzmir en iyi kahveciler listemizde dinlendirilmiş kahve gibi ilginç seçeneklerinin yanında Cortado’suyla birlikte Brothers Coffee Roasters, oldukça meşhur. Online satış da yapan bu işletme Konak’ta Fransız kültür merkezi karşısında yer alıyor.

Buckin Coffee | Buca

İzmir'in En İyi Kahvecileri

Adres: Adatepe, Erdem Cd. No:8, 35000 Buca/İzmir

Instagram: @buckincoffee_

Kafeler genellikle tek katlı ve bahçeli olarak tasarlanıyor. Ancak Buckin Coffee’nin diğer kafelerden ayrıldığı noktalardan biri,yalnızca tek bir müşteri tipine hitap etmeyen, 4 katlı, çok yönlü tasarımı. Giriş katta yer alan küçük bahçede, lezzetli bir kahve eşliğinde dostlarınızla sohbet edebilirsiniz. Eğer yalnız kalmak veya ders çalışmak istiyorsanız, üst katlarda yer alan sakin ve ferah salonları kullanabilirsiniz. Ayrıca mekanda teras da yer alıyor. 

CoffeeMamma | Alsancak

İzmir'in En İyi Kahvecileri

Adres: Alsancak, Umurbey, 1501. Sk. No: 2C, 35230 Konak/İzmir

Instagram: @coffeemammatr

İzmir’deki kahveciler listemizde sırada standardize edilmiş kahveleriyle ve dışarıya yaptığı satışlarla daha çok tanınan CoffeeMamma yer alıyor. İzmir’deki baristaların uğrak noktalarından olan mekan, eski bir tütün deposunun içerisine kurulmuş. Daha çok alman kalite standartlarına uygun kahve üretimiyle tanınan CoffeeMamma’da aynı zamanda ürünleri deneyebileceğiniz bir satış noktası da bulunuyor. Hem kahvenizi içip hem de üretim aşamalarını gözlemleyebileceğiniz mekan, İzmir’deki kahve delileri için adeta bir cennet.

Philia Lifestyle&Coffee Co | Karşıyaka

İzmir'in En İyi Kahvecileri

Adres: Donanmacı, Cemal Gürsel Cd. No:278/A, 35580 Karşıyaka/İzmir

Instagram: @philiacoffee

Karşıyaka’nın sevilen mekanlarından olan Philia Lifestyle&Coffee Co, hem kış hem de yaz aylarında kaliteli kahve içmek için biçilmiş kaftan. Körfez manzaralı oturma alanında eşsiz kahveleriyle dostlarınızla kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Haftanın belirli günlerinde gerçekleştirilen etkinliklere sosyal medya hesaplarını takip ederek katılabilirsiniz. Kafenin nostaljik tasarımı, Instagram hesabınızı süsleyecek fotoğraflar için oldukça uygun.

Tuck Coffee | Karşıyaka

İzmir'in En İyi Kahvecileri

Adres: Bestekar Sadi Hoşses Sk. No:40 Bostanlı 35590 Karşıyaka, İzmir

Instagram: @tuckcoffee

Türkiye’deki çoğu büyükşehirde hizmetlerine devam eden Tuck Coffee’nin Karşıyaka’daki şubesi, oldukça sadık bir müdavim kitleye sahip. Kurumsal disiplinle kahve üretimi konusunda uzmanlaşan marka, düzenledikleri kahve akademileri ile de öne çıkıyor. Kahvenin yanında oldukça iyi giden özel tatlılar ise Tuck Coffee’nin imza ürünü diyebiliriz.

Two Cups Coffee Bar & Roastery | Konak

İzmir'in En İyi Kahvecileri

Adres: Alsancak, Kıbrıs Şehitleri Cd. No:179, 35220 Konak/İzmir

Instagram: @twocupscoffee

Konak’ın en işlek noktalarından birinde hizmet veren kafe, tatlı yerken kaliteli kahvenin tadını çıkarmak isteyen misafirlerini bekliyor. Güleryüzlü çalışanları ve gazete yazılarına dahi konu olan San Sebastian tatlısı, mekanın en öne çıkan özelliklerinden. Kahve ve tatlıların yanında hafta içi Burger Time süresince hamburger servisi de yapılıyor.

Daft Coffee | Konak

İzmir'in En İyi Kahvecileri

Adres: Kültür, 1381. Sk. No:2/A, 35600 Konak/İzmir

Instagram: @daft.coffee

Türkiye’deki sayılı kahve eğitmenlerinden biri tarafından kurulan Daft Coffee, aileden gelen kahve kültürünün ve 60 yılın üzerindeki kahve makineleri üreticiliği deneyiminin ürünü. 2016 yılından beri Konak’ta hizmet veren mekan, farklı tatlar arayanlar için daha önce adı bile duyulmayan ithal kahveleri menüsünde barındırıyor. Kendinizi bir kahve gurmesi olarak nitelendiriyorsanız mutlaka bu mekanı ziyaret etmelisiniz.