İstanbul’da Tiny House Tatil Yerleri

İstanbul’da Tiny House Tatil Yerleri

Son yıllarda özellikle pandeminin de baş göstermesiyle ön plana çıkan tiny houselar, tatil için sık tercih edilen bir durak haline geldi. Bir süreliğine şehrin gürültüsünden uzaklaşmak ve doğayla iç içe zaman geçirmek için bu alternatife yönelmek, aynı zamanda sürdürülebilir bir tercihte bulunmak anlamına da geliyor. Tiny houseların çevre dostu mimari ve minimalist tüketim anlayışı gibi yaklaşımlarla tasarlanmış olmasının bu noktada azımsanmayacak bir katkısı var. Hal böyleyken günlük yaşamın karmaşasına mesafe alıp doğanın içinde rahat bir nefes alma planı yapanlar için İstanbul’da tiny house tatil yerleri, tam bir kaçamak noktası!

Tiny House Tatil Alanları

İstanbul’da Tiny House Tatil Yerleri

Fotoğraf: Sahil Kamp İstanbul

Neyse ki tiny house tatili yapmak için bu ev görünümlü karavanlardan birine sahip olmak zorunda değilsiniz. Bizzat tiny house tatilleri için özel bir şekilde tasarlanan alanlardaki evlerden tiny houselardan birini kiralayarak kafa dinlemek gayet mümkün. 

Yako House & Park l Polonezköy

İstanbul’da Tiny House Tatil Yerleri

Yako Tiny House alanı, İstanbul sınırlarında tiny house tatili yapabileceğiniz yerlerden biri. Alanda dört tiny house bulunuyor ve bunların hepsi kiralama sistemiyle çalışıyor. Bu küçük evlerde dört kişiye kadar kalmak mümkün. Özellikle çocuklu aileler için Survivor Parkuru gibi eğlence alanlarına sahip bu konaklama alanı, ufak kaçamaklar için gayet uygun. 

Tiny houselar tuvalet, duş, mutfak ve klima gibi imkanlara sahip. Konaklama alanında ise bahçe, çamaşırhane, ateş alanı, günlük temizlik, ücretsiz Wi-Fi ve restoran gibi olanaklar mevcut.

Yako House & Park ile ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Pamera Garden l Beykoz

İstanbul’da Tiny House Tatil Yerleri
İstanbul’da Tiny House tatil yerleri: Pamera Garden

Beykoz’da bulunan Pamera Garden da şehir yaşamından uzaklaşıp yeşillikler arasında dinlenebileceğiniz duraklardan bir tanesi. Bu arazide her tiny houseun kendine ait bahçesi var. Aynı zamanda ev kiralama ücretine kahvaltı hizmeti de dahil. Ek olarak eğer tercih ederseniz evin önündeki alana konumlandırılan jakuzileri de kullanabilirsiniz. 

Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Sahil Kamp İstanbul l Şile

İstanbul’da Tiny House Tatil Yerleri

Şile’de bulunan kamp alanı Sahil Kamp İstanbul, aynı bünyede birçok hizmet barındırıyor. Kamp çadırınızla gitmek için de uygun, tahtadan evlerde ve bungalovlarda konaklamak için de, tiny houselarda vakit geçirmek için de… Kafeterya ve restoran hizmeti de alabileceğiniz bu bölgede isterseniz ailenizle, isterseniz de tek başınıza huzurlu bir tatil sizi bekliyor. 

Bu alanı incelemek istiyorsanız buradan buyrun.

Kapak Fotoğrafı: Aysegul Yahsi