İstanbul'da Cheesecake Nerede Yenir?

İstanbul’da Cheesecake Nerede Yenir?

Güncelleme Tarihi: 8 Nisan 2021

Biraz şeker ve bolca peynirin birleşerek oluşturduğu eşsiz bir lezzet: Cheesecake! O, uzun zamandır hayatımızda ve artık “Canım tatlı bir şey çekiyor, ne yesem ki?” sorusuna hemen ilaç olabilecek kadar yakınımızda. Durum böyleyken cheesecake yapan yer çok olsa da iyi bir tanesine denk gelmek oldukça zor. Siz de bu enfes tatlının iyisinden yemenin hayalini kuranlardansanız Cheesecake Günü’ne özel derlediğimiz İstanbul’un en iyi cheesecake dükkanları listemize göz atabilirsiniz. İşte İstanbul’da cheesecake nerede yenir sorusunun cevapları…

Asla Pişman Etmeyen Lezzet: Kukis Acıbadem

beyaz çikolatalı cheesecake

Fotoğraf: Kukis Acıbadem

Uzun yıllardır cadde üzerindeki yerini kaybetmeden ve lezzetinden ödün vermeden gelişmeyi başaran Kukis Acıbadem, mahallelinin de günün her öğünü için oldukça sık tercih ettiği mekânlardan. Her ürünü birbirinden enfes Kukis, cheesecake konusunda da iddialı. “İstanbul’da Cheesecake nerede yenir?” diye soracak olursanız, size tavsiyemiz Kukis’e mutlaka uğramanız.

 • Kukis’in meşhur cheesecake çeşitleri neler?

Kukis’te birbirinden lezzetli üç çeşit Cheesecake bulunuyor: San Sebastian Cheesecake, Blueberry Cheesecake ve Fıstıklı Cheesecake

Not: Beyaz çikolata tüketmeyi sevenlerdenseniz size tavsiyemiz Blueberry Cheesecake’e bir şans vermeniz.

 • Kukis’e haftanın hangi günleri açık?

Kukis haftanın yedi günü hizmet veriyor. Pazartesi-perşembe günleri arası ve pazar günü saat 07.00-24.00; cuma ve cumartesi günleriyse 07.00-01.00 saatleri arasında açık.

 • Kukis’e nasıl gidilir?

Kukis, Acıbadem’de ana cadde üzerinde bulunduğundan dükkana ulaşmak oldukça kolay. Nereden gelirseniz gelin, M4 metro hattına aktarma yapıp Acıbadem durağında inip cadde üzerinde yürümeye başlarsanız çok kısa bir süre sonra Kukis’e ulaşacaksınız.

İstanbul’da Cheesecake Denince Akla Gelen: B Blok Bakery

San Sebastian Cheesecake

Fotoğraf: B Blok Bakery

İstanbul’a geldiniz ve arkadaşlarınıza soruyorsunuz: “İstanbul’da San Sebastian Cheesecake nerede yenir?” emin olun herkesin vereceği cevap aynı: B Blok! Bu dükkan Beşiktaş Akaretler’de bulunuyor. B Blok Bakery’nin yeri de oldukça merkezi olduğundan İstanbul’u keşfederken burada mola vermenin size zaman kaybettirmeyeceğine emin olabilirsiniz.

 • B Blok Bakery’nin meşhur cheesecake çeşitleri neler?

Diğer yerlerin aksine, B Blok Bakery’de yalnızca bir çeşit cheesecake yapılıyor fakat aslında onları oldukça özel kılan da bu. B Blok Bakery’de şüphesiz denemeniz gereken; Creamy Cheesecake.

 • B Blok Bakery haftanın hangi günleri açık?

B Blok Bakery, pazar günleri hariç, haftanın altı günü saat 12.00-21.00 arasında açık.

 • B Blok Bakery’e nasıl gidilir?

B Blok Bakery, Akaretler’de yer aldığından ona ulaşmak oldukça kolay. Beşiktaş İskelesi’nden yukarı doğru, en fazla on dakikalık bir yürüyüşle B Blok’a varabilirsiniz.

Çay ve Cheesecake Bir Arada: Dem Moda

Dem Moda cheesecake

Fotoğraf: Ömer Çağatay

Birbirinden eşsiz çay çeşitlerini bir araya getiren Dem’de seçenekler neredeyse sınırsız! Japon çayından tutun da Hint çayına kadar her bir seçeneği bünyesinde bulunduran Dem, işi yalnızca çayla sınırlı tutmamış. Dükkanda servis edilen cheesecake’lerin başarısı da Dem’i “İstanbul’da cheesecake nerede yenir?” sorusunun cevaplarından biri hâline getiriyor.

 • Dem’in meşhur cheesecake çeşitleri neler?

Sütlü reçelli ve mevsim meyveleriyle donatılmış cheesecake’ler tüketmek hoşunuza gidiyorsa, Dem’de favoriniz Dulce de Leche olabilir! 

Sütlü reçelliyle pek aram yok diyenlerdenseniz, size önerimiz oldukça hafif ve limonlu bir cheesecake çeşidi olan Huckleberry. 

Çikolata sevenlerdenseniz size önerimiz Nutella ganajlı, İrlanda kremalı ve bitter çikolatalı Cokoloda.

Not: Dem Moda’nın cheesecake menüsü oldukça geniş. Menünün bütününe Zomato üzerinden ulaşabilirsiniz.

 • Dem haftanın hangi günleri açık?

Dem Moda, haftanın yedi günü saat 10.00-22.00 arasında hizmet veriyor.

 • Dem Moda’ya nasıl gidilir?

Dem Moda’ya, Kadıköy’den yürüyerek ulaşım sağlayabilir ya da nostaljik bir tramvay yolculuğu ile dükkanın çok yakınında inerek neşenize neşe katabilirsiniz.

Tatlı Krizine Deva: Hane Çikolata

Ruby cheesecake

Fotoğraf: Hane Çikolata

Moda, Acıbadem, Beşiktaş gibi birçok yerde şubesi bulunan Hane Çikolata, zengin menüsü ve şubelerinin tatlı tasarımıyla insanı kendine hayran bırakan dükkanlardan. Çikolatanın her çeşidini en yoğun hâliyle bulabileceğininiz Hane’deki cheesecake çeşitlerine gelin, beraber birlikte göz atalım.

 • Hane Çikolata’nın meşhur cheesecake çeşitleri neler?

Hane Çikolata’da, New York Cheesecake ve San Sebastian Cheesecake çeşitleri mevcut. Tatlınızın farklı çikolatalarla servis edilmesini talep edebileceğiniz bu dükkanda, yazarın favorisiyse Ruby çikolatalı New York cheesecake. Mutlaka denemelisiniz!

 • Hane Çikolata haftanın hangi günleri açık?

Hane Çikolata haftanın yedi günü hizmet vermekte. Dükkanın açılış-kapanış saatleriyse şu şekilde:

Pazartesi-salı: 11.00-23.00

Çarşamba-perşembe-pazar: 10.00-22.00

Cuma-cumartesi: 10.00-23.00

 • Hane Çikolataya Nasıl Gidilir?

Hane Çikolata’nın birçok şubesi olduğundan, size tavsiyemiz kendi rotanıza uygun olanını seçmenizdir. Fakat bize sorarsanız, Moda’daki şubeye mutlaka uğramalı ve sonrasında yediklerinizi iyice eritmek için Moda’da güzel bir yürüyüşe çıkmalısınız.