İstanbul’da Bagel Satan Yerler: 5 Tarz 5 Dükkan

Dünya Bagel Günü için bagelseverlere özel hazırladığımız İstanbul’da bagel satan yerler listesi derlemesinin bugünkü konukları: Pazar Brunch and Bakery, Everything Bagel, Tribeca, BOP! ve Bröd. Tüm bu dükkanların listede yer almalarının sebebi, kendine özgü tarzları ve değişik tatları bir araya getirmedeki cesaretleri. Siz de bagel denemek istiyor fakat iyisi nerededir bilemiyorsanız fikir almak için yazımıza göz atabilirsiniz!

1) Pazar Brunch and Bakery

Fotoğraf: Pazar Brunch and Bakery

İstanbul’da bagel satan yerler listemizin ilk konuğu: Pazar Brunch Bakery. Bu dükkan Moda’da yer alıyor ve en bilinen özelliği, Pazar Brunch’a giden kimsenin oradan mutsuz ayrılmaması. Menüsünün çeşitliliği ve kendine has tasarımlarıyla kendine hayran bırakan Pazar Brunch’ta mutlaka denemeniz gereken ürünse Salami Bagel. İçinde karabiberli dana salami ve çırpılmış yumurta bulunan bu ürünü tattığınızda sadeliğin bagele ne kadar yakıştığını göreceksiniz! Tavsiyemiz yanında içecek olarak latte tüketmeniz. Üstelik pandemi döneminde canınız bagel çekerse dükkanların kapalı olmasını da dert etmenize gerek yok çünkü Pazar Brunch, gel-al ve paket servis seçenekleriyle de sizlere hizmet vermeye devam ediyor.

2) Everything Bagel

Fotoğraf: Everything Bagel

Moda’da yer alan Everything Bagel, derlememizin ikinci konuğu. New York tarzı bagel üreten bu dükkan, bagelseverlerin uğrak noktası. Menüsünde sıcak servis edilen ve soğuk servis edilen bagel çeşitleri bulunduran dükkanda mutlaka denemeniz gereken ürün ise füme bagel. Füme, oldukça zengin malzemeli bir bagel olmasıyla meşhur. İçinde füme dana bacon, ev yapımı acılı domates reçeli, mayonezli Everything patates ve roka bulunuyor. Pandemi döneminde de açık olan Everything Bagel, gel-al olarak hizmet veren işletmelerden biri. Yalnızca dikkat etmeniz gereken nokta, dükkanın pazartesi ve salı günleri kapalı olması. Çarşamba ve pazar günleri arasında saat 10.00 – 16.30 aralığında Moda’daki bu dükkana uğrayarak lezzetli bagellerin tadına bakabilirsiniz.

3) Tribeca

Fotoğraf: Tribeca

Yeşillikler içinde bir dükkan olan ve Akatlar’da bulunan Tribeca, birbirinden lezzetli on beş çeşit bagel seçeneğiyle görenleri büyülüyor. İstanbul’da bagel satan yerler derlemesinin diğer üyelerinden farklı olarak kahvaltıda tüketebileceğiniz ve size ilk öğününüzde ağır gelmeyecek bageller burada bulunuyor. Kahvaltı için tercih edebileceğiniz ve oldukça besleyici olan “3 Peynir” isimli bagel; beyaz peynir, kaşar peynir, cheddar peynir, kurutulmuş domates, zeytin ezmeli krem peynir ve kızarmış patatesten oluşuyor. Fakat siz yine de “Ben bagel içinde et severim!” diyenlerdenseniz pastırmalı bagel tavsiye edilir. Bu zengin bagel çeşidine sahip dükkan, pandemi döneminde de paket servisle hizmet verenlerden. Canınız bagel çektiğinde Tribeca bir telefon uzağınızda!

4) Mitte Brot Bakery

Fotoğraf: Mitte Brot Bakery

Aslında ev yapımı ekmekleriyle meşhur olan fakat bir bu kadar lezzetli bagel de üreten Mitte Brot Bakery, Maslak’ta yer alıyor. Pazartesi ve cuma günleri arasında hizmet veren Mitte Brot, pandemide de hız kesmeden üretmeye devam eden dükkanlardan. Şimdilik Petracoffee.com üzerinden sipariş verebileceğiniz ekmekleri sayesinde, ev yapımı ekmeğin tadına varabilir ve pandeminin ardından dükkana uğrayarak enfes bagellerinin tadına bakabilirsiniz.

5) BOP! Breakfast of Pan

Fotoğraf: BOP!

Küçük fakat oldukça sevimli bir yer olan Bop, Kadıköy Yeldeğirmeni’nde yer alıyor. Daha dükkanın önünde sizi sarı renklerin canlılığıyla karşılayan Breakfast of Pan, içeri girdiğinizde de enerjinize enerji katıyor ve iyi hizmet sayesinde mutlu bir kahvaltı deneyimi yaşıyorsunuz. Çoğunluğu kendi yaptıkları ürünlerden oluşan menüde, dikkat çeken bir diğer ürünleriyse ürettikleri bageller. Etli sevenlere etli; ben et yiyemem, diyenlere de kendi zevklerine göre ürünler sunuyorlar. Hatta bu işi biraz da ilerleterek “kendi bagelini kendin oluştur” şeklinde bir kısım da menülerinden göze çarpıyor. Oluşturabileceğiniz bagelin ana malzemeleri ise et, peynir ve sebze çeşitleri. Bu ürünler dışında, bagel içine sürmelik ürünler de ekleyebiliyorsunuz. Pandemi nedeniyle dükkanın canlı havasından şimdilik uzak kalıyor olsanız da gel-al servisi sayesinde, belirlediğiniz bagelleri gidip dükkandan bizzat alabilir ve ürününüzün tadını çıkarabilirsiniz. 

Fotoğraf: Pazar Brunch and Bakery

Breakfast of Pan ile birlikte “İstanbul’da Bagel Satan Yerler” derlememizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Karar vermek zor ama yazarın favorisi şimdilik Pazar Brunch Bakery’deki Füme etli bagel. Siz de bu seçenekler içinde hangisini seçeceğinize karar veremiyorsanız, kendi bagel tadınızı keşfetmek için yolculuğa fümeliden başlayabilirsiniz, keyifli keşifler!