Heyecanla Beklenen 2021’de Çıkacak Filmler

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2021

Felaketlerin yılı 2020’ye veda edip, 2021’de ürkek, tedirgin adımlarla ilerliyoruz. Şüphesiz, geçtiğimiz yıllar içinde en fazla iz bırakan 2020, sağlığımıza, sevdiklerimize, işimize kısaca tüm yaşam döngümüze ve rutinimize balta vurdu. Seyahat engelleri ve dışarı çıkma kısıtlamalarıyla eve kapanan dünya, çareyi film ve dizilerde aradı. Ancak evlerde geçen zamanın bolluğuyla hızla tükenen seçenekler ve çekimlerin de yavaşlatılması ve hatta durma noktasına gelmesi, 2020’de vizyona girmesi beklenen filmlerin ertelenmesine neden oldu. Peki, yeni bir yıl gerçekten de yeni bir başlangıç mı? Uzun zamandır heyecanla beklenen, 2021’de çıkacak filmler bizleri tatmin edecek mi? 

Gelin, aksiyon ve çok sevilen Marvel Sinematik Evreni’den beyaz perdeye yansıyacak filmlere ağırlık verdiğimiz listemize bir göz atalım.

İşte Gişe Rekoru Kırması Beklenen 2021 Filmleri

Black Widow

2021’de çıkacak filmler listemizin ilk sırasında Black Widow var. The Avengers (Yenilmezler)’in kadın üyelerinden olan ve herhangi bir süper güce sahip olmamasına rağmen kendini çok iyi savunabilen Natasha Romanoff ya da “Black Widow”, sonunda kendi filmine sahip oluyor. Normal şartlarda 2020’de çıkması beklenilen filmin, 7 Mayıs 2021’de izleyiciyle buluşması planlanıyor. 

Captain America: Civil War (Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı) ve Avengers: Infinity War (Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı) filmlerinde de yer alan Black Widow, kendini yalnız bulan ve geçmişiyle ilgili bir olayla yüzleşmek zorunda kalan Natasha’yı mercek altına alıyor. Durdurulamayacak bir güçle karşı karşıya kalınca Natasha, casus geçmişiyle ve geride bıraktığı ilişkileriyle uğraşmak zorunda kalıyor. 

On senedir canlandırdığı Black Widow karakteri ile yeniden karşımıza gelecek olan usta oyuncu Scarlett Johansson’a, Little Women filmindeki performansıyla Oscar adayı olmuş Florence Pugh eşlik ediyor.

Eternals

2021 filmleri arasında yer alan birçok proje Marvel Sinematik Evreni imzalı. Bunlardan bazıları daha ismi belli olmayan Spider-Man 3, Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, The Falcon and the Winter Soldier, WandaVision ve Loki. Ancak listemize Eternals’ı alma sebebimiz, çoğumuzun beğeniyle izlediği ve özlediği Avengers serisini andırması… 

Kadrosunda Angelina Jolie ve Game of Thrones’dan tanıdığımız Richard Madden ve Kit Harington’ının yer aldığı, kasım ayında vizyona girmesi beklenen Eternals, varlıklarıyla dünya tarihini ve medeniyetlerini şekillendiren, bir grup ölümsüz süper kahramanı anlatıyor. 

No Time To Die

Fotoğraf: People

Son kez James Bond’u canlandıracak olan Daniel Craig, nisan ayında No Time To Die (Ölmek İçin Zaman Yok) filmiyle izleyiciyle buluşacak. Bu kez kaçırılan bir bilim adamını bulmakla görevlendirilen James Bond, kendisini tehlikeli, ileri boyutta teknoloji ile donanmış gizemli, kötü bir adamın peşinde buluyor. 

Filmin ismi bazılarımıza tanıdık gelebilir; Billie Eilish’in yazdığı ve söylediği aynı isimli filmin tema müziği de olan şarkıyı dinlemenizi tavsiye ederiz.

A Quiet Place Part II

COVID-19’dan dolayı 2020’de vizyona giremeyen, korku türünde devrim yaratmış A Quiet Place (Sessiz Bir Yer)’in ikinci filminin nisan sonu seyirci ile buluşması planlanıyor. Yazar ve yönetmen koltuğunda John Krasinski, oyuncu kadrosunda usta oyuncu Emily Blunt’ın yer aldığı film, serideki ilk filmin bıraktığı yerden aynı hızla devam ediyor. 

Dış dünyanın dehşeti içinde sessizce savaşan Abbott ailesi, az çok “güvenli” olarak belirledikleri, kumdan oluşturdukları yolla çerçevelenen bölgenin ardında gizlenen tek tehdidin, ses duyusuyla avlanan canlılar olmadığını anlıyor. 

Bonus: Cruella

Fotoğraf: CNET

Çoğunlukla aksiyon filmlerine yer verdiğimiz listemizde bu kez Disney’nin Cruella’sı var.

101 Dalmaçyalı’nın “kötü adamı” olarak tanımlanan Cruella de Vil’in gençken başından geçen şeytani maceralarını konu alan Cruella, 1970’lerin Londra’sında geçiyor. Adını duyurmaya kararlı, zeki ve yaratıcı Estella, arkadaş edindiği birkaç hırsız kızla Londra’da hayatını sürdürürken, baş döndüren tarzı ile bir moda efsanesi olan Barones von Hellman’ın dikkatini çeker. Ancak bu ilişki Estella’nın kendindeki kötü yönü keşfetmesiyle çoğumuzun bildiği, dehşet veren ama bir o kadar da klasik olan Cruella de Vil’i ortaya çıkaracaktır. 

Çocuklarla da izlenebileceği tahmin edilen ve mayıs sonu vizyona girmesi beklenen bu film konusunda tereddütünüz varsa, belki Cruella’yı canlandıracak olan Oscar ödüllü Emma Stone fikrinizi değiştirebilir!